reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Stymulacja owulacji polega na wprowadzeniu leku, może to być Clostilbegyt lub mocniejszy Letrozol. Zazywa się je na początku cyklu, ja mam Letrozolum od 3-7dc . Lekarz ustali Ci lek i dawkę. Chodzisz równocześnie na monitoring cyklu by sprawdzić czy lek działa. Pierwszy raz ok 10 dc by sprawdzic czy jest owulacja i drugi raz po owulacji by sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Jeśli nie pęka sam to dostaniesz zastrzyk Ovitrelle lub podobny (Pregnyl) na pekniecie od następnego cyklu.
Czemu dopiero w styczniu? Rozumiem że naturalnie sprawdzalas że nie masz owulacji na monitoringu cyklu? (USG dopochwowe w odpowiednich dniach cyklu)
Jesten teraz drugi cykl na ovarinie, jeżeli do świat nie pojawi się ciąża to od stycznia mocniejsza stymulacja. Owulacje występowały przez pół roku regularnie niestety cykle się strasznie rozjechały i te owulacje są słabe, pecherzyki są za małe stad stymulacja. Czy jest jakiś określony czas stymulacji? Mam na myśli ze po jakimś czasie się nie uda wtedy się odstawia, czy jest jakiś konkretny czas? Czy są jakieś skutki uboczne?
 
reklama
Jesten teraz drugi cykl na ovarinie, jeżeli do świat nie pojawi się ciąża to od stycznia mocniejsza stymulacja. Owulacje występowały przez pół roku regularnie niestety cykle się strasznie rozjechały i te owulacje są słabe, pecherzyki są za małe stad stymulacja. Czy jest jakiś określony czas stymulacji? Mam na myśli ze po jakimś czasie się nie uda wtedy się odstawia, czy jest jakiś konkretny czas? Czy są jakieś skutki uboczne?
Pół roku można się stymulować i trzeba zrobić przerwę, lub zmienić lek. Ja nie miałam skutków ubocznych, przynajmniej nie zauważyłam 😃 Też brałam ovarin i razem ze stymulacją Letrozolem się udało :-) Jak masz możliwość chodzić na monitoring cyklu to polecam, bo u mnie np testy owulacyjne się nie pokrywały z tym co na USG. Kupiłam też mikroskop owulacyjny i też szkoda kasy bo paprotki były (czyli owulacja) a na USG wychodziło że nie ma owulacji. A nie mam pcos czy innych chorób które mogły by zaburzać wyniki testów owulacyjnych. Przynajmniej nie stwierdzono nic do tej pory 😃
 
Dziewczyny tak sobie myślę czy 14dpo można iść już na betę? Jest szansa że będzie wiarygodna? Czy muszę poczekac jeszcze do @ tj 18dpo? Nie lubię tej niewiedzy. Po za tym moja praca jest ciężka bo od groma dźwigania. 😩
 
masz tak długą fazę lutealną? 😱
Nie znam się na fazach... Nie rozumiem ich. Mam cykle 28-30 dni. Teoretycznie w piątek mam dostać @ a pik miałam w 11dc. Dziś jest 24dc i tak sobie gdybam... Zawsze miałam owulację ok tyg po okresie i nic się w temacie raczej nie zmieniło. Tak poczełam syna i 1 nienarodzone dzieciątko. Tylko testy ciekawe w dniu @ był negatywny a 2 dni później pozytywny. (Z synem).
 
Nie znam się na fazach... Nie rozumiem ich. Mam cykle 28-30 dni. Teoretycznie w piątek mam dostać @ a pik miałam w 11dc. Dziś jest 24dc i tak sobie gdybam... Zawsze miałam owulację ok tyg po okresie i nic się w temacie raczej nie zmieniło. Tak poczełam syna i 1 nienarodzone dzieciątko. Tylko testy ciekawe w dniu @ był negatywny a 2 dni później pozytywny. (Z synem).
owulacja zawsze się może przesunąć, stała jest zazwyczaj faza lutealna (czyli dni po owu do @), tak długa faza lutealna raczej powinna być konsultowana z lekarzem, tak samo kak za krótka... Ja jak miałam wcześniej owu, to cykl z 29 dni skrócił mi się do 26 dni (bo faza lutealna jest stała, ale owu była wcześniej). To, że 11dc miałaś pik, to nie dzień owulacji. Pik wykazuje owulację w ciągu 24-48 godzin... Ale specjalistą nie jestem, niech się inne dziewczyny wypowiedzą w tym temacie... A odpowiadając na Twoje pytanie 14dpo test powinien już być miarodajny, bo zagnieżdżenie 6-12 dpo +48 godzin na wytworzenie bhcg
 
Pół roku można się stymulować i trzeba zrobić przerwę, lub zmienić lek. Ja nie miałam skutków ubocznych, przynajmniej nie zauważyłam 😃 Też brałam ovarin i razem ze stymulacją Letrozolem się udało :-) Jak masz możliwość chodzić na monitoring cyklu to polecam, bo u mnie np testy owulacyjne się nie pokrywały z tym co na USG. Kupiłam też mikroskop owulacyjny i też szkoda kasy bo paprotki były (czyli owulacja) a na USG wychodziło że nie ma owulacji. A nie mam pcos czy innych chorób które mogły by zaburzać wyniki testów owulacyjnych. Przynajmniej nie stwierdzono nic do tej pory 😃
Ooo dziękuje za odpowiedz ☺️ Powiem szczerze ze trochę mnie podniosłas na duchu i jestem bardziej spokojna teraz w tym temacie :D dzięki wielkie za odpowiedz ☺️☺️☺️ A w którym cyklu stymulowany się udało?
 
Ja tu się o betę martwię czy wyjdzie w 14dpo ale właśnie sobie przypomniałam że mam domowy test z krwi. I zobaczcie wynik. Czy mogę się już cieszyć bo chyba już się cieszę 😁😁😁
 

Załączniki

  • IMG_20211107_101406.jpg
    755,4 KB · Wyświetleń: 115
reklama
Do góry