reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

A do nalesnikow nie mozna dac tortowej??:-D:-D

Co do chrzestnych ... mi np. Wszyscy mowia ze moj brat bedzie chrzestnym... a ja nie chce go na chrzestnego bo jest nieodpowiedzialny i lekkomyslny. Ja jestem jego corki chrzestna a dzieci mamy z tego samego roku. I glupio mi sie tlumaczyc rodzinie i jemu w oczy mowic no ale kurcze przeciez mu nie powiem ze go nie chce na chrzestnego... :-\
 
Ostatnia edycja:
reklama
Missiiss kochana szczerze jak mialabym wybierac to pewnie wybralabym fizjoterapie bardzo ciekawy kierunek i pomagasz ludziom po wypadkach i innych schorzeniach wymagajacych rehabilitacji.Ratownictwo spoko pod warunkiem ze nie masz odruchu wymiotnego przy wymiocinach i innych odchodach bo roznie z tym bywa i z roznymi ludzmi ma sie doczynienia no i nie bac sie drastycznych widokow bo tego tez nie brakuje.Jak chodzi o ergo to praca polega na tym idziesz na oddzial masz dobranych powiedzmy kilku pacjentow i to zalezy od oddzialu na pourazowym pomagasz rehabilitantom przy jakichs niedowladach wymyslasz zajecia ktore pomoga cwiczyc konczyne z niedowladem i usprawniac ja na tyle zeby osoba mogla w miare samodzielnie funkcjonowac.Na oddzialach psychiatrycznych glownie polega to na tym zeby nikt nie zrobil sobie krzywdy i tez robisz zajecia zeby z nadmiaru czasu nie kombinowali.Sa ludzie z roznymi np fobiami to starasz sie robic tak zeby te fobie nie powodowaly az tak panicznych lekow jak do tej pory tam glownie polega to na rozmowach.Z dziecmi uposledzonymi np robisz zajecia edukacyjne,przystosowujace do normalnego funkcjonowania w srodowisku i zajecia manualne bo zazwyczaj te dzieciaki maja talent ktory lubia rozwijac.
 
Ostatnia edycja:
Aschlee
Odruch wymiotny na takie rzeczy mam tylko w ciazy ;-) zawsze mnie jarala medycyna no ale niestety plany sie pokrzyzowaly i bardzo tego zaluje. To ta twoja specjalizjacja to taka szeroka dosc jest. Bo fizjo to wiadomo glw. Ruchowo a ty tu i z psychiatrycznymi chorobami masz doczynienia. Ciekawa praca i trudna napewno.
 
Missiiss kochana ona obejmuje rehabilitacje,pediatrie,geriatrie,opieke paliatywna,oddzialy onkologiczne,psychiatryczne, zaklady pielegnacyjno opiekuncze,domy dla osob starszych i szkoly specjalne
Najlepiej wybrac oddzial na ktorym najlepiej czlowiek sie czuje bo trafic tam gdzie sie nie chce to psychika moze pasc...jeden woli pracowac na oddziale psychiatrycznym inny woli rehabilitacje.
kochana a na nauke nigdy za pozno.Jak kreci Cie medycyna to czemu nie ;)
 
Ostatnia edycja:
anula: u mnie bez większych zmiam. Czekam na wizytę u gin, którą mam w czwartek. Zobaczymy czy są pęcherzyki, no a potem do dzieła :) Może się uda :) U mnie też zimno i też się zastanawiam jak to będzie przy -10 :D

julia: grunt, że pęcherzyki rosną piękne :D Wiadomo, że to zawsze coś wypadnie, ale najważniejsze już jest :) Potem niech tylko pęknie, a żołnierzyki sobie poradzą :) Co do inhalatora dziecęcego nie pomogę, ale myślę, że skoro dorosłym pomaga pozbyć się wydzieliny to dziecku tym bardziej. Ja kiedyś jeździłam do przychodni na inhalację, bo mi często oskrzela atakowało i powiem ci, że dobrze działało. Ja miałam inhalacje z soli, z różnymi olejkami (eukaliptus, rozmaryn, sosna).

aschlee: odpoczywaj zatem :) Widzę, że pierwszy dzień dał ci popalić. Dobrej nocy kochana :)

lux: specyficzna ta twoja szwagierka jeśli chodzi o podejście do dziecka :) Chociaż powiem ci, że ja czasem daję mąkę tortową zamiennie z pszenną i ciasta różne wychodzą :) No chyba, że są różne rodzaje mąki tortowej. Mnie się wydaje, że tortowa to też pszenna tylko drobniej zmielona, lżejsza, żeby np. biszkopt lepiej wyrastał.

mychunia: zdrówka dla synka. Widzę, że ostro zaczniecie nowy rok :D Super :D Teraz będziesz planowała co jak urządzić :D
 
reklama
Aschle
No niezle fajny ten twoj kierunek:-) na medycyne to ja juz za stara bo w styczniu mi 26 lat stuknie :p;-) ale cos co pozwoli mi pracowac w szpitalu napewno zrobie. Albo miec swoj wlasny gabinet rehabilitacyjny choc to tez ciezka fizyczna praca. Ja bym chciala z dziecmi chorymi pracowac. Nie wiem czemu tak... ale uwielbiam dzieci i chcialabym im pomagac. Dlatego poniekat wybralam pedagogike zeby choc w zlobkach pracowac.dzieki ze napisalas :-)

Lux
Hmm ja to zawsze daje taka make jaka mam pod reka czasem kupuje ale nie wiem czy robilam kiedys z tostowej... bo biore z szafki jak leci :-)

Mychunia
Dzieki :-) i zdrowka dla Franeczka! Fajnie ze juz niedlugo bedziecie mieli po remoncie :-) my chyba od lutego tez ruszymy z kopyta bo styczen jak zwykle dlugi i ciezki. A tak narazie mezu cos tam skrobnie i pomaluje tym co pod reka. Najlepszy jest efekt koncowy :-D

Jugoslawa
Kciukasy za pecherzyki piekne i dorodne :-) teraz tez z lewego u ciebie? Ja tylko nie wiem czy do takiego inhalataro mozna olejki takie dawac jak to z maseczka inhalacje czy raczej z lekiem. Ale mowie to trzeba poczytac. Kiedys olejki dziecku do wrzonku wtewalam i miska przy lozku na noc albo do tych nawilzaczy co na kaloryferze wisza bo takie mam. Wtedy tez fajnie w pokoju pachnie.:-) sosna to czadowa musi byc :-)

Zrobilam drugi raz inhalacje z miska wrzatku i czosnku. Wzielam cieply prysznic oczywiscie nie za goracy i katar narazie w miare odpuscil. Oby sie juz poprawialo. Jutro tez sobie zapodam wziewy ;-)
 
Do góry