reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziękuję za odpowiedź.
No właśnie miałam sporo badań i nikt mi nigdy nie sugerował pcos, mimo tego że widzieli jak wyglądają wyniki innych hormonów. A byłam ostatnio u lekarki która nie dość że powiedziała mi że z powodu podwyższonego dheas zdiagnozowałaby u mnie pcos to jeszcze że leczyła by mnie od razu ma cukrzycę a nie na IO 😒
Miałam te wyniki glukozy i insuliny kiepskie ale bez przesady 😤
A jakie miałaś wyniki innych hormonów, glukozy i insuliny? 🧐 Bo ja też mam podwyższone DHEAS, ale przy okazji mam wiele nieprawidłowości w innych hormonach i mój lekarz stwierdził PCOS jak zobaczył wszystkie wyniki razem
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z Was choruje na RZS i bierze lub brała steryd Metypred?
Jestem antylekowiec poziom hard [emoji85] nawet przeciwbólowe biore w ostateczności.
Reumatolog przepisała mi steryd kilka miesięcy temu, pani doktor wiedziała o staraniach o dziecko i wie też że ja leki biore w ostateczności bo już na tyle mnie zna [emoji16][emoji85] mówiła że Metypred nie szkodzi na starania, ewentualnie jak się boję to moge brać przez pierwsze 2 tygodnie cyklu, później na kolejne 2 odstawiać, moja decyzja.

Zostałam doprowadzona do ostateczności i od kilku dni biorę dawkę podtrzymująca 2 mg. Jest to nasz 8 cykl starań i wczoraj czytając więcej o leku, wyczytałam że podobno pomaga w zagniezdzeniu zarodka i nawet w leczeniu niepłodności czasem Metypred jest stosowany [emoji2955]

Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem? Faktycznie jest stosowany przy leczeniu niepłodności i pomaga? I czy faktycznie ginekolodzy nie obawiają sie o stosowanie w pierwszych tygodniach? Na dniach mam miec owulacje i teraz sie zastanawiam czy faktycznie odstawiać po owu...
Może któraś choruje na RZS i jest w stanie coś więcej powiedzieć o staraniach i ciąży przy tym paskudnym chorobsku?
Mam juz 6 letniego syna ale z pierwszą ciążą poszło gładko a na rzs choruje od 2 lat.
Steryd obniża autoimmunologiczną reakcje obronną organizmu - działa immunosupresyjnie i jest stosowany w leczeniu niepłodności. Dawka 5-25 mg w zależności od przypadku.
Niektórzy odstawiają po pojawieniu się serduszka, niektórzy później, zależy jaki lekarz.
Sterydy mogą oddziaływać na płód, ale mimo to wiele kobiet je nadal przyjmuje w ciąży.
Decyzja należy do ciebie. [emoji3526]
 
@porzeczk
No i z resztą nie mam typowych objawów pcos. Miesiączki regularne, owulacje też w miarę spoko... Endometrium tylko mogło by być lepsze.
Widzisz ja mam to samo co ty a nicy też mam pcos też regularne miesiączki itp i zaszłam w biochemiczna przy podwyższonym dehaes nie wiem czy jest się tak tym przejmować cukier mam na samej granicy dlatego odłożyłam go całkiem
 
No i z resztą nie mam typowych objawów pcos. Miesiączki regularne, owulacje też w miarę spoko... Endometrium tylko mogło by być lepsze.
U mnie 3 lekarzy stwierdziło, że wszystko jest okay. Na normę 300coś miałam zawsze 600-750. Badałam co najmniej 10 razy. Wszystkie inne hormony w normie. Jajniki też okay. Po in vitro miałam 8 dojrzałych komórek dobrze wyglądających, więc mam nadzieję ,że były dobrej jakości. [emoji3]
Z objawów to mam trądzik w wieku 33 lat. I może więcej włosów niż inne kobiety, ale tego nie wiem na 100% bo nie oglądałam kobiet z hirsutyzmem, mam włosy w różnych nietypowych miejscach, ale czy to już problem ? Nie wiem.
W klinice leczenia niepłodności dopiero zwrócili na to uwagę (właściwie w 3 klinikach) i dostałam steryd. Teoretycznie wysokie androgeny mogą powodować brak owu lub kiepskiej jakości owu. Ja nie wiem skąd taki wysoki dheas u mnie i żaden lekarz nie odpowiedział mi na moje pytanie. Badałam nawet jeden gen odpowiedzialny za podwyższone androgeny u kobiet, jeśli byłby on zmutowany to byłabym nosicielem choroby late oneset AGS syndrom (zespół nadnerczowo-płciowy), ale badania genetyczne mutacje wykluczyły.
Staram się już ponad 3 lata i myślę, że stres i nerwy związane z niepowodzeniami (przewlekły stres ciągnie się u mnie latami) spowodowały u mnie podwyższone androgeny. Innego wytłumaczenia nie mam. Nie wiem czy u mnie da się zredukować stres.. w każdym razie próbuje.
 
