reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Co to za lekarz?😳😳
Koniecznie wiec powtorz badanie prolaktyny, najlepiej z obciążeniem, jesli faktycznie masz sporo ponad normę to zajście w ciaze jest raczej niemożliwe.
Dodatkowo zrob badania o ktorych pisala @lady_in_blue ;)
Lekarz już zmieniony ale nikt nie wracał do tematu prolaktyny i nie kazał mi jej robić. Jak najlepiej zrobić ta prolaktyna z obciążeniem ? Kiedy najlepiej i jak to wyglada
 
reklama
Lekarz już zmieniony ale nikt nie wracał do tematu prolaktyny i nie kazał mi jej robić. Jak najlepiej zrobić ta prolaktyna z obciążeniem ? Kiedy najlepiej i jak to wyglada
Wydaje mi się, że na początek wystarczy na czczo, bez obciążenia skoro ostatnio właśnie na czczo miałaś tak podwyższoną ewentualnie dodatkowo zrobić lub później jakby nic nie wyszło na czczo 🧐
 
Lekarz już zmieniony ale nikt nie wracał do tematu prolaktyny i nie kazał mi jej robić. Jak najlepiej zrobić ta prolaktyna z obciążeniem ? Kiedy najlepiej i jak to wyglada
Na szczescie!
Ja robilam w 3dc ze wszystkimi badaniami, bo niektore z nich trzeba robic wlasnie w tych dniach (2-5dc) wiec zeby nie chodzic co chwile Zrobilam za jednym zamachem :) najlepiej na czczo , pobieraja krew, dostajesz tabletke i po godzine od tabletki pobieraja krew jeszcze raz, zeby zbadac przyrost prolaktyny, czy jest prawidłowy. Mi w ten sposób wyszlo ze mam hiperprolaktynemie.
 
Na szczescie!
Ja robilam w 3dc ze wszystkimi badaniami, bo niektore z nich trzeba robic wlasnie w tych dniach (2-5dc) wiec zeby nie chodzic co chwile Zrobilam za jednym zamachem :) najlepiej na czczo , pobieraja krew, dostajesz tabletke i po godzine od tabletki pobieraja krew jeszcze raz, zeby zbadac przyrost prolaktyny, czy jest prawidłowy. Mi w ten sposób wyszlo ze mam hiperprolaktynemie.
A mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej hiperprolaktynemi ? Jak to się leczy, objawia ? No i jak z ciąża e tej sytuacji😞
 
A mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej hiperprolaktynemi ? Jak to się leczy, objawia ? No i jak z ciąża e tej sytuacji😞
Ja mam hiperprolaktynemię i to dość sporą, generalnie wszystko tak jak napisałam w moim przypadku leczę dostinexem 1/2 wcześniej raz na tydzień, teraz jak spadła raz na 2 tyg, hiperprolaktynemia hamuje często owulacje i może zaburzać wydzielanie progesteronu/utrudniać zagnieżdżenie stąd mogą wystąpić problemy z zajściem w ciążę. Zazwyczaj zbija ją sie stosunkowo łatwo i szybko 😊
 
Jakie Ci AMH wyszło? U mnie 0,23... Mam 36 lat. W ciaze zachodziłam do tej pory bez problemu i się zastanawiam czy im w to AMH wieżyc w ogóle... bo z takim wynikiem naturalnie to zajść raczej nie powinnam... 1 strata grudzień 2020 - 1cs, 2ga strata maj 2021 - 3cs ale miałam cyrki z progesteronem najpewniej po łyżeczkowaniu. Teraz podejście nr 3 i 1cs. Dzieciaki mam z 1cs i z 2cs...

4.27, mam 30 lat.
AMH spada z wiekiem, może nawet spaść gwałtownie. W związku z tym zachodząc w poprzednie ciąże, z których masz dzieci mogłaś mieć je wysokie.

No i AMH ma związek z jakością komórek jajowych, im niższe tym jakość gorsza. Może z tego częściowo mogą wynikać Twoje poronienia? Nie wiem, nie znam się. Ale raczej nie bez powodu uznają to za ważny czynnik do sprawdzenia nawet przed in vitro.

Lekarz już zmieniony ale nikt nie wracał do tematu prolaktyny i nie kazał mi jej robić. Jak najlepiej zrobić ta prolaktyna z obciążeniem ? Kiedy najlepiej i jak to wyglada
Może zrób najpierw na czczo skoro już ten wynik miałaś dużo za wysoki i niech lekarz decyduje czy to od razu leczyć, czy jeszcze potrzebny jest test z obciążeniem.
 
Ostatnia edycja:
Ja po biochem, liczylam ze teraz okresu nie dostanę. Dwa ostatnie dni po sexie zabarwiony papier na różowo wiec zaraz dostanę- dziś jest termin, ciekawe czy przez biochem wydluzy się ten cykl. Próbuję dalej😊
 
reklama
A mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej hiperprolaktynemi ? Jak to się leczy, objawia ? No i jak z ciąża e tej sytuacji😞
Objawy moga byc rozne a moze ich nie byc wcale. Moga to byc bole piersi, może objawiać się zaburzeniami miesiączkowania, niepłodnością, spadkiem libido i mlekotokiem.Ja np nie mialam zadnych objawow. Ale mi hiperprolaktynemia wyszla dopiero po obciążeniu ta tabletka.
Biore aktulanie pol tabletki (Norprolac) na noc.
problem jest tez taki ze nadmiar prolaktyny zaburza produkcje progesteronu a co za tym idzie niewydolność cialka zotlego. Stad problemy z zajściem w ciaze.
 
Do góry