reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Tak z ciekawości ile masz lat? 🙂
Ja Cie doskonale rozumiem. Ja co prawda umowę mam do końca listopada. Przedłużą mi na pewno, choć żyje w niepewności czy to już będzie na stałe czy znowu na czas określony. Niby to będzie 4 moja umowa więc powinna być na stałe ale różnie to bywa. A też już nie chce czekać bo w przyszłym roku mam 30...
Mi stuknęło 32 😃
 
Dzień dobry, miłego dnia😗
Ja natomiast mam umowę na zastępstwo. I pewna pracę do luty/marzec 2021, praca super i dobrze płatna więc chciałbym zdążyć zajść w ciążę i wykorzystać to zatrudnienie, ale kto wie kiedy się uda, z drugiej strony mam jeszcze trochę czasu i liczę że jednak się uda.
 
Mam nadzieję, że wszystkim nam się uda 🙂❤ a co do pracy to jeszcze tylko dodam, że najchętniej bym zmieniła bo zaczyna się robić nieciekawie. Jakieś knucie za plecami, obgadywanie, ostatnimi czasy też mi dołożono obowiązków, momentami ciężko psychicznie wytrzymać. Trzeba uwazać co się mówi i do kogo. Mam koło siebie koleżankę dużo starszą, która mnie ostrzegała przed niektórymi osobami, a sama nie jest lepsza. Ktoś jej coś powie, a ta potrafi dosłownie za chwilę lecieć do innej i wszystko wypaplać.. jak widać nikomu nie można ufać.
Na samej pracy nie zależy mi tak bardzo, co na umowie już w tym momencie. Zawsze to jakieś zabezpieczenie. Później się będę martwić co dalej 😉
 
Dzień dobry, miłego dnia😗
Ja natomiast mam umowę na zastępstwo. I pewna pracę do luty/marzec 2021, praca super i dobrze płatna więc chciałbym zdążyć zajść w ciążę i wykorzystać to zatrudnienie, ale kto wie kiedy się uda, z drugiej strony mam jeszcze trochę czasu i liczę że jednak się uda.
Tylko umowa na zastępstwo nie przedłuża się do dnia porodu więc to niestety nie działa jak z umową na czas określony :(.
 
Dzień dobry, miłego dnia😗
Ja natomiast mam umowę na zastępstwo. I pewna pracę do luty/marzec 2021, praca super i dobrze płatna więc chciałbym zdążyć zajść w ciążę i wykorzystać to zatrudnienie, ale kto wie kiedy się uda, z drugiej strony mam jeszcze trochę czasu i liczę że jednak się uda.
Jeżeli Ty zajdziesz w ciążę powiedzmy w październiku i pójdziesz na zwolnienie a dziewczyna, którą zastępujesz wróci do pracy, Ty od lutego/marca stajesz się osobą bezrobotną. Umowy o pracę na zastępstwo nie przedłuża się do zakończenia ciąży. Jeżeli taka umowa dobiegła końca i nie podlega przedłużeniu to nie możesz ubiegać się o zasiłek macierzyński, przysługuje Ci jedynie kosiniakowe.
 
Dziwi mnie ta rozbieżność zaleceń po prostu.
Leżałam 2 razy na oddziale endokrynologiczno ginekologicznym.
Prowadzi mnie dwóch endo-ginekologów w dwóch różnych częściach Polski plus niezależny endokrynolog i ostatnio nawet pan dr na tsh 0, 6 powiedział, że to jest poziom, którego się trzymamy bo inaczej odłożymy starania. Absolutnie każdy z tych lekarzy zawsze mówi o wartości poniżej 1 dlatego jestem zaskoczona
Ja w pierwsza ciążę zaszłam mając tsh 2,06 mniej więcej. Ft3 i ft4 było w normach. Byłam u endokrynolog i wszystko było ok. Także zobaczymy jak w tym cyklu. Prolaktyna też mi wyszła w normie więc trzeba działać i czekać :)
 
Jeżeli Ty zajdziesz w ciążę powiedzmy w październiku i pójdziesz na zwolnienie a dziewczyna, którą zastępujesz wróci do pracy, Ty od lutego/marca stajesz się osobą bezrobotną. Umowy o pracę na zastępstwo nie przedłuża się do zakończenia ciąży. Jeżeli taka umowa dobiegła końca i nie podlega przedłużeniu to nie możesz ubiegać się o zasiłek macierzyński, przysługuje Ci jedynie kosiniakowe.
Wiem o tym doskonale, ale mogę ciągnąć chorobowe po zatrudnieniu i z racji ciąży dostanę 100% wynagrodzenia. A późnej tzw. kosiniakowe. Więc fajne ze względów finansowych by było żeby udało mi się zajść w ciążę jak najszybciej, i na to liczę.
 
reklama
Powinnam być już po owu, mam cykle 27-28 dni( ostatnia miesiączka 21.08) więc owu zazwyczaj 13-14dc, dziś jestem w 19dc, więc powinno być już po owu (szczytowe ilości śluzu wypadały 01.09-04.09) 😉 wiadomo zawszę może się coś przesunąć ale chyba nie aż to tyle 😉 po cichu liczę że jednak się uda, zobaczymy w przyszłym tygodniu
Mam identyczna sytuacje:)
Ostatni okres 21.08, cykle 27-28:)
Kiedy planujesz wykonać test?
 
Do góry