reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

U mnie starania od ponad 2lat, ale od roku badania. Wyszla mi hiperprolaktynemia, mialam robia drożność- wyszla Ok. Obecnie jestem po 3 cyklach stymulowanych i 1 inseminacji. Czekam na jej efekty lub raczej brak, bo przed samym zabiegiem na usg w szpitalu ginka stwierdziła ze mam chyba polipa na endometrium. Mimo to nie trace nadziei i czekam 😁
Trzymam kciuki 😁
 
reklama
A ja mam takie pytanie hiperprolaktynemia wyszła u Ciebie dopiero po obciążeniu czy „na czczo” bez obciążenia też? 🤔
Pytanie nie do mnie, ale też odpowiem 😁 Mi wyszła już "na czczo" ponad 50, bez obciążenia tabletką, którą miałam zrobić, ale nie zdążyłam bo już gin przepisała mi dostinex na zbicie, co nie do końca się podobało mojej endo, bo chciała mieć pełny obraz
 
Hej dziewczyny, dostałam wynik AMH. Mam 30 lat, więc chyba w normie, ale kompletnie się na tym nie znam, co myślicie?
Capture.PNG
 
Dziekuje :)
Z jednej strony się cieszę, a z drugiej wkurzam się - kolejny wynik badania w normie, a i tak nie wychodzi...
Totalnie rozumiem, bo też dopiero co odebrałam ten wynik. Bałam się bardzo, że będzie niski i pozamiatane. Na szczęście jest ok ale nadal nie wiemy na czym polega problem w takim razie. Mnie to już trochę przytłacza ta cała sytuacja ;). Jak badanie nasienia mojego męża nie wyjdzie jakieś tragiczne, to z jednej strony będę się cieszyć, że jest zdrowy ale z drugiej to nie wiem czy nie będzie mi bardzo smutno :p.
 
Totalnie rozumiem, bo też dopiero co odebrałam ten wynik. Bałam się bardzo, że będzie niski i pozamiatane. Na szczęście jest ok ale nadal nie wiemy na czym polega problem w takim razie. Mnie to już trochę przytłacza ta cała sytuacja ;). Jak badanie nasienia mojego męża nie wyjdzie jakieś tragiczne, to z jednej strony będę się cieszyć, że jest zdrowy ale z drugiej to nie wiem czy nie będzie mi bardzo smutno :p.
No właśnie ja niby wiem, że to nasienie nie jest super, ale z drugiej strony po tym leczeniu tragiczne też nie jest, a tu już rok nic i mam już szczerze dość życia z miesiąca na miesiąc :( nie chce mi sie już sledzić tych dni płodnych, zwracać uwagi na każde lekkie ukłucie w brzuchu czy w cycku co może oznaczać. Strasznie mam już dość tej presji.
 
reklama
A czy hiperprolaktynemia wiaże się z blokowaniem owulacji, czy jeszcze w jakiś inny sposób utrudnia poczęcie?
Oczywiscie, wysokie stężenie prolaktyny we krwi hamuje wydzielanie hormonow które odpowiedzialne są za pobudzanie dojrzewania pęcherzyka Graffa i owulacje. Prolaktyna przez zahamowanie wydzielania tych hormonów moze hamować miesiączkowanie.
 
Do góry