reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Trzymam mocno kciuki!!!Oby szykowało się rodzeństwo[emoji8][emoji7]
Mnie 3 cykl starań[emoji6]zobaczymy czy cokolwiek z tego wyjdzie[emoji2368][emoji2368][emoji2368]dzisiaj dopiero 5dc ale @ już od wczoraj nie ma. W tym cyklu była wyjątkowo łaskawa[emoji1787][emoji1787]
Oby cień cienia okazał się za kilka mc małym dzieckiem :p
 
reklama
Matko dziewczyny!
Długo szukałam ten wątek w moich powiadomieniach, ale dopiero dzisiaj wpadłam zeby w lupce znalezc ten wątek 😂

Co tam u Was dziewczęta? Jak swieta lecą?
Powolutku, ale pozytywnie. Corka odpoczęła u dziadkow. Z moim mieliśmy nocne seanse filmowe, dzis kontynuuacja jeszcze troche i dni płodne 😆 ale ćwiczymy co by nie zapomnieć co i jak. Nie licze na ten cykl, ale na majowy owszem. A jak u ciebie?
 
Biorę od 2019 z przerwami bo też źle się czułam na początku, lekarz uprzedziła mnie, że tak może być. Schudłam prawie 20 kg, oczywiście nie dzięki samym metformaxowi tylko też dieta + aktywność fizyczna.
Jeżeli chodzi o starania to nie wiem jeszcze jak to wygląda, bo my jesteśmy na początku drogi (3cs teraz).
ja tez schudłam, przez pół roku przytyłam 15 kg a teraz schudłam 10, wiec waga powróciła juz prawie na swoje miejsce :) oczywiście z dieta, ale bez duzej aktywności fizycznej , mam popsuty kregoslup przez wypadek, wiec większość ćwiczeń nie wchodzi w grę. To trzymam za Was mocno kciuki :) ważne zeby się nie załamywać i nie stresować:) w ciągu naszych 5 letnich staran raz byłam załamana gdy straciłam ciążę. Nie naleze do osób, które łatwo odpuszczają i wiem, ze co ma być to będzie:) i mowie sobie nie w tym cyklu to w innym, kiedyś napewno się uda :) chociaż po cichu wierze, ze ten cykl będzie wyjatkowy przez owu, ktora daje się mocno we znaki ;) a w którym dniu cyklu teraz jestes ?
 
Powolutku, ale pozytywnie. Corka odpoczęła u dziadkow. Z moim mieliśmy nocne seanse filmowe, dzis kontynuuacja jeszcze troche i dni płodne 😆 ale ćwiczymy co by nie zapomnieć co i jak. Nie licze na ten cykl, ale na majowy owszem. A jak u ciebie?
Czemu nie liczysz na ten cykl? Ja w sumie tez nie liczę na ten cykl, ale moze zaskoczy 😅 Zupełnie nie mam ochoty na przytulanie się. Mam chyba chandrę wiosenna. Alergia mnie dopada i w ogóle jestem na nie.
 
Swoją drogą dziewczyny. Czy wiecie może czy tabletki na alergię (np. loratadyna) można brać w czasie starań?
Hm. A konsultowałaś swoje leczenie ze swoim alergologiem? Bo to on powinien z Tobą o tym porozmawiać co szkodzi a co nie. A jeśli juz sie staracie to najlepiej zrobić to z lekarzem. Ja się nie wypowiem, bo nie wiem.
Ale moze jakas staraczka miala jakis przypadek podobny 🧐 Ciekawi mnie w sumie te pytanie.
 
Hm. A konsultowałaś swoje leczenie ze swoim alergologiem? Bo to on powinien z Tobą o tym porozmawiać co szkodzi a co nie. A jeśli juz sie staracie to najlepiej zrobić to z lekarzem. Ja się nie wypowiem, bo nie wiem.
Ale moze jakas staraczka miala jakis przypadek podobny 🧐 Ciekawi mnie w sumie te pytanie.
Porzuciłam swojego alergologa kilka lat temu ;). Przed 15 lat leczył mnie w kółko tym samym bez skutku. Loratadynę przepisuje mi lekarz rodzinny. Teoretycznie loratadyna jest w grupie B, czyli przepisywana w ciąży. Nigdzie nie ma informacji na temat starań. Zaczęliśmy się starać na koniec wakacji kiedy ja już nie brałam leków. Nie sądziłam, że tak długo nam to zajmie ;).

