reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Tez sie chetnie dowiem czy da sie na NFZ. Ja robilam prywatnie.
Da się na NFZ bo ja tak miałam. W ogóle chodzę do lekarza na NFZ i chyba miałam szczęście bo na razie bez problemu wszystko idzie z nim załatwić i zawsze jak jest potrzeba to mnie gdzieś wcisną. Sam mi zaproponował, żeby sprawdzić owu. Tyle, że ja u niego leczyłam hiperprolaktynemie, więc może dlatego zrobił monitoring
 
reklama
Moja córka poznawczo też już dawno zrobiła zerówkę. Wcale się nie dziwię, że Twój syn miał podejrzenie ZA. ;) Córka jak zaczęła nadganiać, to zrobiła to super. Dwa i pół roku w rok. Też czyta, liczy, dodaje, odejmuje, uczy się teraz mnożenia... Uwielbia kosmos i geografię - mapy. Mówi komunikatywnie po angielsku i bez problemu na wszystkie tematy. Poznawczo jest super do przodu - ale my mamy problem z tą stroną emocjonalną i społeczną. 😅 I to przez to pewnie będzie trzeba ją odraczać... Ale zobaczymy jeszcze. 😅
Zawsze miałam takie poczucie, że dzieci z końca roku są rok w plecy - w mojej klasie w podstawówce nawet tak było, że trojka mega najsłabszych uczniów była właśnie z końca roku... Wiem, że to nie reguła. 😅
Ale Twój wpis dał mi dużą nadzieję, dzięki. :) Choć z moim szczęściem, to pewnie jeszcze długie miesiące starań przede mną... I będzie z grudnia ale przyszłego roku. 😭

U nas też był duży problem z relacjami społecznymi. Nie chciał się bawić z rówieśnikami w wymyślone zabawy albo tańczyć w teatrzykach, bo to strata czasu. Nie chciał spać, tylko zadręczał wychowawców trudnymi pytaniami. Wszystko brał na poważnie, a malował tylko bloki z liczbami albo pisał pytania na kartce i czekał na swoją kolej i odpowiedź. Też kocha mapy. 😀 Wszystko musiało być mega praktyczne, ale wyrobił się. Potrafi wziąć córkę do tańca, czasami wspólnie zaśpiewać albo zauroczyć w koleżance z grupy i odprawiać zaloty. Jest dużo lepiej w tym temacie, więc może Twoja córka też wszystko nadrobi, będzie chętnie zawierać przyjaźnie i będzie najlepsza w klasie. Z wiekiem będzie coraz lepiej.

Najważniejsze to pozytywne nastawienie. Ja wierzę, że nim się obejrzysz, a zobaczysz kolejne dwie kreseczki i zdążysz jeszcze w tym roku na kolejnego maluszka z zimnych dni, którego dogrzejesz swoją miłością. 😀
 
Kosmos ... 4 dzień cyklu a ja mam taki ból prawego jajnika jak przy owulacji 🤦 kosmos.... Nie mówiąc o tym, że od 3 dni mam kosmiczny odrzut od mięsa 😱 zrobię sobie chyba nadania krwi i tydzień wegetariański, może przejdzie 🙂
 
Dziewczyny, czy Wasze termometry owulacyjne microlife też są tak ciche? Przecież jak go sobie zaaplikuje między nogi to w życiu go nie usłyszę, [emoji28][emoji23]
Ja spie w stoperach I pierwsze dni sie zastanawialam czemu to cholerstwo nie daje znaku, ze zmierzylo [emoji23] budzik w telefonie mnie normalnie budzi w stoperach [emoji1]
 
U mnie w zeszłych cyklach, potwierdzonych monitoringiem wychodziło, że owu była w max 24h. W tym cyklu na monitoringu nie byłam i też tak myślałam, że owu mam pod koniec dnia z pozytywnym testem bo tak też objawy pasowały. No ale żeby nie było za łatwo to wg temperatury (zaczęłam w tym cyklu mierzyć) miałam owu dwa dni później [emoji2356] także albo się to zmienia i w każdym cyklu może być inaczej albo z tymi temp coś nie tak mi wyszło [emoji2368]
Ech, myslalam, ze testy maja wyzszosc nad temperatura... Ja dopiero zaczelam mierzyc, kiedy dokladnie wzrasta okolo owulacji?
 
Ech, myslalam, ze testy maja wyzszosc nad temperatura... Ja dopiero zaczelam mierzyc, kiedy dokladnie wzrasta okolo owulacji?
Po owulacji. Najczęściej następnego dnia, ale zdarza się do 3 dni po. I temp oraz testy nie dają 100% pewności że owu będzie lub była. Można przypuszczać, że się odbyła 👍
 
Po owulacji. Najczęściej następnego dnia, ale zdarza się do 3 dni po. I temp oraz testy nie dają 100% pewności że owu będzie lub była. Można przypuszczać, że się odbyła [emoji106]
Czyli wiem, ze nic nie wiem [emoji23] a w druga strone jesli temperatura nie wzrosnie, to owulacja mimo to mogla sie odbyc?
 
reklama
Do góry