reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

reklama
A jak zajdzie się jeszcze na macierzynskim ? [emoji85]
Żadne 30 dni. Pisze się wniosek o skrócenie zasiłku wychowawczego, że wraca się z dniem .... Następnie w dniu kiedy miało się przyjść do pracy pojawia się L4 z tymze leci podstawa z poprzedniego zasiłku urealniona do obecnej najniższej krajowej. Natomiast jeśli wróci się na pełny miesiąc leci podstawa taka jaka jest po urlopie wychowawczym [emoji6] wiecie o co chodzi [emoji6]
 
Dziewczyny a ja mam takie bardzo niedyskretne pytanie do tych co faceci badali nasienie. Jaka ruchliwość miały plemniki. U nas wyszło 6% ruchu a+b i wydawało nam się to mega mało, a jednak po pierwszym wspomaganiu duphaston zaszłam w ciążę (1,5 roku temu, żeby nie było że w tym roku[emoji6]). Jak jest u Was?
 
Cześć. Dziewczyny. Mam stwierdzone cykle bezowulacyjne. Teraz będzie stymulacja. Jak to oceniacie? Na czym to polega? Mam zrobić kupę wyników w 3 i 21 dniu cyklu. Nawet nie wiem na kiedy się umowic do lekarza bo mam tak rozwiane cykle. Gdzieś za miesiąc myślę dotrę do gina. Ktoś tu jest z cyklami bezowulacyjnymi? Kiedy ewentualne efekty?
 
Ciężko was nadrobić tyle stronek doszło 😉 Dziś miałam jakieś dziwne odczycie że @ przyszła i latałam to wc jak głupia, na szczęście nie przyszła 😁
Napiszecie mi jak wygląda monitoring cyklu? Czy lekarz sam Wam proponował czy prosilyscie o to?
Ja sama zapytałam ale u mnie to jest kwestia tego, że po owu mam mieć wlew z intralipidu a to kosztuje trochę, więc wolałam sprawdzic czy owu będzie bo miałam wątpliwości. Byłam 2 razy na monitoringu. Za pierwszym razem pęcherzyk 14mm a za parę dni już go nie było 😉
o to to, to by było coś super. A mogę wiedzieć która firma coś takiego posiada?😃
Ja mam pakiet w lux med oprócz ich opieki zdrowotnej mam zwrot kosztów do 700 zł na kwartał. Plus zwrot kosztów wszystkich wizyt jeśli oni nie są mi w stanie zapewnić wizyty w jakim konkretnym terminie.
 
I wtedy stawki tak jak przy pierwszej ciąży czy jakieś średnie krajowe, obniżenia itp.? Jak stawki takie jak przy pierwszej to mogę rodzić do emerytury bez przerwy [emoji23][emoji23]
Tak dokładnie. Jak ktoś ma dobrą średnia powinno się ciągnąć jak najszybciej, fakt że lepiej finansowo jak całe chorobowe po macierzyńskim się wykorzysta.
 
Dziewczyny a ja mam takie bardzo niedyskretne pytanie do tych co faceci badali nasienie. Jaka ruchliwość miały plemniki. U nas wyszło 6% ruchu a+b i wydawało nam się to mega mało, a jednak po pierwszym wspomaganiu duphaston zaszłam w ciążę (1,5 roku temu, żeby nie było że w tym roku[emoji6]). Jak jest u Was?
Mój ma 26%. I Ty po miesiącu brania duphastonu zaszłaś? :-)
 
reklama
Dziewczyny a ja mam takie bardzo niedyskretne pytanie do tych co faceci badali nasienie. Jaka ruchliwość miały plemniki. U nas wyszło 6% ruchu a+b i wydawało nam się to mega mało, a jednak po pierwszym wspomaganiu duphaston zaszłam w ciążę (1,5 roku temu, żeby nie było że w tym roku[emoji6]). Jak jest u Was?
Mój ostatnio nasienie badał w grudniu i było 40%
 
Do góry