reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Hej dziewczyny powiedzcie proszę jakie jest wasze doświadczenie z dhupastanem na wyregulowanie cykli po jaki czasie od brania go wam się uregulowały cykle czy w ogóle wam pomógł czy musiałyście zmienić na coś innego. Moje cykle są bardzo długie potrafią trwać nawet 45. Dzisiaj mi mija 32 DC a dhupastan zaczęłam brać dopiero od tego cyklu pierwszy raz od 16 DC do 26 DC
Ja podczas brania duphastonu miałam ciut krótsze cykle ale jak odstawilam to znowu wróciły do trybu +30. Teraz mi się coś poprzestawiało i cykl zrobił się za krótki (ostatni 26dni, teraz wyszło na wizycie że w tym cyklu w 12dc byłam już po owulacji 🤦‍♀️). Tak wiec tym sposobem teraz biorę dupka na wydłużenie 😁 od jutra zaczynam. Ale warto żebyś sprawdzała sobie czy dochodzi u Ciebie do owulacji przed tym 16 dniem, bo w przeciwnym wypadku możesz ją sobie zablokować 🤨

Hej melduje że miałam monitoring ale jednak wczoraj a nie w poniedziałek. Jestem lekko przestraszona ale i podekscytowana. W 11 dc prawy jajnik bez reakcji ale w lewym 5 pęcherzyków wszystkie po ok. 16-17 mm. Ginekolog kazal sie starać dziś i w sobotę. Nic na pęknięcie nie dostanę. W piątek kolejne usg.
Ulala, no to ładnie zareagowałaś ☺ a przypomnij proszę czym jesteś stymulowana 🤔
Trzymam kciuki, owocnych starań ja monitoring w poniedziałek ale zacznę od niedzieli starania a nóż widelec to będzie ten dzień ja różnie mam owulacje, zobaczymy jak będzie tym razem 😊
Trzymam kciuki ☺ ale nie masz blokady przed współżyciem na dzień przed wizytą u ginekologa? Ostatnio dziewczyny coś tam pisały że sperma może zaburzać obraz i badanie USG może być mało czytelne dla lekarza 🙈 chociaż to dziwne w sumie bo przecież to w ciągu dnia wypływa... Ba, ze mnie wylatuje wszystko jak tylko się poruszę zaraz po 😁
Czesc dziewczyny ☺️
@Gryfin teraz bedzie juz z gorki z tymi tabletkami ✊🏼😅
Ja dzisiaj jestem 11 dzien po zastrzyku z Ovitrelle. Czekam na testowanie, jakies mam zle przeczucie ze to sie nigdy nie uda 🙄
Miłego dnia dla Was 🌷
Kiedy zamierzasz testować? Wszystkie trzymamy kciuki 🥰 do mnie też czasami przychodzą takie złe duszki i trują dupę że nigdy się nie uda 😕 nie znoszę tego uczucia
... Muszę się wtedy bardzo podstarac żeby przegonić te myśli i myśleć że kiedyś będzie mi dane zostać mamą 🥺
Naturalne..wyjątkowo :)
Po jednej stymulacji zrobiła mi się torbiel w 11 dc 6 mm :(
A w innym cyklu sam pęcherzyk dojrzał do 22 mm, dostałam ovitrelle ale pękł do środka - zrobiła się torbiel krwotoczna.
W tym chodziłam tylko na monitoring, zbiłam ładnie prolaktynę i biorę infofem.

