reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja dziewczyny dzisiaj witam się w 1dc od 3 dc zaczynam brać Clo i pytanie jak go brać? W trakcie posiłku po a może że 3h przed posiłkiem?
 
reklama
Dziewczęta! Kochane!
Poszłam z nadzieją że powie czy owulacja była już czy nie (jakoś na nfz babka była w stanie mi powiedzieć a on nie).
Powiedział że albo cykl bezowulacyjny albo owulacja była. Ból owulacyjny miałam 2 dni temu więc podejrzewam, że mogłam mieć ale zeby lekarz gin nie umiał tego zobaczyć? 🤔
Do tej pory co miesiąc owulacje miałam.
I czy jak pójdę zrobić progesteron popoludniu to bedzie ok czy lepiej jakbym z rana to zrobila?
Miałam ten sam przypadek co ty ogólnie zbyt późno wybrałam się na monitoring poszłam w 15dc i jak się okazało gin nie mogła stwierdzić czy owulacja była czy nie ale napisała że była chociaż nie widziała ciałka żółtego oczywiście nic z tego nie było...
 
Hej Kochane!!
Moja kolezanka ma problem. Złożyła wypowiedzenie o umowę pracy na czas nie określony półtora tygodnia temu. Dowiedziała się że jest w ciąży. Beta potwierdzona. Wyczytałam razem z nią, że jako pracownica może wycofać wypowiedzenie pisząc oswiadczenie i dołączając zaświadczenie od gin. ze jest w ciazy. Pytanie brzmi czy wciąż ma prawo iść na zwolnienie lekarskie oraz na urlop macierzyński czy traci z powodu tego ze złożyła wypowiedzenie?
W sumie sama jestem ciekawa.
Jeśli o ciąży dowiedziała się po wypowiedzeniu umowy, to przysługują jej wszelkie prawa, jeśli złoży takie oświadczenie. Muszą ją przywrócić do pracy
 
Jeśli o ciąży dowiedziała się po wypowiedzeniu umowy, to przysługują jej wszelkie prawa, jeśli złoży takie oświadczenie. Muszą ją przywrócić do pracy
Dokladnie tez tak mysle, co innego jakby zaszla w drugim miesiacu wypowiedzenia.
Miałam ten sam przypadek co ty ogólnie zbyt późno wybrałam się na monitoring poszłam w 15dc i jak się okazało gin nie mogła stwierdzić czy owulacja była czy nie ale napisała że była chociaż nie widziała ciałka żółtego oczywiście nic z tego nie było...
No to czekamy na rozwój wydarzeń. Choć ja mam wieksze endometrium teraz bo 13mm a mialam wczesniej 8mm. Wiec mam nadzieje ze sie uda!! :D
 
Ja właśnie dostałam zdjęcia i opis tylko na pierwszej wizycie, później widziałam, ze zdjęcia są drukowane, opis klepany w komputer ale nie wiem co z tymi zdjęciami się dzieje 🤔

Ja tez chodzę tylko do jednej lekarki, ale zmieniałam już tyle razy lekarzy, ze nie wiem czy kiedyś mi się ta dokumentacja jeszcze nie przyda :) czy w takich sytuacjach prosilas o te dokumenty czy lekarz jakby z automatu Ci je wydawał? To mój pierwszy monitoring i nie chciałabym popełnić faux pas jak poproszę o te opisy, chociaż wydaje mi się, ze takie jest moje prawo 😬
Pewnie ze takie jest Twoje prawo 😊😊 ja w tej akurat klinice narazie nie czułam potrzeby zgromadzenia dokumentacji u siebie, wystarczy mi moja teczką tam na miejscu 😉 ale gdybym kiedykolwiek postanowiła pójść do innego gin to nie miałabym najmniejszych oporów zeby poprosić o odpis pełnej dokumentacji 😉😁 jeśli wolisz mieć wszystko u siebie to śmiało Kochana 😊 ja akurat nie czuje takiej potrzeby w tym momencie. Ale idąc do tej lekarki dokumentacje od innych lekarzy skrupulatnie gromadziłam wiec nie jesteś jedyną 😉 zresztą nie raz w klinice widzialam pary który czekały w poczekalni z całymi segregatorami wiec mysle ze nie masz się czego krępować 😁
 

