reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

No i co w związku z tym? Progesteron wyskakuje w górę po owulacji a nie przed. LH wzrasta również tuż przed owulacja powodując pęknięcie pęcherzyka. Dalej nie rozumiem zmartwienia, skoro robiłaś badanie kilka dni przed owu [emoji6]
według aplikacji jestem 2 dni przed owulacja więc te wyniki wskazują bardziej na stan przedmenopauza niż owulacja. Chodź z drugiej strony dziś doczytałam że mogę wg mieć owulacje w inny dzień z tad taki wynik.
 
reklama
według aplikacji jestem 2 dni przed owulacja więc te wyniki wskazują bardziej na stan przedmenopauza niż owulacja. Chodź z drugiej strony dziś doczytałam że mogę wg mieć owulacje w inny dzień z tad taki wynik.

Raz jeszcze powtórzę.

PROGESTERON wzrasta PO owulacji, jeśli jesteś PRZED owulacja to jego poziom jest normalny. Mało tego, progesteron osiąga swój szczyt ok. 7dpo. Ile byś chciała mieć progesteronu PRZED owulacja jak on jest wydzielany przez ciałko żółte PO owulacji?

LH wzrasta TUŻ PRZED owulacja powodując pęknięcie pęcherzyka. Jeśli jesteś PRZED owulacja to normalne ze jego poziom jest niski.

Zapoznaj się z przykładowym wykresem w cyklu i go przeanalizuj a nie czytaj głupot.

PS. Aplikacja do przewidywania owulacji jest bez sensu [emoji6] polecam zrobić choć raz monitoring cyklu u ginekologa.

IMG_6668.GIF
 
Raz jeszcze powtórzę.

PROGESTERON wzrasta PO owulacji, jeśli jesteś PRZED owulacja to jego poziom jest normalny. Mało tego, progesteron osiąga swój szczyt ok. 7dpo. Ile byś chciała mieć progesteronu PRZED owulacja jak on jest wydzielany przez ciałko żółte PO owulacji?

LH wzrasta TUŻ PRZED owulacja powodując pęknięcie pęcherzyka. Jeśli jesteś PRZED owulacja to normalne ze jego poziom jest niski.

Zapoznaj się z przykładowym wykresem w cyklu i go przeanalizuj a nie czytaj głupot.

PS. Aplikacja do przewidywania owulacji jest bez sensu [emoji6] polecam zrobić choć raz monitoring cyklu u ginekologa.

Zobacz załącznik 1253038
byłam już na monitoringu, wypada że mam owu na kilka dni przed samym okresem, dostałam leki by wydłużyć fazę lutealna A tym samym przyspieszyć jajeczkowania tuż po okresie. Zawsze miałam tak że na tydzień przed okresem bolały mnie jajniki lekarz uznał że to może być objaw owulacji i teraz 1 cykl na tych lekach nagle w 13dc taki ból jajników ze myślałam iz wariuje mi wszystko w środku, tak samo jak zawsze wcześniej na tydzień przed @. Więc poszłam zrobić badanie lh i progesteronu by zobaczyć czy wystąpiła owulacja czy nie, sugerując się Dniami cyklu jestem dopiero przed owulacja sugerując się lekami i samym bólem to tak jak by ona wystąpiła 2 dni przed badaniami krwi. Więc mam mętlik patrząc na wyniki. Nie musisz mi mówić jak wygląda wzrost lh progesteronu i całej reszty bo to wiem tak czy siak mam zrobić 3 razy w cyklu w danych dniach badania. By oszacować co i jak. Tylko zapytałam czy ktoś też badał te wyniki 3 razy w ciągu cyklu w danych dniach A nie czy wynik jest prawidlowy
 
