reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Z tego co wyczytałam w necie to właśnie ten progesteron jest w stanie dać obraz obecności pcos. W rozpoznaniu wpisano tak jak w załączniku.
Androstendion niestety podałam w dobrej jednostce, wizytę mam dopiero na początku przyszłego m-ca więc mam czas żeby sie pozastanawiać co z tym fantem 🤔 ale wyglada kiepsko.
Dzięki na info odnośnie amh, nie umiałam ogarnąć tej jednostki ❤️
Masz pcos, więc podwyższony Androstendion to nic dziwnego. Często przy pcos hormony męskie są powyżej normy. Na jakiej podstawie lekarz zdiagnozował pcos? Masz nieregularne cykle? Jaki poziom testosteronu, dheas i shbg?
Głównym problemem pcos jest brak jajeczkowania i nieregularne długie cykle, więc jeśli to faktycznie pcos, to masz diagnozę, dostaniesz stymulację i włalaaa będzie ciąża :)
 
reklama
Przy takich poziomach proga raczej do niej dochodzi. Lekarz nigdy nie umiał stwierdzić na obrazie usg czy była? Ja mam niższe poziomy proga i owulacje są [emoji16]
No właśnie do tej pory nie miałam nigdy monitoringu. Zawsze miałam tylko jakieś jedno usg przed owu, pęcherzyki były ładne, endometrium też spoko i potem tylko badanie progesteronu. To mój pierwszy monitoring z racji tego, że ciągle sie nie udawało. Byłam raz na konsultacji u innej gin i ona powiedziała, że te moje badania proga są na nic bo nawet jak pęcherzyk nie pęka to i tak jest wyrzut progesteronu.
 
Masz pcos, więc podwyższony Androstendion to nic dziwnego. Często przy pcos hormony męskie są powyżej normy. Na jakiej podstawie lekarz zdiagnozował pcos? Masz nieregularne cykle? Jaki poziom testosteronu, dheas i shbg?
Głównym problemem pcos jest brak jajeczkowania i nieregularne długie cykle, więc jeśli to faktycznie pcos, to masz diagnozę, dostaniesz stymulację i włalaaa będzie ciąża :)
Ja mam testosteron w normie, Dhea-s też a androstenion jedynie trochę podwyższony i nie wiem, czy to pcos czy nie.
 
Ja mam testosteron w normie, Dhea-s też a androstenion jedynie trochę podwyższony i nie wiem, czy to pcos czy nie.
Jakie masz AMH?
Masz nieregularne cykle?
Musisz na usg sprawdzić jak wyglądają jajniki i czy dochodzi do owulacji. Jeśli na usg nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na jajniki, to dlaczego podejrzewasz pcos?
 
Jakie masz AMH?
Masz nieregularne cykle?
Musisz na usg sprawdzić jak wyglądają jajniki i czy dochodzi do owulacji. Jeśli na usg nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na jajniki, to dlaczego podejrzewasz pcos?
AMH 4,65, cykle mam nieregularne. Na usg jajniki teoretycznie nie wyglądają typowo jak policystyczne. Jedna gin na podstawie stosunku lh/fsh (1,3) i długich nieregularnych cykli tak stwierdziła.
 
AMH 4,65, cykle mam nieregularne. Na usg jajniki teoretycznie nie wyglądają typowo jak policystyczne. Jedna gin na podstawie stosunku lh/fsh (1,3) i długich nieregularnych cykli tak stwierdziła.
A jak bardzo podwyższony Androstendion i czy jednorazowo czy stale? Jak długie masz cykle? Bardzo nieregularne?
Stosunek lh do fsh masz ładny a poza tym już się odchodzi od jego określania.
 
A jak bardzo podwyższony Androstendion i czy jednorazowo czy stale? Jak długie masz cykle? Bardzo nieregularne?
Stosunek lh do fsh masz ładny a poza tym już się odchodzi od jego określania.
Przesyłam wyniki badań, które mi zleciła ta gin. Cykle mam wrażenie, że trochę mi się w tym roku rozjechały też poprzez skoki tsh. Na początku roku miałam wysokie tsh cykl 37 potem kiedy tsh spadło 31, potem z niedoczynności wpadłam w nadczynność to miałam cykl ponad 50 dni. Kiedy znowu udało mi się ustabilizowac tsh to miałam trzy cykle po 31 dni. A ostatnio dwa ponad 40 dni. A ten cykl znowu zapowiada się na ok 32dni.
 

Załączniki

  • IMG_20211111_124453.jpg
    IMG_20211111_124453.jpg
    365 KB · Wyświetleń: 44
  • IMG_20211111_124508.jpg
    IMG_20211111_124508.jpg
    304,9 KB · Wyświetleń: 48
Niby lekarze rekomendują odczekać jeden cykl po drugiej dawce ze staraniami, ale dlaczego to nie wiem 🤷🏽‍♀️
Ja się zaszczepiłam we wtorek pierwszą dawką a w niedzielę dwa dni wcześniej była owu i starania....skutków ubocznych nie mam żadnych, może troszkę ramię czuję. Na początku mieliśmy odłożyć starania ale potem stwierdziłam że co ma być to będzie. Szczepionka mRNA nie powinna mieć wpływu na płodność ani na ciążę, Jeśli się uda odłożę druga dawkę na później. Przechodziłam covid równo rok temu i myślę że osoby które przeszły tym bardziej nie powinny się bać szczepionek
 
Przesyłam wyniki badań, które mi zleciła ta gin. Cykle mam wrażenie, że trochę mi się w tym roku rozjechały też poprzez skoki tsh. Na początku roku miałam wysokie tsh cykl 37 potem kiedy tsh spadło 31, potem z niedoczynności wpadłam w nadczynność to miałam cykl ponad 50 dni. Kiedy znowu udało mi się ustabilizowac tsh to miałam trzy cykle po 31 dni. A ostatnio dwa ponad 40 dni. A ten cykl znowu zapowiada się na ok 32dni.
No to musisz przede wszystkim sprawdzać czy występują owulacje po prostu chodząc kilka razy na monitoring. Ja bym jeszcze raz oznaczyła Androstendion żeby zobaczyć czy to jednorazowo czy norma. A skoro sama zauważasz zależność cyklu od tsh to z tym musisz udać się do dobrego endokrynologa i może po prostu endo wyreguluje Ci cykle.
Oznacz jeszcze shbg.
 
reklama
No to musisz przede wszystkim sprawdzać czy występują owulacje po prostu chodząc kilka razy na monitoring. Ja bym jeszcze raz oznaczyła Androstendion żeby zobaczyć czy to jednorazowo czy norma. A skoro sama zauważasz zależność cyklu od tsh to z tym musisz udać się do dobrego endokrynologa i może po prostu endo wyreguluje Ci cykle.
Oznacz jeszcze shbg.
Chodzę właśnie teraz na monitoring, w 13dc pęcherzyk 12mm i wczoraj byłam w 19dc to było niby miejsce po pęcherzyku ale nie było ciałka żółtego i płynu w zatoce douglasa. Wydaje mi się, że wczoraj mógłbyc ewentualnie 1 dzień po owulacji o ile ona wgl była. Nie wiem jak szybko pojawia się to cialko zolte czy od razu je widać czy dopiero np 2 dni po owu. Za tydzień idę na kolejne usg.
 
Do góry