Ogólnie mówi się ze ten stosunek powinien zmierzać do 1. Obniżenie poniżej 0,6 może (nie musi) wskazywać na pewne nieprawidłowości. Jednak wielu lekarzy z tego co dziewczyny pisały nie patrzy już na to, wiec myśle, ze najlepiej by było, jakbyś skonsultowała się ze swoim ginekologiem. Jeśli uzna to za stosowne i potrzebne to zleci dodatkowe badania. Może się okazać, ze wszystko jest w porządku [emoji6]
 
No właśnie ja niby wiem, że to nasienie nie jest super, ale z drugiej strony po tym leczeniu tragiczne też nie jest, a tu już rok nic i mam już szczerze dość życia z miesiąca na miesiąc :( nie chce mi sie już sledzić tych dni płodnych, zwracać uwagi na każde lekkie ukłucie w brzuchu czy w cycku co może oznaczać. Strasznie mam już dość tej presji.
Jak ja to rozumiem 🙈 mam dokładnie to samo! Są takie dni ze bardzo dobija mnie to życie od okresu do stymulacji, od stymulacji do badania od badania do zastrzyku od zastrzyku do kolejnego badania i w międzyczasie tona tabletek i innych 🙈 pozniej przychodzi cheila refleksji ze przecież nikt nie mówił że będzie lekko i często jest tak w życiu że zeby osiągnąć jakiś cel trzeba się nameczyc i zgodzić na wiele wyrzeczeń, ale najzwyczajniej w świecie, tak po ludzku czasem mam już tego dość 🙈😔
 
Cześć Dziewczyny. Dawno mnie tu na tym głównym wątku nie było, to znaczy - jakieś dwa tygodnie, przez które wydarzyło się tyle, że głowa mała.
Zaszłam w ciąże - najpierw były nerwy z małym przyrostem bety, potem rozpacz bo już wiedziałam, że nic z tego nie będzie, później beta dziwnie nie chciała za bardzo spadać, a później okazało się, że to ciąża jajowodowa, która krwawi do macicy. miałam już skierowanie do szpitala ale stało się szczęście w nieszczęściu - organizm poradził sobie sam, jestem właśnie w trakcie poronienia trąbkowego. Po krwawieniu idę na kontrolę, ale wygląda na to ze wszystko skończy się „dobrze”.
dobrze to słowo beznadziejne, ale wiem ze miałam w tej sytuacji i tak dużo szczęścia.
to moja druga strata, czuję ze teraz mam w sobie więcej siły i determinacji, wiec chce tutaj do Was wrócić i uczestniczyć dalej w rozmowach.
bede teraz nadrabiać wątek i życzę Wam miłego wieczoru.
O matulu 😱 ależ sie narobiło u Ciebie! Bardzo baaardzo mi przykro 😔 Ogrolnie współczuję i mooooocno ściskam! 😘 I duuuuzo siły życzę! Pamiętaj ze możesz na nas liczyć! ❤ jesteśmy tu po to żeby się wspierać! 💪🏼 duuuzo zdrówka teraz Kochana! 3mam kciuki żeby nie było już dalszych komplikacji 😘
 
reklama
Dziewczyny a ja odebralam dziś wyniki badan na trombofilię ktore robiłam za posrednictwem testdna. Otoz mam nieprawidlowy tylko w zakresie PAI-1 G4 w ukladzie heterozygotycznym. W sumie to nie wiem co dalej. 🤔 Czy to oznacza że powinnam brać jakieś leki?
 
Do góry