reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

U mnie dzisiaj 27 dc przy cyklach 41 dniowych. Zrobiłam test owulacyjny - wynik negatywny... Coraz bardziej czekam, żeby minął ten rok starań i żeby ginekolog zlecił nam wszystkie badania i zajął się w pełni diagnostyką (jeszcze 3 miesiące zostały do roku).
 
reklama
To ja tylko przy okazji podpowiem wszystkim dziewczynom, które mają podwyższoną prolaktynę, żeby zbadały sobie tarczycę.
Mi żaden lekarz nie chciał dać leków na zbicie prolaktyny, gdy miałam wynik 33, przy normie do 26.
I całe szczęście, bo okazało się, że to przez utajoną niedoczynność tarczycy. TSH miałam w tym roku w styczniu 3, a w zeszłym roku 1.18.
Dostałam Letrox 50 i prolaktyna spadła do 14 ;)

A druga sprawa -> Dziewczyna z mojej rodziny długo starała się o ciążę, a zaskoczyła od razu jak tylko zbiła prolaktynę, a wynik miała niewiele ponad normę i normalnie owulację co miesiąc. No a mi lekarze tłumaczyli, że wysoka prolaktyna to tylko owu może blokować, a jak jest owu to wszystko ok 🤔🤷
No to nic dziwnego, że nie mogę zaskoczyć, skoro u mnie prolaktyna jest na poziomie 906 przy normie do 496 🙄 orientujecie się w którym dc najlepiej badać prolaktynę? Mam wrażenie, ze więcej dowiaduję się do Was z tego forum niż od lekarzy u których leczę się od dwóch lat 🙈🤦🏻‍♀️

 
No to nic dziwnego, że nie mogę zaskoczyć, skoro u mnie prolaktyna jest na poziomie 906 przy normie do 496 🙄 orientujecie się w którym dc najlepiej badać prolaktynę? Mam wrażenie, ze więcej dowiaduję się do Was z tego forum niż od lekarzy u których leczę się od dwóch lat 🙈🤦🏻‍♀️


Ja badałam zawsze w 3dc. 🤗
 
No to nic dziwnego, że nie mogę zaskoczyć, skoro u mnie prolaktyna jest na poziomie 906 przy normie do 496 🙄 orientujecie się w którym dc najlepiej badać prolaktynę? Mam wrażenie, ze więcej dowiaduję się do Was z tego forum niż od lekarzy u których leczę się od dwóch lat 🙈🤦🏻‍♀️

Dzień cyklu nie ma aż takiego znaczenia (można zbadać np. w 3dc wraz z innymi hormonami) Najważniejsze jest to aby być wyspanym (co najmniej 8 godzin snu), około 3 godziny po przebudzeniu (między 8:00 a 11:00) na czczo, na 48h przed nie uprawiać seksu ani nie drażnić sutków, nie ćwiczyć intensywnie, prolaktyna jest bardzo zdradliwa i lubi się wahać jak nienormalna 🥴
 
Dzień cyklu nie ma aż takiego znaczenia (można zbadać np. w 3dc wraz z innymi hormonami) Najważniejsze jest to aby być wyspanym (co najmniej 8 godzin snu), około 3 godziny po przebudzeniu (między 8:00 a 11:00) na czczo, na 48h przed nie uprawiać seksu ani nie drażnić sutków, nie ćwiczyć intensywnie, prolaktyna jest bardzo zdradliwa i lubi się wahać jak nienormalna 🥴
Raaaany, dziękuje Ci serdecznie za tę odpowiedz ❤️ W takim razie zrobię komplet badań w przyszłym cyklu i dopiero wtedy z wynikami zapiszę się do gin :)
 
U mnie dzisiaj 27 dc przy cyklach 41 dniowych. Zrobiłam test owulacyjny - wynik negatywny... Coraz bardziej czekam, żeby minął ten rok starań i żeby ginekolog zlecił nam wszystkie badania i zajął się w pełni diagnostyką (jeszcze 3 miesiące zostały do roku).
Dla mnie takie trzymanie ludzi w niepewności przez rok jest nieludzkie :( wiadomo, ze wdrożenie leczenia to jedno, ale diagnostyka to co innego, dlaczego nie można badań zrobić wcześniej? :(
 
Dla mnie takie trzymanie ludzi w niepewności przez rok jest nieludzkie :( wiadomo, ze wdrożenie leczenia to jedno, ale diagnostyka to co innego, dlaczego nie można badań zrobić wcześniej? :(
Ja wychodzę z założenia, że można. Wystarczy samemu zapłacić a nie czekać na skierowanie od lekarza 😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie dzisiaj 27 dc przy cyklach 41 dniowych. Zrobiłam test owulacyjny - wynik negatywny... Coraz bardziej czekam, żeby minął ten rok starań i żeby ginekolog zlecił nam wszystkie badania i zajął się w pełni diagnostyką (jeszcze 3 miesiące zostały do roku).
Ja tam nie czekałam - szkoda mi było czasu bo 30tka na karku :p
Badania robiłam prywatnie.
 
Do góry