Jestem w 32 dc., 24 dc - potwierdzona owu.
Kurcze, to znaczy że organizm tak zareagował na stymulację że zrobiła się ta torbiel? 11dc to bardzo szybko.. Eh, mam nadzieję że ja sobie nie zaszkodze zazywaniem clo 😒 bo się wkurze jak stracę znów kolejny cykl 😩😠
Czy któraś z Was przyjmuje inozytol czy to faktycznie jakoś pomaga na hormony i insulinę czy nie bardzo?[emoji3166]
Ja biorę sam mio inozytol w proszku z firmy NOW. I w sumie ładnie wpłynął mi na owulację które jak dotąd odbywały się chyba regularnie. Ale teraz leci mi drugi cykl gdzie coś nie gra i w sumie nie wiem czy mam owu czy nie 🤨 ale ogólnie ten składnik jest bardzo polecany. Akurat nie wiem jak działa na insulinę bo nie trzymałam diety ani nie zazywam metforminy więc nie widziałam potrzeby żeby robić jakieś badania kontrolne 🤷‍♀️
A jeszcze takie mam pytanie z innej beczki. Dziewczyny macie jakies sprawdzone sposoby na wypadanie wlosow? Ja to zaraz łysa bede tak mi wypadając. Olejowanie, wcierki maski odżywki szampony to juz przerobiłam i nic nie pomaga :(
Jeeeeju! Mnie też tak wypadają od jakiegoś miesiąca 😩 już widzę że mam kucyk taki lichy... Zakola mi się normalnie zaczęły pokazywać. Okropne to jest! Stosuje wcierkę z only bio, kupiłam szampon seboradin na wypadajace włosy ale jeszcze nie stosowalam. U mnie problemem jest niska ferrytyna. Żelazo w normie a ferrytyna 16 😕 i nie za bardzo umiem ją podnieść. Wcześniej miałam 22 i nie wypadały a teraz spadła i jest masakra.
 
Ja podczas brania duphastonu miałam ciut krótsze cykle ale jak odstawilam to znowu wróciły do trybu +30. Teraz mi się coś poprzestawiało i cykl zrobił się za krótki (ostatni 26dni, teraz wyszło na wizycie że w tym cyklu w 12dc byłam już po owulacji 🤦‍♀️). Tak wiec tym sposobem teraz biorę dupka na wydłużenie 😁 od jutra zaczynam. Ale warto żebyś sprawdzała sobie czy dochodzi u Ciebie do owulacji przed tym 16 dniem, bo w przeciwnym wypadku możesz ją sobie zablokować 🤨


Ulala, no to ładnie zareagowałaś ☺ a przypomnij proszę czym jesteś stymulowana 🤔

Trzymam kciuki ☺ ale nie masz blokady przed współżyciem na dzień przed wizytą u ginekologa? Ostatnio dziewczyny coś tam pisały że sperma może zaburzać obraz i badanie USG może być mało czytelne dla lekarza 🙈 chociaż to dziwne w sumie bo przecież to w ciągu dnia wypływa... Ba, ze mnie wylatuje wszystko jak tylko się poruszę zaraz po 😁

Kiedy zamierzasz testować? Wszystkie trzymamy kciuki 🥰 do mnie też czasami przychodzą takie złe duszki i trują dupę że nigdy się nie uda 😕 nie znoszę tego uczucia
... Muszę się wtedy bardzo podstarac żeby przegonić te myśli i myśleć że kiedyś będzie mi dane zostać mamą 🥺

Kurcze, to znaczy że organizm tak zareagował na stymulację że zrobiła się ta torbiel? 11dc to bardzo szybko.. Eh, mam nadzieję że ja sobie nie zaszkodze zazywaniem clo 😒 bo się wkurze jak stracę znów kolejny cykl 😩😠

Ja biorę sam mio inozytol w proszku z firmy NOW. I w sumie ładnie wpłynął mi na owulację które jak dotąd odbywały się chyba regularnie. Ale teraz leci mi drugi cykl gdzie coś nie gra i w sumie nie wiem czy mam owu czy nie 🤨 ale ogólnie ten składnik jest bardzo polecany. Akurat nie wiem jak działa na insulinę bo nie trzymałam diety ani nie zazywam metforminy więc nie widziałam potrzeby żeby robić jakieś badania kontrolne 🤷‍♀️