W tym roku jeszcze żadnych leków nie biorę dlatego z ciekawości pytam. Sezon pyłkowy się zaraz zacznie.
 
Porzuciłam swojego alergologa kilka lat temu ;). Przed 15 lat leczył mnie w kółko tym samym bez skutku. Loratadynę przepisuje mi lekarz rodzinny. Teoretycznie loratadyna jest w grupie B, czyli przepisywana w ciąży. Nigdzie nie ma informacji na temat starań. Zaczęliśmy się starać na koniec wakacji kiedy ja już nie brałam leków. Nie sądziłam, że tak długo nam to zajmie ;).

W tym roku jeszcze żadnych leków nie biorę dlatego z ciekawości pytam. Sezon pyłkowy się zaraz zacznie.
A to masz alergie na kwitnace pyłki? Tez wlasnie mam taka alergie. Tyle ze ja sie staram zwalczać bez leków. Ja jestem po prostu na nie jeśli chodzi o jakiekolwiek tabletki bo mój organizm (winie za to mój przełyk) ma figle po przyjętych lekach. Po prostu czuje jak przeze mnie pędzi tabletka prsez cały przełyk, az do narządów... jezu. A kwas foliowy musze brac z jogurtem byleby tego nie czuć 😅
Ciekawe w sumie pytanie.
Wydaje mi sie ze skoro jest przypisywana kobietom w ciazy to raczej... nie wpływa i tez na starania się 🤔 Ale moze @coca sie orientuje? :D
 
A to masz alergie na kwitnace pyłki? Tez wlasnie mam taka alergie. Tyle ze ja sie staram zwalczać bez leków. Ja jestem po prostu na nie jeśli chodzi o jakiekolwiek tabletki bo mój organizm (winie za to mój przełyk) ma figle po przyjętych lekach. Po prostu czuje jak przeze mnie pędzi tabletka prsez cały przełyk, az do narządów... jezu. A kwas foliowy musze brac z jogurtem byleby tego nie czuć 😅
Ciekawe w sumie pytanie.
Wydaje mi sie ze skoro jest przypisywana kobietom w ciazy to raczej... nie wpływa i tez na starania się 🤔 Ale moze @coca sie orientuje? :D
Tak, na pyłki więc wiosna to nie jest mój ulubiony okres. Byłam też 4 lata odczulana bez rezultatu. ;)

Mam oczyszczacz powietrza w domu, nie suszę prania na zewnątrz, biorę prysznic po powrocie ze spaceru, zmieniam ciuchy, płuczę oczy solą fizjologiczną. Ale niestety bez tabletek czasem było i tak źle :p. Oczywiście teraz będę możliwie jak najdłużej funkcjonować bez ale chętnie się dowiem jakie zalecenia mają inne alergiczki.

Koleżanka jak o to pytała lekarza rodzinnego i ginekologa to jej powiedzieli, że nie wiedzą i w Internecie trzeba sprawdzić 🤣. W ten sposób przeżyła całą ciążę bez leków, bo się bała je brać.
 
reklama
Tak, na pyłki więc wiosna to nie jest mój ulubiony okres. Byłam też 4 lata odczulana bez rezultatu. ;)

Mam oczyszczacz powietrza w domu, nie suszę prania na zewnątrz, biorę prysznic po powrocie ze spaceru, zmieniam ciuchy, płuczę oczy solą fizjologiczną. Ale niestety bez tabletek czasem było i tak źle :p. Oczywiście teraz będę możliwie jak najdłużej funkcjonować bez ale chętnie się dowiem jakie zalecenia mają inne alergiczki.

Koleżanka jak o to pytała lekarza rodzinnego i ginekologa to jej powiedzieli, że nie wiedzą i w Internecie trzeba sprawdzić 🤣. W ten sposób przeżyła całą ciążę bez leków, bo się bała je brać.
Kurcze to widze ze ciezko znosisz to. A od zawsze tak masz czy z wiekiem sie nasila? I w ogole od którego roku alergia się zaczela?

Haha, co? lekarz i internet? To ch**owych lekarzy miala. Ja jakbym cos takiego uslyszala to pierwsze co bym zrobila zmienila.. Ja jak czegoś nie wiem to mowie pacjentowi szczerze ze nie wiem, ale sie dowiem ale w konkretnych źródłach a nie w internecie 🤣
 
Do góry