reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Nie wiem, co jest grane z moim organizmem. W styczniu, kiedy tsh mi skoczyło do 5 endokrynolog przepisała mi dawkę letrox 50 (a wcześniej brałam euthyrox 25). Tsh ładnie mi spadło już w dwa tygodnie do 1,77 i cykl z 37 dni skrócił się do 31 dni. Robiłam jeszcze wyniki w marcu i wszystko było dobrze, natomiast owulacje miałam dopiero w 43dc, zrobiłam wyniki 7dpo bo wyłapałam pozytywne testy owulacyjne i progesteron faktycznie potwierdza owu ale tsh za małe i mega wysoka prolaktyna. Co jest grane.
 
reklama
Morfologia słaba, czyli mało prawidłowych plemników ale widać, że mąż ma dużo plemników, nawet koncentracja w 1 ml bardzo duża. Więc biorąc 4% z wszystkich obecnych to będzie ich dużo. U nas przy 11.5 mln w 1 ml i morfologii na poziomie 8% się udało. Nie za pierwszym razem ale się udało. Więc wg mnie wyniki spoko. Ale zawsze należy skonsultować ze specjalistą, który może przepisze jakieś witaminy
Ale morfologia na poziomie 4% jest prawidłowym wynikiem.
 
U mnie niestety radość nie trwała zbyt długo :( Dziś już zaczęła się @. Nie wiem czy to był wadliwy test, czy co, no ale niestety, 1dc. W zbliżającej się owu, mż ma iść do szpitala na zabieg, więc kolejny cykl też raczej stracony :( Bardziej niż smutno, jestem zła, chyba małpie hormony też szaleją.
 
TSH jak pewnie zauważyłaś bardzo Ci spadło, wcześniej w lutym i marcu miałaś na bardzo fajnym poziomie jeśli chodzi o starania, zmieniałaś może ostatnio dawkę euthyroxu/letroxu?
W styczniu mi skoczyło tsh do 5 i od końca stycznia do teraz cały czas brałam letrox 50. Nie wiem dlaczego właśnie na przestrzeni 1,5 miesiąca tak bardzo spadło tsh i skoczyła prolaktyna.
 
@staraczka_22 a czy jak robiłaś badania to zastosowałaś się do wytycznych przy badaniu prolaktyny? Prolaktyna jest bardzo zdradliwa i lubi się bardzo mocno wahać w ciągu doby

Ps: wysiłek fizyczny to również seks 😁

Screenshot_20210419_155030.jpg
 
@staraczka_22 a czy jak robiłaś badania to zastosowałaś się do wytycznych przy badaniu prolaktyny? Prolaktyna jest bardzo zdradliwa i lubi się bardzo mocno wahać w ciągu doby

Ps: wysiłek fizyczny to również seks 😁

Zobacz załącznik 1261856
Tak, tak bo to moje 3 badanie prolaktyny. Wcześniej miałam 396, 332 i teraz taki skok. Chyba, że to stres.
 
reklama
Być może to stres, ja mam podwyższoną prolaktynę przez depresję i nerwicę lękową. Lekarza na pewno Ci wszystko wyjaśni i zmieni leki do obecnych wyników, nie martw się na zapas! I daj znać po wizycie 😉
W piątek mam termin @, także jak mi się skończy to wybiorę się do gin a dziś zadzwonię do endo:)
 
Do góry