reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

To akurat nie ja o nim pisałam, ja na razie nie mam wskazań. Ale tu gdzie mieszkam za darmo na NFZ mieli ci znajomi, którzy chodzili do lekarza pracującego w szpitalu.

Ja zresztą na wszelki wypadek byłam niedawno u gina na NFZ, żeby za kilka miesięcy, jak się nadal nie uda być w ciąży, dostać właśnie skierowania na chociaż część diagnostyki na NFZ.
Nie zwróciłam uwagi że to nie Ty pisałaś [emoji4] ja teraz chodzę całkowicie prywatnie, bo wcześniej jeszcze chodziłam na Medicover ale teraz mam super lekarza co się zajmuje zwłaszcza problemami związanymi z płodnością i jestem mega zadowolona... Ale jak jest możliwość to staram się kombinować jakieś badania na NFZ bo nie oszukujmy się trochę pieniędzy zostawiamy w tych laboratoriach a składki po coś płacimy [emoji53]
 
reklama
W okolicznej klinice leczenia niepłodności to badanie kosztuje 900 pln, bo patrzyłam w cennik :p. Generalnie jak się chodzi prywatnie do lekarza, który sam prywatnie wykonuje takie badanie to się skierowania na NFZ nie dostanie :p. Trzeba iść do poradni przy szpitalu (do której trzeba mieć skierowanie od gina na NFZ) albo iść do jakiegoś lekarza pracującego w szpitalu i liczyć na to, że skieruje na swój oddział... Taki mamy klimat diagnozowania i leczenia niepłodności :(.
On chyba ze leczy sie w prywatnej klinice niepłodności to tam sami robia badania wszystkie i za kazde kasują „podwójnie”. Ja chodze do ginekologa prywatnie, ktory bez problemu dal mi skierowanie na HSG ktore Zrobilam na fundusz. Owszem moglam zrobic prywatnie ale skoro byla mozliwosc na NFZ i ginek sam to zaproponował to po co placic :)
Dlatego nie zdecydowałam sie na leczenie w klinice. I tak duzo nas to kosztuje jesli chodzi o finanse. Badania z krwi, wizyty, recepty itd.
 
Dokładnie :)
On chyba ze leczy sie w prywatnej klinice niepłodności to tam sami robia badania wszystkie i za kazde kasują „podwójnie”. Ja chodze do ginekologa prywatnie, ktory bez problemu dal mi skierowanie na HSG ktore Zrobilam na fundusz. Owszem moglam zrobic prywatnie ale skoro byla mozliwosc na NFZ i ginek sam to zaproponował to po co placic :)
Dlatego nie zdecydowałam sie na leczenie w klinice. I tak duzo nas to kosztuje jesli chodzi o finanse. Badania z krwi, wizyty, recepty itd.
 
Hej dziewczyny.
Jak dziś? Ja miałam tak tragiczną noc i śniły mi się takie głupoty że Wam mówię... Nie wiem co w tej mojej bani siedzi. Obudziłam się z płaczem i nawet do toalety z moim szłam tak się bałam. Swoją drogą szedł ze mną tam na śpiocha ale podziwiam go, że mu się chciało wstać tylko dlatego, że starej babie się coś śniło. [emoji38]
Dzień już prawie zleciał i już myślę znów o pracy.
Co do badań to sama się zastanawiam czy nie zrobić całego takiego pakietu bo u nas w przychodni takie kolejki i obłożenie ze nic nie idzie załatwić. Na teleporadę czeka się 5-6 dni a co dopiero na co innego. Do ginekologa oczywiście też chodzę prywatnie ale ceny badań w klinice do której chodzę mnie przerażają i poszukam chyba czegoś na własną rękę, żeby sprawdzić tak sama dla siebie.
Jejku ja mialam identyczna noc! Budzilam sie z płaczem, jakies koszmary 🙈 masakra😳🤦🏻‍♀️
jesli chodzi o badania to jakie chcesz zrobic?
 
Ja 26dc i już się czuję okresowo 😔😔😔 chyba nawet nie będę robić testu😔
Ja tez 26 dc. Nie czuje nic..od czasu do czasu wylatuje ze mnie taki „glutek” ze śluzu - przezroczysty. A tak to na wkładce nie bardzo mokro. Brzuch od czasu do czasu zaboli, ale nie jakoś szczególnie . Czuje, że się nie udało 😔
 
reklama
Do góry