reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

reklama
Witam babeczki :-)

Pisałam już dziś do was z pracy ,tak się naprodukowałam i "problemy z połączeniem":-p

gratuluje 2 kreseczek Magda

ja dziś z obiadem się nie wysiliłam,kupiłam mrożone pizze Guseppe :tak:także jem i analizuje moje wyniki bo odebrałam i wychodzi na to,że jest dobrze :happy2: jeszcze progesteron i estradiol w 7 lub 8 dpo i będzie komplet .

Miłego weekendu wszystkim życze i nieustannie trzymam &&&&&&&&&&&&&&&& za wszystkie :-D
 
Czarne pranie wstawione.

U mnie na obiad naleśniki z bananami i czekoladą. A co trochę kalorii i cholesterolu. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Co to wiecznie zdrowe żarcie, warzywa, chude mięsko, suróweczki, strączki. Już momentami bokiem wychodzi i organizm sam woła o pychotki.:-D
 
Malusiolka - niepokojące te twoje objawy. Koniecznie betę trzeba zrobić, kilka m-cy temu też tak mialaś:zawstydzona/y:

Dziewczynki - mój fasoludek kochany:-) macha do was łapkami
 
dzień dobry wszystkim :-)
xAnkax, może do tych placków sosik pieczarkowy (albo grzybowy jak ktoś ma grzybki zamrożone, tak jak ja) - może być na ostro doprawiony i lekko zagęszczony śmietanką (albo jogurtem, to będzie zdrowiej) ;-)
Magda Singh gratuluję II kreseczek :-)
dziewczyny, pytałam już wcześniej o Oeparol, ale nikt mi nie napisał, w jakich dawkach dziennie stosować
miłego dnia wszystkim życzę

iwo śliczny fasolek
 
Gosiu beta chyba ladnie przyrosla bo z poniedzialkowego 415,9 teraz jest 2155.
Zmartwił mnie progesteron bo tydzień temu bylo 29,22 a dzis tylko 22,15. Zadzwoniłam do mojej przychodni ale mojego lekarza nie ma dzis wiec przelaczyli mnie do gabinetu ginekologa enfokrynologa. Kazali mi przyjechać i dorobić badanie tsh i ft4. Wyniki o 18 a na spadek progesteronu dostalam Duphaston 3 razy po 1 tabletce. Jezeli wynik tsh bedzie zly to mam wykupic i brac rowniez euthyrox.
zaczęłam się bardziej martwić :-(
 
Dzięki Dziewuszki za polecenia obiadu :)
Przed @ to ja mam ochotę na wszystko i na nic, ale doszłam do wniosku, że zrobię coś z kuchni meksykańskiej - proste i szybkie.
Może się komuś przyda - jest to przekopiowane danie z meksykańskiej knajpy, ale tak wiecie - na oko :-)
Pierś z kurczaczka kroję w kostkę, przyprawiam przyprawą do kurczaka i odrobinka chilli, następnie smaże - tak wiem, wiem niezdrowo,ale cóż... :-)
1 puszka czerwonej fasolki, 1 puszka kukurydzy i 1 puszka pomidorów - odsączam z zalewy i wszystko miksuje na miazgę (wg. uznania można dodać cebulkę, najlepiej czerwoną - ale ja nie przepadam za cebulką). Do tego a'la farszu dodaję również odrobinkę chili. Ową miazgę dodaję do kurczaczka i farsz gotowy :) Można troszkę go poddusić, żeby zrobił się gęściejszy :)

Sosy:
quacamole - starte awokado z cebulką (ja dodaję sproszkowaną), odrobinka czosnku i sok z połowy limonki/cytrynki - wszystko to mieszany i jeden sosik gotowy :)
ranchera - miksuję paprykę bez skórki, do tego dodaję przecier pomidorowy - przyprawy, chilli, cebulka wg. uznania
i crema blanca - śmietana 12 % - dobra bo przełamuje ostrość

Farsz pakuje do tortilli :) oblewam 3 sosikami i całość podaję z ryżem curry i kapustką chrzanową :)


Wybaczcie, ale nie jestem dobra w pisaniu przepisów, ani też w gotowaniu :-D dlatego to troszkę zawile napisałam :-)
 
reklama
Do góry