reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

AAAA

Jeszcze muszę załatwić PZU mam nadzieję, że okres przed porodem ( 3 dni) uznają za pobyt szpitalny i dostanę jeszcze kasę za te parę dni 80 zł dziennie piechotą nie chodzi :-) I muszę małego zgłosić do ubezpieczenia. myślałam, że jak jest wspaniały e-WUŚ to będzie to z automatu, a tu nie...trzeba jechać do miłych kadr ( u nas w rektoracie 3 piętro, każdy petent jak wchodzi to potrzebuje kilku minut przed drzwiami, żeby zadyszka przeszła lol panie kadrowe mają niezłą kondycje tak kilka razy w ciągu dnia sie przebiec po tych schodach, a schody takie długie jak w kamienicach, żadne 8 schodków hihi) wyrazić wolę ubezpieczenia dziecka o_O
 
reklama
Ja myślałam że skoro ZUS wypłaca mi zasiłek macierzyński to nie muszę załatwiac ubezpieczenia bo to idzie automatycznie, i idzie, tylko ze wspaniały system Ewuś jakoś ostatnio mnie w tym nie uwzględnił jak byłam u lekarza i miałam zdziwko :/
 
Ja to na ten Ewus nie wiem co myslec.W pracy zgłosiłam mała do ubezpieczenia a tu jeszcze mi Lena nie widnieje w systemie!!!I za każdą wizyta musze oświadczenie wypełniac:angry:
 
Mi PZU podniosło ciśnienie. zgłosiłam urodzenie dziecka, a oni mi nie przyznali, bo że składki płacone tylko do stycznia. Do stycznia płacił mój pracodawca, a od lutego ja osobiście:angry:
 
Felidae, mi PZU odmówiło za pobyt w szpitalu, gdyż pobyt ten nie był związany z chorobą :baffled: są cwani, także nie nastawiaj się.
Co do EWUŚ-a to też mi lekarze wydzwaniali, że dziecko nie jest ubezpieczone :szok: więc zadzwoniłam do NFZ-u i pani mi powiedziała, że wszystkie dzieci urodzone w PL są ubezpieczone i wyświetla się na zielono :szok: tylko dziwne, że moim lekarzom z różnych miast wyświetla się na czerwono :baffled: a pracodawca zgłosił dopiero w piatek :-D w środę jeszcze było na czerwono:-)
 
Mam pytanie, bo nie mam czasu szperać i tego sprawdzać, a pamiętam, że ktoś miał taki przypadek.



Jeżeli przyszła matka ma umowę o pracę na czas określony, która ulega przedłużeniu do dnia porodu, to czy ZUS wypłaca zasiłek macierzyński?
 
reklama
dzięki dziewczyny, tak mi wychodziło z przepisów, tylko że te ustawy ubezpieczeniowe takie zakręcone, a i w praktyce też różnie bywa, wolałam się upewnić, bo chodzi o moją kuzynkę:tak:

a w ZUSie nie da się potwierdzić, bo nie idzie się dodzwonić:-D
tzn. idzie, ale na infolinii usłyszałam, że jestem 32 w kolejce, a przewidywany czas oczekiwania na rozmowę 16 min:-D
coś czuję, że to przez roczny macierzyński taka masakra.... bo np. te co urodziły 1 styczna, musiały złożyć wniosek o urlop rodzicielski w dniu wejścia w życie ustawy.


A jak tam wasze wnioski o roczny macierzyński? Ja dałam dzisiaj Mkowi do wysyłki, mi wychodzi do 19 kwietnia 2014:-)
 
Do góry