reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja przy cyklu w którym zaszłam w ciazye pozytywny test owulacyjny miałam dopiero w 22dc.

Teraz mój pierwszy cykl starań po zabiegu, owulacja potwierdzona przez ginekologa, przytulanki były, zostaje czekać do testowania 😃
 
reklama
Jestem zakłopotana wg.kalendarza dziś 14dc temperatura wyraźnie podwyższona 37,2C do tego dużo śluzu ciągnącego się ale białego nie przejrzystego niestety test owulacyjny przeczy jakobym miała owulację( przynajmniej kreska testowa jest jaśniejsza). Sama nie wiem co myśleć. Ostatnie dni się staraliśmy ale jutro partner znów wyjeżdża do pracy na kilka dni więc wróci już na pewno po owulacji. :/ Pozostaje mi mieć nadzieję że się udało. Mam pytanie czy jak 18dc mam mieć badany progesteron to czy jeśli się udało będzie to widać po jego poziomie czy jeszcze będzie za wcześnie? Przyjmuje tez możliwość że owulację mogłam mieć wcześniej bo czułam wyraźne kłucie w jajniku ok. 10dc.
Jak mierzysz temperaturę? Prowadzisz wykres? Ja w tym cyklu nie miałam rozciagliwego śluzu, a biały wodnisty i owulacja była, śluz nie jest wyznacznikiem, możesz go wcale nie czuć. Wynik progesteronu nigdy nie powie Ci, czy jesteś w ciąży, a tym bardziej nie na tak wczesnym etapie. Powie Ci tylko czy owulacja się odbyła.
 
Moja kreseczka ciemniejsza od tej z testu
A moja niestety jaśniejsza. :( Zazdroszczę Ci. Cóż może u mnie owulacja już była albo pojawi się koło 17dc jak to miało miejsce zanim zanikł mi okres. Mam nadzieję że się uda a jak nie w tym cyklu to mam nadzieję że w następnym. Choć włożyliśmy z partnerem wiele starań. Boje się czy przy niskim progesteronie nie ma problemów z wystąpieniem owulacji. W pierwszej ciąży pomógł mi olej z wiesiołka. Zakupie go w najbliższym czasie i zacznę się suplementować. Oprócz tego pije magnez z witaminą B6 bo słyszałam że też ma dobry wpływ.
 
Jak mierzysz temperaturę? Prowadzisz wykres? Ja w tym cyklu nie miałam rozciagliwego śluzu, a biały wodnisty i owulacja była, śluz nie jest wyznacznikiem, możesz go wcale nie czuć. Wynik progesteronu nigdy nie powie Ci, czy jesteś w ciąży, a tym bardziej nie na tak wczesnym etapie. Powie Ci tylko czy owulacja się odbyła.
Temperaturę mierze codziennie rano ok.7 zanim wstanę z łóżka. Rozumiem. Przynajmniej da mi odpowiedź Czy owulacja się odbyła to też da mi dużo. ;)
 
Jestem zakłopotana wg.kalendarza dziś 14dc temperatura wyraźnie podwyższona 37,2C do tego dużo śluzu ciągnącego się ale białego nie przejrzystego niestety test owulacyjny przeczy jakobym miała owulację( przynajmniej kreska testowa jest jaśniejsza). Sama nie wiem co myśleć. Ostatnie dni się staraliśmy ale jutro partner znów wyjeżdża do pracy na kilka dni więc wróci już na pewno po owulacji. :/ Pozostaje mi mieć nadzieję że się udało. Mam pytanie czy jak 18dc mam mieć badany progesteron to czy jeśli się udało będzie to widać po jego poziomie czy jeszcze będzie za wcześnie? Przyjmuje tez możliwość że owulację mogłam mieć wcześniej bo czułam wyraźne kłucie w jajniku ok. 10dc.

Na temperaturę może mieć wpływ wiele czynników, pytanie, czy któryś z nich się u Ciebie nie pojawił. Możliwe, ze testy u Ciebie się nie sprawdzają, a możliwe, ze jeszcze jesteś przed owu albo już po, jeśli późno zaczęłaś je robić. Z badania proga na tym etapie nie odczytasz ciąży. Dlaczego idziesz badać proga w 18dc?


Moja kreseczka ciemniejsza od tej z testu
Czyli owu najprawdopodobniej do dwóch dni [emoji3526]
 
A myślicie ze jak jajnik przestał kłuć to jest już po owu ? Czy to nie ma znaczenia ?

Równie dobrze może Cię zacząć pobolewac za 2 dni [emoji6] różne są przyczyny (rosnący pęcherzyk, pękający pęcherzyk, płyn po pęknięciu pęcherzyka itp) wiec nie ma co sobie tym głowy zaprzątać.
 
reklama
Do góry