Dziewczyny mam pytanko wczoraj w 3 dc wzięłam Aromek po obiedzie czy myślicie że coś się stanie jak dzisiaj wezmę go wieczorem do kolacji bo się nie wyrobie ze zjedzeniem obiadu i będę go jadła dr facto na kolację 😛
 
Cześć dziewczyny 😘😘

U mnie beta <0.100 😟
Odstawiam dupka i umawiam wizytę. Chciałam zrobić przerwę 3 miesiące i spróbować poprawić jakość nasienia ale zastanawiam się czy jeszcze nie pociągnąć nowego cyklu na stymulacji. To będzie mój trzeci cykl stymulowany z efektami w postaci pęcherzyków. W międzyczasie oczywiście staramy się poprawić jakość suplami i dietą, ale to też potrwa napewno .

Miłego dnia kochane 😘😘
U mnie tez >0,1 😔


Teraz liczę tylko na to, ze @ raz dwa przyjdzie i zaczynam wszystko od nowa 😩
Obawiam się, ze w tym cyklu może mi wypaść termin podania zastrzyku kiedy będę na wakacjach za granicą i nie wiem czy w tym cyklu odpuścić stymulację czy brać aromek i zaryzykowac, ze jajeczko pęknie samo 🤔🤔 co byście zrobiły na moim miejscu? BARDZO chcę wyjechać, potrzebuję urlopu, bez tego oszaleję.


Dziewczyny mam pytanko wczoraj w 3 dc wzięłam Aromek po obiedzie czy myślicie że coś się stanie jak dzisiaj wezmę go wieczorem do kolacji bo się nie wyrobie ze zjedzeniem obiadu i będę go jadła dr facto na kolację 😛
Moim zdaniem nic się nie stanie, ja brałam rano przed śniadaniem, ale to chyba nie ma większego znaczenia.
 
Dziewczyny biały gesty śluz lekko żółtawy może być 1 sygnałem ciąży czy taki śluz świadczy y że do zapłodnienia na pewno nie doszło i odłożyć wcześniej duphaston żeby sztucznie nie przedłużać cykli?
 
Dziewczyny biały gesty śluz lekko żółtawy może być 1 sygnałem ciąży czy taki śluz świadczy y że do zapłodnienia na pewno nie doszło i odłożyć wcześniej duphaston żeby sztucznie nie przedłużać cykli?
nie wiem czy jest objawem ciąży, ale ja mam czasem taki przed @. Ile jesteś dpo?
 
Dziewczyny biały gesty śluz lekko żółtawy może być 1 sygnałem ciąży czy taki śluz świadczy y że do zapłodnienia na pewno nie doszło i odłożyć wcześniej duphaston żeby sztucznie nie przedłużać cykli?
Ja mam taki teraz i nie jestem w ciąży. Myśle, ze o niczym nie świadczy :) w którym jesteś dpo?
 
reklama
Czesc dziewczyny 🙌🏼
wlasnie wyszlam od lekarza. Dzis 7dc, pęcherzyk 13mm na prawym jajniku endometrium 11mm. Drugi raz odkad monitoruje cykle i ginka pęcherzyk z prawego jajnika, zawsze mialam z lewego.
Troche mnie lekarz zmartwił, bo powiedzial ze w szpitalu zostały wstrzymane inseminacje i bedziemy musieli probowac naturalnie 😔
Cos czuje ze kolejny cykl psu w D… 🙄
W czwartek kolejna wizyta, wtedy powie kiedy podac Ovitrelle. Zapytam jeszcze czy mozna gdzies odpłatnie zrobic ta inseminacje bo w szpitalu mialam miec na NFZ.
Milego popołudnia wszystkim 🌷❤️
 
Do góry