reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Witam kochane może mi podpowiecie, mam już synka 4 lata chyba czas na kolejne ♥️Od 2 lat przyjmowałam tabletki kontracept, ostatnia tabletkę z blistra przyjęłam 23.07 miesiączkę dostałam 27.07 do 30.07. zakończyłam branie tabletek na stałe w dniach 03.08, 05.08,06.08,07.08 współżyłam bez zabezpieczenia, stosunek kończył się zawsze w środku. Dnia 07.08 wieczorem w okolicy podbrzusza zaczęło mnie kłuć podczas chodzenia czy siedzenia dostałam wzdęty brzuch w tym miejscu i mam go do dziś tzn. 11.08 czy jest możliwość że zaszłam w ciążę? Kiedy mogę wykonać test ciążowy?
Po odstawieniu anty mój organizm dochodził do siebie 3 miesiące, miałam podobne objawy jak Ty i również myślałam, że jestem w ciąży, niestety nic takiego się nie wydarzyło. Najlepiej poczekaj do terminu spodziewanej kolejnej miesiączki i żeby się nie rozczarować to chyba najlepiej podejść do tego bardzo na luzie 😉
 
Dziewczyny - nie ogarniam Waszych postów? Czy są tutaj takie - co za bardzo nic nie biorą, nie robią jeszcze monitoringów itd.?? Ja nawet nie znam nazw leków o których piszecie 🙈czy Wy od razu od pierwszych cykli leciałyscie z monitoringiem itd.? Czy to już są dluuugie starania, stąd bierzecie jakieś tabletki/monitoring?
Ja poszłam raz na monitoring pół roku po poronieniu i dalszym braku ciąży. Suplementy biore jeszcze nim zaczęliśmy się starać. Zaraz pyknie rok od początku starań.
Tak na prawdę to już ogółem 6 lat z przerwą. Niby mam jednego lekarza, z tego co wiem jest dobry... od ostatniej wizyty nie skupiałam się tak bardzo na tym temacie, ale jak widać zamierzam znów odkopać temat i się ostro wziąć do roboty... bo czas ucieka i lepiej już nie będzie...

Może któraś z Was jest z centralnej Polski ( Łódź- Częstochowa) i może polecić lekarzy od trudnych tematów....
Polecam na sam początek to co tutaj koleżanka niżej napisała. To badania na pierwszy strzał w przypadku braku ciąży przez jakiś czas regularnych starań. Plus przydałoby się monitoring czy te owulacje się odbywają, progesteron 7 dni po owulacji, ewentualnie testy owulacyjne i od siebie dodam prolaktynę na czczo i konieczne po obciążeniu, która skutecznie może utrudniać zajście lub utrzymanie wczesnej ciąży. Ja mam właśnie hiperprolaktynemie czynnościową, a owulacje są. Niebawem będę też robić krzywe cukrową i insulinową.
Na szybko co możesz sprawdzić to:
- krzywa cukrowa i insulinowa
- kwas foliowy, b12, homocysteina
- trombofilia wrodzona
 
Dzięki, że pytasz 😘 Od poniedziałku w pracy urwanie głowy po urlopie, a prywatnie to 3 dzień z duphastonem jeszcze 7 dni i czekam na miesiączkę, po miesiączce mam się zgłosić do lekarza po skierowanie na drożność, ale musimy z narzeczonym sobie wszystko poukładać, czy nie "zawiesimy" starań, bo planujemy ślub na 2023r., a nie chce łapać 100 srok za ogon 😉
 
reklama
Do góry