reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Mam tak samo jak Ty. Ja myślę że po tej laparo spróbuję jeszcze inseminacji na stymulowanym cyklu. Bo ta ostatnia byka na moim cyklu bez stymulacji. Może coś tam nie tak jest.
Ja chyba tylko laparoskopii nie mialam z wszystkich mozliwosci 🙄 ale mialam HSG i wykazało jajowody drozne. Zastanawiam sie czy pomimo tego moze jednak cos tam byc?
@coca @Zazuu @jotte moze Wy cos wiecej wiecie na ten temat?
 
reklama
Ja chyba tylko laparoskopii nie mialam z wszystkich mozliwosci [emoji849] ale mialam HSG i wykazało jajowody drozne. Zastanawiam sie czy pomimo tego moze jednak cos tam byc?
@coca @Zazuu @jotte moze Wy cos wiecej wiecie na ten temat?

Np. endometriozę chyba się potwierdza tylko na laparo. No i można sobie pooglądać dokładnie jajniki itp. I zapewne wiele innych rzeczy, których nie da się dojrzeć inaczej. [mention]jotte [/mention] napewno napisze coś więcej, bo ja dopiero czekam na termin kombo podobnego do tego, które jotte miała [emoji33] w piątek się dowiem coś więcej.
 
Np. endometriozę chyba się potwierdza tylko na laparo. No i można sobie pooglądać dokładnie jajniki itp. I zapewne wiele innych rzeczy, których nie da się dojrzeć inaczej. [mention]jotte [/mention] napewno napisze coś więcej, bo ja dopiero czekam na termin kombo podobnego do tego, które jotte miała [emoji33] w piątek się dowiem coś więcej.
Chyba podpytam mojego lekarza o to laparo, moze faktycznie jest cos na rzeczy 🙄
Jakie kombo?😬 jak tak czytam Wasze posty, to Wy to sie dopiero macie z tym wszystkim 😳 ja to pikus.
 
U mnie piersi tez. W tym cyklu bola mnie tak, ze w nocy co chwile sie budze, nie moge sie w lozku przewrócić, a o noszeniu biustonosza nie wspomne 🙄😬
Mnie zaczęły bolec przed okresem dopiero od tamtego roku. A w tym cyklu (dziś pierwszy dzień) bolą mnie jak szlag nawet dziś a zawsze w momencie rozpoczęcia krwawienia ból piersi znikał. W dodatku czuje jakby były takie „gorące” i miały wybuchnąć i mi wyskoczyć z biustonosza.
 
Ja chyba tylko laparoskopii nie mialam z wszystkich mozliwosci 🙄 ale mialam HSG i wykazało jajowody drozne. Zastanawiam sie czy pomimo tego moze jednak cos tam byc?
@coca @Zazuu @jotte moze Wy cos wiecej wiecie na ten temat?
Ja mam jajowody super drożne, macica od srodka piękna a od zewnątrz (laparoskopia) endometrioza. Każde z tych badań służy czemuś innemu i uważam, że jak są problemy, to trzeba wykonać je wszystkie, żeby wyeliminować każdą możliwość.
 
Ktoś mnie gdzieś wzywa, ale nie umiem znaleźć [emoji2296][emoji2356]
Hsg sprawdza tylko drożność jajowodów i koniec.
Częstą przyczyną niepowodzeń z zachodzeniem/ donoszeniem ciąży są nieprawidłowości w budowie macicy.
Dlatego najlepszą formą diagnostyki jest laparoskopia.
Najlepiej połączona z histeroskopią i drożnością (kolorografią czy jak to tam zwą).
Histeroskopia pozwala obejrzeć jamę macicy od Śródka, wykluczyć lub potwierdzić polipy, zrosty, przegrody itp.
Natomiast laparoskopowo ogląda się macicę od zewnątrz, na tej podstawie diagnozuje się endometriozę, ale też podwójną macicę czy jednorożną, w ten sposób można zobaczyć też wszelkie patologiczne zmiany w okolicach jajników czy jajowodów takie jak na przykład wodniaki.
Amen siostro 😁
 
Ktoś mnie gdzieś wzywa, ale nie umiem znaleźć [emoji2296][emoji2356]
Hsg sprawdza tylko drożność jajowodów i koniec.
Częstą przyczyną niepowodzeń z zachodzeniem/ donoszeniem ciąży są nieprawidłowości w budowie macicy.
Dlatego najlepszą formą diagnostyki jest laparoskopia.
Najlepiej połączona z histeroskopią i drożnością (kolorografią czy jak to tam zwą).
Histeroskopia pozwala obejrzeć jamę macicy od Śródka, wykluczyć lub potwierdzić polipy, zrosty, przegrody itp.
Natomiast laparoskopowo ogląda się macicę od zewnątrz, na tej podstawie diagnozuje się endometriozę, ale też podwójną macicę czy jednorożną, w ten sposób można zobaczyć też wszelkie patologiczne zmiany w okolicach jajników czy jajowodów takie jak na przykład wodniaki.
Ja wolalam ✋🏼
odpowiedz wyczerpująca 😁 Dziekuje ❤️
chyba faktycznie u mnie jest cos na rzeczy . Podpytam mojego lekarza o te badania.
 
31 dniowe cykle ;) jak w zegarku
Ja bym zaczęła tak ok 12-14dc żeby nie marnować testów, jak ciut ciemnieją to robię 2x dziennie. Też miałam jak w zegarku a tu nagle poprzedni cykl 24dni :O
Objawy moga byc rozne a moze ich nie byc wcale. Moga to byc bole piersi, może objawiać się zaburzeniami miesiączkowania, niepłodnością, spadkiem libido i mlekotokiem.Ja np nie mialam zadnych objawow. Ale mi hiperprolaktynemia wyszla dopiero po obciążeniu ta tabletka.
Biore aktulanie pol tabletki (Norprolac) na noc.
problem jest tez taki ze nadmiar prolaktyny zaburza produkcje progesteronu a co za tym idzie niewydolność cialka zotlego. Stad problemy z zajściem w ciaze.
A badałaś progesteron przed leczeniem i teraz już w trakcie? :)
 
reklama
Ja mam jajowody super drożne, macica od srodka piękna a od zewnątrz (laparoskopia) endometrioza. Każde z tych badań służy czemuś innemu i uważam, że jak są problemy, to trzeba wykonać je wszystkie, żeby wyeliminować każdą możliwość.

Ja miałam kombo tzn za jednym zamachem położyli mnie na stół i zrobili drożność, histeroskopie i laparoskopię.
Dziekuje za odpowiedz❤️
czuje ze moja przygoda to sie dopiero zaczyna 😬
 
Do góry