reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Napiszecie mi jak wygląda monitoring cyklu? Czy lekarz sam Wam proponował czy prosilyscie o to?
Opiszę jak u mnie było
1wizyta na początku miesiączki
2wizyta sprawdzanie gdzie rośnie dominujący pęcherzyk
3wizyta kontrola wielkości pęcherzyka i zastrzyk na pęknięcie (dla pewności)
Dzięki monitoringowi wiesz kiedy się przytulać. Mi lekarz sam zaproponował by to wykonać
 
reklama
Napiszecie mi jak wygląda monitoring cyklu? Czy lekarz sam Wam proponował czy prosilyscie o to?
Wszystko zależy od długości cyklu. Ja mam krótkie 26dni więc najpierw idę około 8/9 dc żeby zobaczyć jak wyglądają pęcherzyki czy jest dominujący. Później około 12/13 idę żeby zobaczyć czy już pękł jeśli nie to wracam po jakiś 2 dniach w zależności na jakim były etapie. Jeśli pękły to czekam😅 i wszystko zależy od lekarza. Mój 1 dopiero po 6 miesiącach zaczął monitorować cykl. Za to moja obecna Gin zrobiła 2 monitoringi i wdrożyła stymulacje owulacji bo nie miałam jej co miesiąc 😉 teraz chodzę co któryś cykl, żeby zobaczyć czy stymulacja działa i czy nie robią się torbiele 😉
 
Dziewczyny, a takie pytanko - badacie sobie szyjkę same? W każdym momencie cyklu? Mam na myśli @, owu itd? Mam wrażenie, że u mnie w każdym momencie jest otwarta, tylko w różnym położeniu. Teraz nie mogę jej dosięgnąć (27dc) 🤨🤔
 
Dlaczego listopad i grudzień nie?😀 ja miałam termin na 3-6 grudzień, urodziłam 21 listopada i najchętniej bym to powtórzyła🙈 dużo bardziej podobał mi się taki „model ciąży” niż termin na maj i poród w kwietniu (bo tak urodziłam pierwsza córkę)
Moja córka jest z 4. grudnia, do tego ma autyzm, więc jest opóźniona względem innych dzieci. A przez to, że jest z grudnia, to jeszcze ma dodatkowy rok w plecy tak naprawdę. :( Będę musiała ją w zerówce pewnie przez to odraczać raz albo dwa, a jakby była ze stycznia, to w naturalny sposób byłaby rok starsza, rok "mądrzejsza" i "bardziej rozwinięta"... I tak przez tego pryzmat patrzę, że nie chcę, by drugie dziecko też było rok w plecy względem rówieśników. :)
 
Ja mam corke z 6 stycznia. Jutro swietuje rok :) Bardzo chce jej dorobic rodzenstwo, dlatego mam nadzieje, ze gin mi ta cyto ogarnie jak najszybciej i bedzie dobra. Chcialabym maks 2 letnia roznice miedzy dziecmi :D czyli mam 3 mc zeby zajsc... a tu niestety nadal jestem zblokowana, badaniami, wynikami, kolejnym leczeniem.
Z supli biore teraz omegamed optima start. Bralam duzo supli i uznalam ze lepiej jeden z kwasem foliowym, dha, d3, jodem.
 
Dziewczyny, a takie pytanko - badacie sobie szyjkę same? W każdym momencie cyklu? Mam na myśli @, owu itd? Mam wrażenie, że u mnie w każdym momencie jest otwarta, tylko w różnym położeniu. Teraz nie mogę jej dosięgnąć (27dc) 🤨🤔
Az wstyd sie przyznać ale o takich staraniach nie mam pojęcia..:( nie wiem jak badać szyjkę, jak mierzyć tem i co to jest ta beta🤦‍♀️
 
Az wstyd sie przyznać ale o takich staraniach nie mam pojęcia..:( nie wiem jak badać szyjkę, jak mierzyć tem i co to jest ta beta🤦‍♀️
Przecież to nie wstyd. Od tego tu jesteśmy, by dzielić się wiedzą. Beta to badanie z krwi beta HCG, które wskazuje lub wyklucza ciążę 😉 Ja badałam szyjkę przy pierwszych staraniach. Teraz znowu zaczęłam i tak naprawdę dopiero w tym miesiącu wiem z czym to się je 😉
 
