reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

No ja w tym temacie
roczniego nie biorę na 100% ale zastanawiałam się czy mogę np 2 tygodnie ??
znajoma powiedziała mi, ze tylko 8 tyg najkrócej.
I czy któraś pisała już poadanie o dodatkowy urlop macierzyński ???
Jak pisałam podanie o urlop macierzyński to napisałam razem do kupy o 20 tyg. i 4. ale jeżeli dodatkowego należą nam sie jeszcze dwa to chcialabym skorzystać...jak wygląda sytuacja?
 
reklama
No ja w tym temacie
roczniego nie biorę na 100% ale zastanawiałam się czy mogę np 2 tygodnie ??
znajoma powiedziała mi, ze tylko 8 tyg najkrócej.
I czy któraś pisała już poadanie o dodatkowy urlop macierzyński ???
Jak pisałam podanie o urlop macierzyński to napisałam razem do kupy o 20 tyg. i 4. ale jeżeli dodatkowego należą nam sie jeszcze dwa to chcialabym skorzystać...jak wygląda sytuacja?
Urlop można podzielić na części ale nie mniej niż 8 tygodni, więc 2 tygodnie nie są możliwe. Co do dodatkowego, to musisz napisać wniosek o dwa tygodnie jeszcze, zgodnie z artykułem 182`1
 
Felidae, mi PZU odmówiło za pobyt w szpitalu, gdyż pobyt ten nie był związany z chorobą :baffled: są cwani, także nie nastawiaj się.
Co do EWUŚ-a to też mi lekarze wydzwaniali, że dziecko nie jest ubezpieczone :szok: więc zadzwoniłam do NFZ-u i pani mi powiedziała, że wszystkie dzieci urodzone w PL są ubezpieczone i wyświetla się na zielono :szok: tylko dziwne, że moim lekarzom z różnych miast wyświetla się na czerwono :baffled: a pracodawca zgłosił dopiero w piatek :-D w środę jeszcze było na czerwono:-)

ja dostałam z PZU za pobyt w szpitalu i za urodzenie dziecka wogóle to zapomniałąm ze jestem od tego ubezpieczona opcja jest tylko taka ze trzeba lezec dłuzej jak 4 dni to wtedy wypąłcaja no i dopiero jak sie o tym dowiedziałam jak w pracy papiery mi przygotowywali to kazali zabrac wypisy ze szpitala i spora kwota mi sie uzbierała nie robili problemu nawet ze to tyle miesiecy pozniej z całej ciazy na jeden przelew :-D

ja wnosku o dodatkowy nie skąłdałam ale skoro ustawa od 1 wrzesnia wchodzi to raczej z data taka trzeba złozyc koncem miesiaca do firmy sie wybiore to sie dowiem, ale sama wyczytałam ze 2 tygodnie przed koncem dodatkowego trzeba wniosek złozyc
 
Ostatnia edycja:
A ja mam do Was dziewczyny pytanie o becikowe 2013. Czy zaświadczenie o zarobkach pobiera się z urzędu skarbowego? I jeśli tak to wydają to od ręki czy trzeba czekać? Za który rok powinno być to zaświadczenie?
Mam nadzieję że znajdzie się już wśród was osoba która taki wniosek już złożyła i może mi coś o tym powiedzieć :D
 
ja przedwczoraj wypełniałam papiery w pracy... a więc bedę z Manią do 12 marca 2014 roku w domu. z urlopu rodzicielskiego wybieram tylko część i faktycznie można podzielić go nawet na 3 częsci ale nie mogą być one krótsze niż 8 tyg.
wniosek o żłobek mamy wypełniony od 1 marca więc pierwszy tydzień jeszcze będę z malutą w domu

Czekolada ja becikowego nie ogarniam... za dużo tych papaierów ale zdaje się że mam taki druk jak zaświadczenie z US o dochodzie członka rodziny... tylko ja już nie wiem czy ja jestem członkiem rodziny czy M bo ja nie jestem zameldowana tutaj... strasznie to skomplikowali...
 
Fel ja pisałam o dodatkowy urlop macierzyński a więc przysługuje nam 6 tygodni dodatkowego urlopu macierzyńskiego i 26 tygodni tego urlopu macierzyńskiego ( co wychodzi rok) ale ja skorzystałam z dodatkowego urlopu macierzyńskiego 6 tygodni który również można dzielić. Ja skorzystałam z całego Mój pracodawca poprosił również o określenie ile wybieram urlopu zaraz po dodatkowym macierzyńskim jakbyś chciała moje podanie to daj znać wyśle Ci.
 
ja własnie dostałam decyzje o przyznaniu becikowego i czekam na kase, ze skarbowki potrzebne jest zaswiadczenie o dochodach za rok 2011, w skarbówce sa takie gotowe druczki w których prosisz o wydanie tego zaswiadczenie, trzeba wpisac dane , nip, i w jakim celu. u nas wydaja od reki. co do reszty to nie pomoge bo nie wiem, jak ktos ma dzieco chodzace do szkoły to jest zwrot za podreczniki na tronie Strona główna | Rzecznik Rodziców jest wqszystko opisane
 
zozzolka – ale mówisz o tych 4 dniach po porodzie? Bo ja leżałam 5 i się zastanawiam… nie musisz z wnioskiem czekać do września, bo ustawa weszła w czerwcu J mnie już kadry w lipcu ścigały o w niosek o rodzicielski i już dawno im przesłałam
 
zozzolka, Ty miałaś cesarkę, więc dlatego zapłacili Ci za pobyt w szpitalu. Ja rodziłam naturalnie, czyli bez interwencji, więc za pobyt mi się nie nalezy :baffled:
Lenka, dzięki za to info o podręcznikach, akurat się załapałam :-) muszę tylko doczytać co trzeba zrobić.
Ja do pracy mam wrócić 9 kwietnia, ale biorę jeszcze 2 mce wychowawczego i 2 miesiące urlopu wypoczynkowego, więc wracam od września 2014 :-)
 
reklama
Bishopko ja liczę na kasę z PZU za pobyt bo leżałam na patologii, przed porodem, równe 3 dni. Na umowie z ubezpieczenia mam, że właśnie za 3 doby w górę płacą...po cichutku liczę na kilka zł więcej. Kurcze jeszcze o becikowe przecież trzeba papiery złożyć o_O normalnie zapomniałam. Szkoda, ze podatku jeszcze za 2 nie będziemy mogły wziąć hi hi. Bo coś czuję, że nam to zabiorą :-)
Anezram ja muszę jeszcze tylko na te dwa tygodnie wypisać podanie. pierwsze jakoś sama skleciłam i nie pamiętam jak haha. wiem, że mam oświadczenie w nim zawrzeć, że tylko ja biorę ten urlop.
wcześniej oddawałam takie coś :-) teraz tylko zredaguję :-)

dodatkowy-urlop-macierzynski.jpg
 

Załączniki

  • dodatkowy-urlop-macierzynski.jpg
    dodatkowy-urlop-macierzynski.jpg
    17,1 KB · Wyświetleń: 84
Ostatnia edycja:
Do góry