reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

no ja też złozyłam podanie już o dodatkowy urlop na 4 tygodnie hmm...
onka83, a nie wiesz kiedy ma wejść w życie ustawa wydłużająca dodatkowy do 6 tygodni? hmm, bo jak chodzi o 01.09 to chyba nie będzie można już złożyć podania o dodatkowy urlop, bo już dla większości kwietniówek skończy się podstawowy macierzyński, hmm, tak mi się wydaje :no:
 
reklama
dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze do 6 tygodni przysługuje za urodzenie dziecka od 1 stycznia 2014r... więc nam przysługuje do 4 tygodni ;-)
 
Phelania znalazłam inf. w sytuacji odwrotnej że jak ktoś był na urlopie wychowawczym i urodził drugie dziecko to miał prawo do zasiłku macierzyńskiego oraz dodatków z MOPSu jeśli dochód nie przekraczał ich wymaganych progów, ale Twoje pytanie jest dobre, napisz koniecznie jak się dowiesz w MOPSie :tak:
 
Dziewczyny, nie można być jednocześnie na macierzyńskim i wychowawczym. Można przejść z wychowawczego na macierzyński.
A info dla tych dziewczyn co napisały już o dodatkowe 4 tygodnie urlopu, więc po wejściu w życie ustawy będzie trzeba napisać o jeszcze dwa tygodnie dodatkowe. Bo te nowe 26 tygodni, to nie będzie macierzyński a urlop rodzicielski !! Tu jest strona MOPS-u odpowiadająca na wszystkie pytania: Urlop rodzicielski | rodzicielski.gov.pl
 
Tak Phelaniu, ustawa ma wejść w życie chyba 17 czerwca i dopiero po tym wejściu mozna pisać podanie.. Jeśli pisałaś już o te dodatkowe 4 tygodnie, to musisz napisać podanie o dodatkowe 2, a jęsli jeszcze nie pisałaś, to piszesz jedno podanie o 6 tygodni.
 
Czyli jak teraz jestem na podstawowym macierzńskim 20 tyg. to po 17 czerwca musze napisac podanie o dodatkowy urlop macierzyński 6 tygodniowy a później podanie o 26 tyg. urlop rodzicielski?
 
reklama
Czyli jak teraz jestem na podstawowym macierzńskim 20 tyg. to po 17 czerwca musze napisac podanie o dodatkowy urlop macierzyński 6 tygodniowy a później podanie o 26 tyg. urlop rodzicielski?

Dokładnie, możesz to napisać w jednym czasie ale na dwóch podaniach raczej, choć zapewne niektórzy pracodawcy przyjmą na jednym ;-)
 
Do góry