reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

W 13 dniu cyklu miałaś pik progesteronu a nie LH? Progesteron bada się 7 dni po owulacji, czyli musiałabyś mieć owu wtedy w 6-7 dniu cyklu.
no o to mi chodziło, że w 13dc pik lh, tylko chciałam nakreślić kiedy mogłaby owulacja w poprzednim cyklu, bo nie wiem kiedy robić proga. W tym miesiącu nie wiem kiedy była owulacja więc nie wiem czy robić progesteron przyjmując, że owu odbyła się 14 lub 15 dc, czy robi się go tylko gdy wie się kiedy była owu, czy np. można robić jakiegoś danego dnia cyklu bez wiedzy kiedy była owu. Proga jeszcze nigdy nie robiłam stąd te pytania 🙆‍♀️ Może we wcześniejszym poście niezrozumiale napisałam 😝
 
reklama
no o to mi chodziło, że w 13dc pik lh, tylko chciałam nakreślić kiedy mogłaby owulacja w poprzednim cyklu, bo nie wiem kiedy robić proga. W tym miesiącu nie wiem kiedy była owulacja więc nie wiem czy robić progesteron przyjmując, że owu odbyła się 14 lub 15 dc, czy robi się go tylko gdy wie się kiedy była owu, czy np. można robić jakiegoś danego dnia cyklu bez wiedzy kiedy była owu. Proga jeszcze nigdy nie robiłam stąd te pytania 🙆‍♀️ Może we wcześniejszym poście niezrozumiale napisałam 😝
Najlepiej zrobic jak wiesz kiedy była owu, takto to szkoda kasy :)
 
A czy tsh 2,6 to jest jakiś spory problem zeby zajsc w ciążę? Ft 3 i ft 4 w normach ciazowych są ok. Przy pierwszej ciąży ginekolog mi mówiła że najlepiej mieć 1,5-2 tej. Wtedy też miałam ok 2,06. Zobaczymy co przyniesie ten cykl. Za okolo tydzień sie testuje. Jeszcze czekam na wynik prolaktyny. 2 miesiące temu zakończyłem kp
 
no o to mi chodziło, że w 13dc pik lh, tylko chciałam nakreślić kiedy mogłaby owulacja w poprzednim cyklu, bo nie wiem kiedy robić proga. W tym miesiącu nie wiem kiedy była owulacja więc nie wiem czy robić progesteron przyjmując, że owu odbyła się 14 lub 15 dc, czy robi się go tylko gdy wie się kiedy była owu, czy np. można robić jakiegoś danego dnia cyklu bez wiedzy kiedy była owu. Proga jeszcze nigdy nie robiłam stąd te pytania 🙆‍♀️ Może we wcześniejszym poście niezrozumiale napisałam 😝
Jeśli masz regularne cykle i zazwyczaj masz te 28-29 dni to możesz spróbować 21 dnia. Jak nie masz regularnych cykli to tak w ciemno szkoda kasy raczej. :p
 
A czy tsh 2,6 to jest jakiś spory problem zeby zajsc w ciążę? Ft 3 i ft 4 w normach ciazowych są ok. Przy pierwszej ciąży ginekolog mi mówiła że najlepiej mieć 1,5-2 tej. Wtedy też miałam ok 2,06. Zobaczymy co przyniesie ten cykl. Za okolo tydzień sie testuje. Jeszcze czekam na wynik prolaktyny. 2 miesiące temu zakończyłem kp
Takie TSH nie powinno utrudniać zajścia w ciążę, chociaż nie zaszkodzi się umówić do endokrynologa dla pewności ;)
 
Żaden ginekolog i endokrynolog nigdy mi tak nie powiedział [emoji33]
A konsultuje się z wieloma.
Jak na początku ciąży tsh skoczyło do 2,6 to miałam natychmiastową konsultacje z endo i zmianę dawek [emoji848]
Potwierdzam.
Ja mialam TSH 10,6 z endokrynologiem zeszliśmy do 1,12 to dla ginekologa nadal było za dużo przy staraniach.
Teraz 0,37 i wszyscy zadowoleni.
 
reklama
A ja specjalnie pytałam, bo miałam bliżej 2 :). Rekomendacje polskie są poniżej 2.5. Amerykańskie (albo światowe?) poniżej 2. Oczywiście lekarz powinien ocenić całość wyników i samopoczucie / objawy pacjentki, bo w jakiś przypadkach może zachodzić potrzeba zbicia niżej. W końcu leczy pacjenta a nie wyniki.
 
Do góry