Dziewczyny, a takie pytanko - badacie sobie szyjkę same? W każdym momencie cyklu? Mam na myśli @, owu itd? Mam wrażenie, że u mnie w każdym momencie jest otwarta, tylko w różnym położeniu. Teraz nie mogę jej dosięgnąć (27dc) 🤨🤔
Badam od pół roku ale nadal nie jestem ekspertem. Jedynie czego jestem pewna że zamknięta ma tu inne znaczenie. Na początku właśnie miałam wrażenie że ona jest ciągle otwarta potem zauważyłam że przed miesiączka jak i po ona jest bardziej domknięta niż zamknięta 😅 wiem trochę chaotycznie ale nie wiem jak to ująć zaś w środku cyklu jest jakby bardziej rozwarta i można ciut wsunąć palec. Co do ułożenia wyżej niżej mam z tym jeszcze problem. Próbuję to bardziej określić na zasadzie wsuwania palca i ile go trzeba wsunąć w danej fazie cyklu. Czasem właśnie mniej czasem trzeba się na machać 😂 o dziwo dziś mam termin @ i albo będzie później albo coś jest na rzeczy bo zawsze przed okresem jest twarda a jak badałam rano to jakaś taka rozpuchlona ale nie biorę sobie tego za pewniak bo być może się mylę. Ale co najlepsze znacie na pewno dziewczyny uczucie kiedy po seksie wstajecie i sperma z was wręcz wycieka 😅 ja zauważyłam że w środku cyklu wypływa jej mniej albo czasem odrobinę a zaś w dni nie płodne wycieka wręcz cała. Taka ciekawostka 🤷🏻‍♀️🙈
 
reklama
Moja córka jest z 4. grudnia, do tego ma autyzm, więc jest opóźniona względem innych dzieci. A przez to, że jest z grudnia, to jeszcze ma dodatkowy rok w plecy tak naprawdę. :( Będę musiała ją w zerówce pewnie przez to odraczać raz albo dwa, a jakby była ze stycznia, to w naturalny sposób byłaby rok starsza, rok "mądrzejsza" i "bardziej rozwinięta"... I tak przez tego pryzmat patrzę, że nie chcę, by drugie dziecko też było rok w plecy względem rówieśników. :)

Nie do końca dziecko jest rok w plecy. Różnie to bywa.
Mój syn też jest z grudnia. 😀 Chodzi do zerówki już od dwóch lat, bo był zbyt dojrzały i wyedukowany do swojej grupy i się nudził. A do szkoły bałam się Go oddać, bo jednak prawie dwa lata różnicy z częścią klasy. Od dziecka jest zafascynowany matematyką. Ma 6 lat i spokojnie wykonuje obliczenia nawet z mnożeniem i dzieleniem, zna liczby chyba do nieskończoności, czyta płynnie, zna wszystkie znaki drogowe, sporo już mówi po angielsku, uwielbia naukę o kosmosie, kontynentach, co jak funkcjonuje w ciele. Naprawdę super mądry dzieciak. Z tego powodu uparli się z podejrzewaniem u Niego zespołu Aspergera i miałam kilka lat terror ze strony przedszkola pod tym kątem. Miał natomiast problemy duże z integracją sensoryczną.
Córka urodziła się w czerwcu i jest zdolna, ciągnie za Nim, super sobie radzi, ale zajmuje Jej to więcej czasu. U Niego szło to z automatu, sam z siebie uwielbiał się uczyć i był wszystkiego ciekawy. Ona też bardzo lubi, ale na spokojnie, nie ciśnie. Dużo umie, ale nie aż tyle, co On w Jej wieku, nie ma tej nieustającej żądzy wiedzy. On Ją ciśnie.
Dlatego myślę, że dzieci rozwijają się w różnym tempie i nie da się założyć, że te z końcówki roku będą miały problemy. Mam dziecko z grudnia, które przegoniło rówieśników i co chwilę zaskakuje dorosłych. Nie ma powodu do zmartwień. Nie bójcie się jesienno-zimowych maluszków. 😀
 
Ostatnia edycja:
Do góry