reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

Kochane, mam do Was jeszcze jedno pytanko. Pisałam już wcześniej że gin zalecił mi stosowanie luteiny od 14 dnia przez 12 dni a potem 13 dnia mam zrobić test i jak będzie pozytywny to dalej brać. Ostatni cykl właśnie tak robiłam, nie udało się . Teraz postanowiłam nie brać luteiny bo podobno hamuje owulację, ale mam takie pytanie. Jak w tym cyklu nie będę jej brała , zrobię test i okaże się że jestem w ciąży to mam zacząć brać tą luteinę??
 
reklama
Wiecie w Polsce temat usunięcia ciąży to temat "zły", nie oceniam kobiet które zdecydowały się na usuniecie zdrowej ciąży bo tu pewnie ile przypadków tyle historii. Natomiast usuniecie ciąży gdy dziecko jest bardzo chore a dodatkowo było bardzo chciane (choć nie zawsze planowane) jest bardzo ciężką sprawa. Łatwo jest mówić, pisać osobą których los nie doświadczył w ten sposób, żadna z nas tak naprawdę nie wie co czuje matka w takich chwili kiedy musi podjąć decyzje o zakończeniu ciąży. Przecież tu nie chodzi o "pozbycie się czegoś zepsutego". Ciężko jest ocenić co powinno się zrobić zakończyć ciąże czy czekać aż dziecko umrze w cierpieniu jeszcze w łonie matki lub tuz po urodzeniu.
ToJak nie życzę CI żebyś kiedykolwiek stał przed takim wyborem.
Każdy z nas ma własne sumienie i każdy z nas może podjąć decyzje które wpłyną na całe nasze życie.
 
Witam dziewczyny.

Yesenia, - co do luteiny. Jeżeli nie wiesz kiedy następuje u Ciebie owulacja najlepiej jak pójdziesz na monitoring i będziesz wiedziała kiedy jajeczko pęka. wtedy odczekaj conajmniej dwa dni, najlepiej by to były trzy dni i wtedy dopiero zaczynasz brać luteinę. Tak blokuje owulację jeżeli zaczniesz ją brać za wcześnie. Trzeba też troszkę wiedzieć o sposobie działania luteiny. Wpływa ona tak na ciałko ż. ) że utwardza jego scianki co wzmacnia je. Jeżeli zacznie się brać za wcześnie zaraz po owulacji brać luteinę a do zapłodnienia jeszcze nie doszło, to nawet jeżeli by jakiś plemnik do takiego jajeczka dotarł to poprzez to że luteina już działa nie przebije się przez ścianki jajeczka w efekcie nie dojdzie do zapłodnienia.
Informacje podane na podstawie wiedzy zdobytej od mądrego doktora z powołaniem który niejako uratował mi życie w maju. Mam wysoki próg bólu i coś nie tak z układem immunologicznym więc jedynym objawem nieprawidłowości był płyn za macicą, wysokie crp i mega wzdęty brzuch. Wykrył też chorą tarczycę która praktycznie nie dawała wyraźnych objawów a hormony były w normach. Więc doktorek chyba wie co mówi.

Dziewczyny, - mega zarąbiaste brzuszki.

Asiu, - więcej wypoczynku a będzie dobrze.

Gabis, - czytam co nieco że bardzo się schizujesz! Chyba nie powinnaś. Na tak wczesnym etapie ciąży to bardzo niebezpieczne.

Może małe zakupy:
NEW hit SUKIENKA letnia KWIATY floral L 02462/9 (4306919640) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
R25/ FRYWOLNA LETNIA SUKIENKA W KWIATKI 40 L (4323051608) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
SEXY SUKIENKA TUNIKA MINI SZYFON NOWA L/XL R134 (4345323717) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
L / Letnia Zwiewna Sukienka KWIATY /r03 (4342584062) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
NEW DŁUGA wiązana JEANSOWA SUKIENKA L LT007/3 (4342314699) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
http://allegro.pl/sukienka-tunika-biala-paski-lato-mini-sexi-m-38-i4344792374.html

Którą wybrać, doradźcie.

Kupiłam sobie dzisiaj ciekawe spodnie, takie za kolano, spodenki dżinsowe, krótkie, na wierzch doszywana siatka gęsta w wzór dżinsu, wykończenie dżinsowe ze ściągaczem. Szerokość nogawki ok 2*20cm. Wypłukałam, by mnie dżins nie ufarbował. Jak wyschną to wstawie fotę.

Jutro zależnie od pogody wypad za miasto. Jakieś przyjemne łono natury.

Dla wszystkich razem i z osobna buziaki i miłego odpoczynku jutro.
 
tamaguczi, - popieram.

Nie nam ludziom oceniać i wystawiać opinie na temat czyichś decyzji. Bóg to osądzi. To nie tematy na forum.
 
jołasia pięknie Ci dziękuję za odpowiedz :-) utwierdziłam się w przekonaniu że nie będę brała już luteiny, ja nie wiem po co ten gin mi ją przypisał ???
 
Niech wymiata pod kościół nawracać!! Kimkolwiek jesteś Tojak w dupie mamy twoje zdanie:cool2:

Dziewczynki dobranoc zostawmy tego samotnego i żałosnego człowieka!!!! Na sympatia.pl go nie chcieli to się przypałętał na forum o dzieciach. Żałosne!!!!!
 
mysli.... zastanawia sie co madrego napisac zeby nas rzucilo na kolana ;(((( kolejna bezsenna noc wiedzialam ze ten dzien bedzie do bani :D moze... nie moze... musi ....nie musi ....to wolny kraj.......kazdy ma wlasne sumienie z ktorym musi zyc a ty co masz na sumieniu? ja naprzyklad przyznaje sie z reka na sercu ...no moze troche nizej.... jestem zla kobieta :((((( w ramach pokuty tepie takie szkodniki jak ty :)))))
 
reklama
yesenia, - żeby zacząć brać luteinę trzeba wiedzieć dokładnie kiedy i czy następuje owulacja. Jeżeli jest to kobiecie znane to wtedy można brać luteinę. Pomaga ona w utrzymaniu zapłodnionego jaja i utrzymaniu wczesnej ciąży. Szczególnie gdy progesteron za niski, lub gdy ma się za krótką fazę lutealną. jezeli się bierze ją stale to może ona wyrególwać i wzmocnić owulację w następnym cyklu.
ja po prostu radzę Ci jeżeli będziesz brać luteinę, zebyś wpierw zrobiła monitoring a następie w każdy kolejnym ewentualnym cyklu robiła testy owulacyjne. Wtenczas po pozytywnym teście owu w ok 24 h nastapi owulacja a luteinęok 4 dniu wysokiej temperatury. Np w 14 dc wyszedł mocny test to oznacza, że od tego momentu do ok 16 dc najpóźniej nastąpi owulacja. Jeżeli w 15 dc była niska temperatura a owu najpóźniej nastąpi wg testu w 16 dc rano to 19 dc luteina, jeżeli test robiłaś a była już np 1 dzień wysokich temperatur to owu nastapi lada moment i wtedy luteine wzieła bym w ok 18 dc.
 
Do góry