reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Eh no czyli nie tylko ja mam taki problem 😂 to jest i tak wszystko zależne od tego, jak zachowa się szefostwo, a dopóki się nie spróbuje to właściwie nie wiadomo. Być może jeszcze w ciąży by Ci przedłużyli umowę, za co trzymam kciuki :) dla mnie to w ogóle jest fenomen w jakim kraju żyjemy, żeby plany związane z rodziną układać względem życia zawodowego, no ale to się raczej prędko nie zmieni.
Ja na szczęście odrazu miałam umowę na czas nieokreślony, ale chciałam najpierw popracować, nauczyć się czegoś, zmęczyć i mieć dość nim bym zaszła i poszła na zwolnienie (same czynniki szkodliwe). No i jak nastał ten czas zmęczenia, po wdrożeniu itd, to udało się w 3cs, po czym strata i tak mija ponad rok od podjęcia decyzji... Teraz tego żałuję bo latka lecą.
 
reklama
Ja na szczęście odrazu miałam umowę na czas nieokreślony, ale chciałam najpierw popracować, nauczyć się czegoś, zmęczyć i mieć dość nim bym zaszła i poszła na zwolnienie (same czynniki szkodliwe). No i jak nastał ten czas zmęczenia, po wdrożeniu itd, to udało się w 3cs, po czym strata i tak mija ponad rok od podjęcia decyzji... Teraz tego żałuję bo latka lecą.
A z ciekawości po jakim czasie nastał u Ciebie czas zmęczenia :)? Wiem właśnie, że to może tak wyglądać i dlatego nie chcę czekać dłużej niż to konieczne. Z drugiej strony mówię sobie, że zatrudniając młodą mężatkę bez dzieci chyba wiedzieli na co się piszą 😂 ale w tych czasach nie jest to wcale pewne.
 
Ja już po wizycie u gina, podsumowując HSG- prawy jajnik drożny, lewy niedrożny.
Przepisał mi 2 op. Clo w dawce 2x1 tabl dziennie, 5-9dc. Przyjść za 3 m-ce, jak się nie uda- poleci wówczas gdzie skierować się do kliniki leczenia niepłodności. 🤷‍♂️🤷‍♂️
 
Mam do Was pytanko. Czy któraś z Was, która ma IO bardzo pilnuje tego indeksu glikemicznego? Dzisiaj poszłam pierwszy raz na zakupy, żeby zrobić sobie obiad właśnie pod tym kątem. Zainstalowałam sobie apke, żeby widzieć co mogę jeść, co nie i stałam jak taka idiotka przed tymi półkami, czytając składy 🤣 wiem, że muszę jeść lekko, ale jak tu funkcjonować? Kupiłam sobie na dzisiaj i jutro makaron, szpinak, piers z kurczaka i pieczarki. Zastanawiam się, czy to w ogóle dobre połączanie, bo chociazby makaron co wzięłam ma średni indeks. Jak tu nie zwariować 🤦‍♀️
 
Mam do Was pytanko. Czy któraś z Was, która ma IO bardzo pilnuje tego indeksu glikemicznego? Dzisiaj poszłam pierwszy raz na zakupy, żeby zrobić sobie obiad właśnie pod tym kątem. Zainstalowałam sobie apke, żeby widzieć co mogę jeść, co nie i stałam jak taka idiotka przed tymi półkami, czytając składy [emoji1787] wiem, że muszę jeść lekko, ale jak tu funkcjonować? Kupiłam sobie na dzisiaj i jutro makaron, szpinak, piers z kurczaka i pieczarki. Zastanawiam się, czy to w ogóle dobre połączanie, bo chociazby makaron co wzięłam ma średni indeks. Jak tu nie zwariować [emoji2356]

Mój znajomy dietetyk mówi, ze wszystko się da, tylko trzeba się nauczyć co z czym łączyć, żeby to balansować.
 
Mam do Was pytanko. Czy któraś z Was, która ma IO bardzo pilnuje tego indeksu glikemicznego? Dzisiaj poszłam pierwszy raz na zakupy, żeby zrobić sobie obiad właśnie pod tym kątem. Zainstalowałam sobie apke, żeby widzieć co mogę jeść, co nie i stałam jak taka idiotka przed tymi półkami, czytając składy 🤣 wiem, że muszę jeść lekko, ale jak tu funkcjonować? Kupiłam sobie na dzisiaj i jutro makaron, szpinak, piers z kurczaka i pieczarki. Zastanawiam się, czy to w ogóle dobre połączanie, bo chociazby makaron co wzięłam ma średni indeks. Jak tu nie zwariować 🤦‍♀️
Dlatego ja od razu poszłam do dietetyka klinicznego, który rozpisał mi dietę. Później już z automatu wiesz jak bilansować posiłki, co kupić i z czym połączyć. To jest dużo prostsze niż myślisz, strach ma wielkie oczy 😉 ważne jest obliczenie twojego ppm i cpm, jeśli masz coś do zarzucenia to konieczne deficyt kaloryczny.
 
Mam do Was pytanko. Czy któraś z Was, która ma IO bardzo pilnuje tego indeksu glikemicznego? Dzisiaj poszłam pierwszy raz na zakupy, żeby zrobić sobie obiad właśnie pod tym kątem. Zainstalowałam sobie apke, żeby widzieć co mogę jeść, co nie i stałam jak taka idiotka przed tymi półkami, czytając składy 🤣 wiem, że muszę jeść lekko, ale jak tu funkcjonować? Kupiłam sobie na dzisiaj i jutro makaron, szpinak, piers z kurczaka i pieczarki. Zastanawiam się, czy to w ogóle dobre połączanie, bo chociazby makaron co wzięłam ma średni indeks. Jak tu nie zwariować 🤦‍♀️
Tak strasznie jest tylko ma początku.
Z czasem wypadniesz w rytm i dieta o niskim IG bardzo ci będzie pasować. Daj sobie czas aby oswoić się z nowościami. Na pewno odstaw słodycze i fast food. Ogranicz słodzenie herbaty i kawy.
Zobaczysz że za chwilę będziesz wszystkim w otoczeniu mówiła że dieta cukrzycowa jest świetna i przy okazji smaczna.
 
reklama
Mam do Was pytanko. Czy któraś z Was, która ma IO bardzo pilnuje tego indeksu glikemicznego? Dzisiaj poszłam pierwszy raz na zakupy, żeby zrobić sobie obiad właśnie pod tym kątem. Zainstalowałam sobie apke, żeby widzieć co mogę jeść, co nie i stałam jak taka idiotka przed tymi półkami, czytając składy 🤣 wiem, że muszę jeść lekko, ale jak tu funkcjonować? Kupiłam sobie na dzisiaj i jutro makaron, szpinak, piers z kurczaka i pieczarki. Zastanawiam się, czy to w ogóle dobre połączanie, bo chociazby makaron co wzięłam ma średni indeks. Jak tu nie zwariować 🤦‍♀️
A jaką apke sobie zainstalowałaś?
 
Do góry