byłam już na monitoringu, wypada że mam owu na kilka dni przed samym okresem, dostałam leki by wydłużyć fazę lutealna A tym samym przyspieszyć jajeczkowania tuż po okresie. Zawsze miałam tak że na tydzień przed okresem bolały mnie jajniki lekarz uznał że to może być objaw owulacji i teraz 1 cykl na tych lekach nagle w 13dc taki ból jajników ze myślałam iz wariuje mi wszystko w środku, tak samo jak zawsze wcześniej na tydzień przed @. Więc poszłam zrobić badanie lh i progesteronu by zobaczyć czy wystąpiła owulacja czy nie, sugerując się Dniami cyklu jestem dopiero przed owulacja sugerując się lekami i samym bólem to tak jak by ona wystąpiła 2 dni przed badaniami krwi. Więc mam mętlik patrząc na wyniki. Nie musisz mi mówić jak wygląda wzrost lh progesteronu i całej reszty bo to wiem tak czy siak mam zrobić 3 razy w cyklu w danych dniach badania. By oszacować co i jak. Tylko zapytałam czy ktoś też badał te wyniki 3 razy w ciągu cyklu w danych dniach A nie czy wynik jest prawidlowy

Skoro diagnozujesz u siebie stan jak przed menopauza z wyników proga i LH to uznałam, ze trzeba Ci wyjaśnić jak czytać te wyniki wykonane przed owulacja [emoji6] owulacja może się przesunąć z różnych przyczyn a nawet bez przyczyny [emoji2368] jak się obawiasz ze jesteś przed menopauza to zbadaj sobie rezerwę jajnikowa.

Jakie leki bierzesz?
 
Badania nam wyszły z dość mocno zaniżoną iloscią plemników, na resztę wyników i wizyty dopiero czekamy, ale mimo to próbujemy dalej "tak jak zawsze naturalnie" :) po wynikach zobaczymy co dalej.

A procentowe wyniki np. prawidłowych plemników i inne? Jakość nasienia można w sumie podniesc doetą, suplementacja, a jeśli wynik jest bardzo zły, to warto iść do androloga, może jakiś stan zapalny po prostu jest [emoji3526] a jakie badania z krwi robiliście?

Trzymam kciuki żeby jednak jeden silny wybraniec dokonał dzieła [emoji16]
 
No 7 dpo. ;) Ja już stara wyjadaczka starań, 7 lat praktyki więc już wiedzę jakąś mam. xD

To by tłumaczyło wzrost temperatury [emoji16] jesteś w szczycie, trzymam kciuki za piękny poziom proga [emoji3526] daj znać jaki wyjdzie. Będziesz mieć wyniki jeszcze dziś?
 
To by tłumaczyło wzrost temperatury [emoji16] jesteś w szczycie, trzymam kciuki za piękny poziom proga [emoji3526] daj znać jaki wyjdzie. Będziesz mieć wyniki jeszcze dziś?
Dziwie się, bo aż takiego wzrostu nigdy nie miałam. A, że ostatnio mam problemy ze snem to dlatego trochę biorę temperaturę z przymrożeniem oka. ;) Dzisiaj będę miała wyniki. Chociaż na 98% jestem pewna, że owulacja była w terminie wyznaczonym przez ovufriend. :)
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-03-27-10-38-42-292_pl.ovufriend.app.jpg
    Screenshot_2021-03-27-10-38-42-292_pl.ovufriend.app.jpg
    229 KB · Wyświetleń: 63
reklama
Dziwie się, bo aż takiego wzrostu nigdy nie miałam. A, że ostatnio mam problemy ze snem to dlatego trochę biorę temperaturę z przymrożeniem oka. ;) Dzisiaj będę miała wyniki. Chociaż na 98% jestem pewna, że owulacja była w terminie. :)

Rozumiem, ze mierzysz temp. Pochwalisz się wykresem? [emoji16] aż z ciekawości sprawdziłam, bo ja dziś 8dpo, ale u mnie temp mniej więcej jak zawsze w tym momencie, ciut wyższa, ale w granicy błędu pomiaru.
 
Do góry