reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Czytam wasze wpisy i zaczęłam się martwić, bo przy ostatnich badaniach krwii zrobiłam sobie cukier tak przy okazji i wyszedł mi 106 (badanie na czczo) , normalnie nie jem słodyczy, niczego nie słodzę i wyszedł mi powyżej normy..
Chyba zrobię jeszcze raz badanie i zgłoszę się do lekarza 🙄

Ja bym zrobiła krzywą glukozowa i insulinowa przed ciążą. Jeśli zrobisz ja w ciąży od razu podepna to pod cukrzycę ciążową i mogą tak jak w moim przypadku nie być chętni do leczenia. A jeśli by coś wyszło, czego nie życzę to do cukrzycy przeciążowej mają zupełnie inne podejście.
 
reklama
najlepiej pójść do apteki i poprosić o paski do glukometru wraz z glukometrem (ogólnie nie powinni go sprzedawać, ale mi nie robili problemu jak kupiłam paski). Nie jest to duży koszt (ja zapłaciłam Ok 35zl), a zawsze można sobie profilaktycznie zmierzyć cukier
Dziękuję za podpowiedź ❤️ na pewno tak zrobię 😊
 
Czytam wasze wpisy i zaczęłam się martwić, bo przy ostatnich badaniach krwii zrobiłam sobie cukier tak przy okazji i wyszedł mi 106 (badanie na czczo) , normalnie nie jem słodyczy, niczego nie słodzę i wyszedł mi powyżej normy..
Chyba zrobię jeszcze raz badanie i zgłoszę się do lekarza 🙄
No i ja się zastanawiam czy u mnie będzie ok 🙄 Ehh ciągle coś 🤷
Ja za to lubię słodkości 😉

Dziękuję dziewczyny za wszystkie odpowiedzi 😘
 
najlepsze jest to, ze gdybys zaszła w ciąże kilka miesięcy wcześniej to pewnie by cukrzycy ciężarnych w ogóle nie stwierdzili🙈
U mnie na szczęście cukier po obciążeniu jest spoko, tylko ten na czczo duży, wiec na razie jest wersja, ze cukrzycy nie mam, jedynie nietolerancję glukozy

Wiem, bo siostra też rodziła wszystkie dzieci z makrosomia i się kazali tylko pilnować, ale 100 to jeszcze nie cukrzyca. 🤦 Mi na szczęście zdiagnozowali, ale usilnie nie chcieli dać insuliny, bo to tylko ciążowa i na pewno coś źle robię. Ciągle glodowalam, na czczo 100-110, po posiłku w normie na głodówce albo ze 150, ale dziecko 4 kg i powikłania typowe dla cukrzycy, bo np. dziecko miało nadmiar cukru we krwi.

A żeby było śmiesznie to już w tamtej ciąży pojawiły mi się przeciwciała we krwi i dopiero w drugiej ciąży przemyśleli, że cukry ogromne i jest jeszcze typ 1.
 
Ostatnia edycja:
Wiem, bo siostra też rodziła wszystkie dzieci z makrosomia i się kazali tylko pilnować, ale 100 to jeszcze nie cukrzyca. 🤦 Mi na szczęście zdiagnozowali, ale usilnie nie chcieli dać insuliny, bo to tylko ciążowa i na pewno coś źle robię. Ciągle glodowalam, na czczo 100-110, po posiłku w normie na głodówce albo ze 150, ale dziecko 4 kg i powikłania typowe dla cukrzycy, bo np. dziecko miało nadmiar cukru we krwi.

A żeby było śmiesznie to już w tamtej ciąży pojawiły mi się przeciwciała we krwi i dopiero w drugiej ciąży przemyśleli, że cukry ogromne i jest jeszcze typ 1.
oo 150 to już sporo. Ja teraz (w sensie nie w ciąży, wcześniej nie miałam glukometru, wiec nie badałam) po posiłku, nawet z wysokim indeksem glikemicznym, mam cukier 70-75. Lekarz mi to łopatologicznie wytłumaczył, ze moja trzustka ładnie radzi sobie z cukrami, ale już organizm nie radzi sobie z insuliną wytworzona przez trzustkę. Oby na tym się skończyło🙏 chociaż przy pierwszej ciąży (glukozę na czczo miałam 100-102) nie wlepili mi cukrzycy, ale nie podobało im się, ze dziecko jest trochę za duże. Koniec końców urodziłam w 38tc córka z waga 3650 i jak zobaczyli mojego męża, to stwierdzili, ze to po nim (szczupły, ale prawie 190cm wzrost)
 

Załączniki

  • IMG_9541.jpg
    IMG_9541.jpg
    63 KB · Wyświetleń: 83
Stosunkowo udanej[emoji1787]

Ja życzę tego wszystkim dzisiaj, ale nie ze względu na owu, tylko małe odstresowanko i czystą przyjemność [emoji16][emoji13]
Dziewczyny strasznie "chorobowo" się tu zrobiło. Jakieś dobre informacje poproszę. Kto dziś robi testu owulacyjne? Są jakieś tłuste kreski? Komu życzyć stosunkowo udanej nocy?
 
reklama
Dziewczyny strasznie "chorobowo" się tu zrobiło. Jakieś dobre informacje poproszę. Kto dziś robi testu owulacyjne? Są jakieś tłuste kreski? Komu życzyć stosunkowo udanej nocy?
U mnie dzisiaj pozytyw na testach owu 😉 tylko "stosunkowo udana noc" była wczoraj (w sumie było już po północy, więc chyba można liczyć, że już dzisiaj 😅). Jak na złość mamy z mężem zabiegany poniedziałek i wtorek, do tego mąż idzie do pracy na noc, więc mam nadzieję, że te ostatnie przytulanki wystarczą 🤨
IMG_20201228_214111.jpg
 
Do góry