reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
oo 150 to już sporo. Ja teraz (w sensie nie w ciąży, wcześniej nie miałam glukometru, wiec nie badałam) po posiłku, nawet z wysokim indeksem glikemicznym, mam cukier 70-75. Lekarz mi to łopatologicznie wytłumaczył, ze moja trzustka ładnie radzi sobie z cukrami, ale już organizm nie radzi sobie z insuliną wytworzona przez trzustkę. Oby na tym się skończyło🙏 chociaż przy pierwszej ciąży (glukozę na czczo miałam 100-102) nie wlepili mi cukrzycy, ale nie podobało im się, ze dziecko jest trochę za duże. Koniec końców urodziłam w 38tc córka z waga 3650 i jak zobaczyli mojego męża, to stwierdzili, ze to po nim (szczupły, ale prawie 190cm wzrost)

Teraz od 3 lat zmienili normę dla ciężarnych do 140 godzinę po posiłku, zamiast 120, także te moje 150 od czasu do czasu i okolice 140 w ogóle łapało by się dla nich pod normoglikemie. Dlatego ja i tak się pilnuje pod stare wytyczne do 120, bo przy 140 to już wiem, co jest.

Mi też w drugiej ciąży mówili, że ja 184 cm i mąż dużo wyższy to na pewno dlatego, ale drugie dziecko w 38 TC urodziło się 2 kg. Więc ja jestem pewna, że w moim przypadku to zależne od cukrzycy.
 
Trzymam [emoji110]
U mnie dzisiaj pozytyw na testach owu [emoji6] tylko "stosunkowo udana noc" była wczoraj (w sumie było już po północy, więc chyba można liczyć, że już dzisiaj [emoji28]). Jak na złość mamy z mężem zabiegany poniedziałek i wtorek, do tego mąż idzie do pracy na noc, więc mam nadzieję, że te ostatnie przytulanki wystarczą [emoji2955]Zobacz załącznik 1220340Zobacz załącznik 1220340
 
Nie wiem ile masz lat, ale ostatnio ktoś na forum pisał, że dla kobiet w okolicach 30 najbardziej skuteczny jest jest seks nawet 3 dni przed owu więc myślę, że spokojnie wystarczy [emoji16]
Nie dziękuję [emoji6] biorąc pod uwagę, że w poprzednich cyklach z monitoringu i objawów wychodziło, że u mnie owu od momentu pozytywnego testu jest szybciej niż 24-48 godz, to liczę że się wstrzeliliśmy [emoji28]
 
reklama
U mnie dzisiaj pozytyw na testach owu 😉 tylko "stosunkowo udana noc" była wczoraj (w sumie było już po północy, więc chyba można liczyć, że już dzisiaj 😅). Jak na złość mamy z mężem zabiegany poniedziałek i wtorek, do tego mąż idzie do pracy na noc, więc mam nadzieję, że te ostatnie przytulanki wystarczą 🤨Zobacz załącznik 1220340
to jakaś apka ??🤔
 
Do góry