reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Warto sobie zaplanować jakąś przyjemność albo zadanie do wykonania w okolicach miesiączki. Mi czas szybciej leci. Poza tym pomimo planów ciążowych, równocześnie planuję wyjazd nad morze w czerwcu, jak co roku, odkąd jesteśmy razem ze swoim mężem, i ćwiczę oraz planuję posiłki, żeby super wyglądać 😉 i wtedy nie ma zmiłuj - trening musi być. Dla mnie sport jest idealnym wypełniaczem czasu 👍 ale to może być wszystko naprawdę. Może warto robić coś wspólnie z partnerem?

Dla mnie też. Nie ma że boli albo są święta. Jeszcze ani raz nie odpuściłam. Sport powoduje wytwarzanie endorfin i przyznam na mnie to działa. Mam więcej energii, jestem wyluzowana i lepiej się czuję. 👍😀
 
Dokładnie ustawowe 30 dni 😉
Żadne 30 dni. Pisze się wniosek o skrócenie zasiłku wychowawczego, że wraca się z dniem .... Następnie w dniu kiedy miało się przyjść do pracy pojawia się L4 z tymze leci podstawa z poprzedniego zasiłku urealniona do obecnej najniższej krajowej. Natomiast jeśli wróci się na pełny miesiąc leci podstawa taka jaka jest po urlopie wychowawczym 😉 wiecie o co chodzi 😉
 
Żadne 30 dni. Pisze się wniosek o skrócenie zasiłku wychowawczego, że wraca się z dniem .... Następnie w dniu kiedy miało się przyjść do pracy pojawia się L4 z tymze leci podstawa z poprzedniego zasiłku urealniona do obecnej najniższej krajowej. Natomiast jeśli wróci się na pełny miesiąc leci podstawa taka jaka jest po urlopie wychowawczym 😉 wiecie o co chodzi 😉
Pracodawca może się nie zgodzić na powrót od ręki wówczas trwa to właśnie 30 dni.
 
"Pracownik może też zrezygnować z urlopu wychowawczego bez uzyskania zgody pracodawcy. Musi tylko powiadomić go o swojej decyzji najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy. W takim przypadku pracodawca nie może odmówić dopuszczenia pracownika do pracy."


ja mówię o sytuacji kiedy pracodawca się nie zgadza, miałam w pracy taką sytuację, że firma nie wyraziła zgody na powrót od ręki żeby wziąć zwolnienie i trwało to właśnie 30 dni.
 
Pracodawca może się nie zgodzić na powrót od ręki wówczas trwa to właśnie 30 dni.piszac wniosek ustalasz z pracodawcą co i jak. Ale mi chodziło że nie ma obowiązku fizycznego powrotu do pracy. Zwłaszcza jest to niebezpieczne jeśli jesteśmy na etapie planowania i nie wiemy co z tego wyjdzie. Ale jak już łyknie trzeba działać szybko żeby ZUS nie kwestionował parę rzeczy.
 
U mnie dziś chyba 1dc. Nie wiem czy się cieszę czy nie. Jakby @ nie przyszła to bym się bardzo cieszyła i była spokojna że się udało szybko zajść. Jak przyszła to staram się myśleć o tym że w tym cyklu i kolejnym będzie bezpieczniej zacząć starania bo już będę na intralipidzie od przyszłego tygodnia. Ale ukłucie zawodu poczułam.

Czy to normalne że @ zaczyna się od plamienia brązowego przez pierwsze 8-10 h zanim pojawi się żywa czerwień? Uroda organizmu czy problem z hormonem jakimś? Mam tak odkąd pamiętam.
 
reklama
U mnie dziś chyba 1dc. Nie wiem czy się cieszę czy nie. Jakby @ nie przyszła to bym się bardzo cieszyła i była spokojna że się udało szybko zajść. Jak przyszła to staram się myśleć o tym że w tym cyklu i kolejnym będzie bezpieczniej zacząć starania bo już będę na intralipidzie od przyszłego tygodnia. Ale ukłucie zawodu poczułam.

Czy to normalne że @ zaczyna się od plamienia brązowego przez pierwsze 8-10 h zanim pojawi się żywa czerwień? Uroda organizmu czy problem z hormonem jakimś? Mam tak odkąd pamiętam.
U mnie tak jest dzień przed @, niewielkie plamienie lekko brązowe oznacza spadek progesteronu i nadchodzącą @
 
Do góry