Jeeeeju! Mnie też tak wypadają od jakiegoś miesiąca 😩 już widzę że mam kucyk taki lichy... Zakola mi się normalnie zaczęły pokazywać. Okropne to jest! Stosuje wcierkę z only bio, kupiłam szampon seboradin na wypadajace włosy ale jeszcze nie stosowalam. U mnie problemem jest niska ferrytyna. Żelazo w normie a ferrytyna 16 😕 i nie za bardzo umiem ją podnieść. Wcześniej miałam 22 i nie wypadały a teraz spadła i jest masakra.
Testować zamierzam w niedziele ;) Dzieki za kciuki na pewno sie przydadza ☺️
co do tych wlosow to kupilam jeszcze szampon Radical med , stosuje od kilku dni wiec nie moge powiedziec czy dziala, mam nadzieje ze chciaz troche pomoze. Wyniki mam dobre jesli chodzi o ferrytyne i żelazo. Zmienie jeszcze troche diete to tez powinno pomoc.
 
Ja podczas brania duphastonu miałam ciut krótsze cykle ale jak odstawilam to znowu wróciły do trybu +30. Teraz mi się coś poprzestawiało i cykl zrobił się za krótki (ostatni 26dni, teraz wyszło na wizycie że w tym cyklu w 12dc byłam już po owulacji 🤦‍♀️). Tak wiec tym sposobem teraz biorę dupka na wydłużenie 😁 od jutra zaczynam. Ale warto żebyś sprawdzała sobie czy dochodzi u Ciebie do owulacji przed tym 16 dniem, bo w przeciwnym wypadku możesz ją sobie zablokować 🤨


Ulala, no to ładnie zareagowałaś ☺ a przypomnij proszę czym jesteś stymulowana 🤔

Trzymam kciuki ☺ ale nie masz blokady przed współżyciem na dzień przed wizytą u ginekologa? Ostatnio dziewczyny coś tam pisały że sperma może zaburzać obraz i badanie USG może być mało czytelne dla lekarza 🙈 chociaż to dziwne w sumie bo przecież to w ciągu dnia wypływa... Ba, ze mnie wylatuje wszystko jak tylko się poruszę zaraz po 😁

Kiedy zamierzasz testować? Wszystkie trzymamy kciuki 🥰 do mnie też czasami przychodzą takie złe duszki i trują dupę że nigdy się nie uda 😕 nie znoszę tego uczucia
... Muszę się wtedy bardzo podstarac żeby przegonić te myśli i myśleć że kiedyś będzie mi dane zostać mamą 🥺

Kurcze, to znaczy że organizm tak zareagował na stymulację że zrobiła się ta torbiel? 11dc to bardzo szybko.. Eh, mam nadzieję że ja sobie nie zaszkodze zazywaniem clo 😒 bo się wkurze jak stracę znów kolejny cykl 😩😠
Podobno przy PCOS często zdarza się przestumowalnie jajników. Tak faktycznie miałam, ale nie powiedziane, że u Ciebie też tak będzie.
 
Z tego co zauważyłam brakuje nam podpisów na forum z ogólnymi informacjami co u której się dzieje 🤣 bo zapamiętać wszystkie babeczki i ich historie, objawy, leki, wyniki badań jest bardzo ciężko 🤣 tak jak np funkcjonuje to na forum ovufriend tylko tam z kolei nikt się nie udziela 🤣🤣
Kurcze o tym samym myslalam, ze fajnie by było jakąs stopkę sobie zrobić z najwazniejszymi info :D Od kiedy starania, jakie choroby, wiek, leki :D
 
Ale wy macie wiedzę, ciągle mnie to wpędza w osłupienie. Jednocześnie bardzo bym chciała nigdy tej wiedzy nie musieć posiąść [emoji3064]
 
Podobno przy PCOS często zdarza się przestumowalnie jajników. Tak faktycznie miałam, ale nie powiedziane, że u Ciebie też tak będzie.
Kurcze no i co jak się je przestymuluje?? Pytałam dwóch niezależnych ginekologów o badania na PCOS to oboje stwierdzili że obraz USG nie wskazuje żebym to miała, poza tym nie widzą oznak typu nadmierne owłosienie itd. A w sumie mam Hashimoto i prawie IO a to wszystko lubi chodzić w parze 😕😒 uwierzyłam w to co mówili ale teraz myślę sobie że przecież sam obraz USG nie jest wyrocznią
 
reklama
Do góry