reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy ''ten teges'' POŁOGOWE.

reklama
A mi się robi jakieś bolące zgrubienie po cesarce :-( 2 dni temu zdjęto mi szwy może dlatego ?:baffled: kupiłam sobie maśc na zrosty ale na ból to nie poradzi :/

Ja też mam to zgrubienie, ale to podobno zawsze się tak robi i się rozchodzi samo ale może to trwać podobno nawet do pół roku. u mnie jest 4 tyg po cesarce i już czuje że jest lepiej niż było. To ta blizna na macicy to chyba jest to zgrubienie, z początku mnie to bolało a teraz już jest spoko.
A tą blizę na zewnątrz smaruję braunolem - to taki środek do przemywania ranę, dostałam go od znajomej pielęgniarki bo nie można go nigdzie kupić ale super się po nim rany goją, tak że nawet blizny praktycznie nie zostają - zobaczymy jak się spisze na tą ranę po cięciu.
 
ja jutro smigam do gina bo mnie tam cos na dole pobolewa niech spojrzy fachowym okiem:nerd:
i spojenie mi sie jeszcze schodzi bo boli jak duzo pochodze
a wogole moje krocze wyglada jak krater:shocked2:
mam nadzieje ze za pare tygodni bedzie cacy:blink:
niestety nie obyło sie bez rozstepow dopiero po porodzie to dziadostwo powychodziło zaatakowane partie to brzuch , uda i prawy posladek dlaczego jeden ? nie wiem:sorry2:
i oczywiscie jeszcze skapo plamie:dry:
 
A mi się robi jakieś bolące zgrubienie po cesarce :-( 2 dni temu zdjęto mi szwy może dlatego ?:baffled: kupiłam sobie maśc na zrosty ale na ból to nie poradzi :/

u mnie tak samo a jestem prawie 3 tyg po porodzie i juz jest lepiej ale zgrubienie jeszcze czuje pod palcami ,,,,

krwawienie w pierwszej/drugiej dobie , póżniej takie jak pod koniec miesiaczki trwało chyba z 5dni...ok tygodnia już tylko lekkie plamienie aż do teraz...ale takie naprawde lekkie-samych mikro wkładek używam :tak:

hehe mialam to samo ze juz prawie nic nie lecialo az tu nagle wczoraj trysnela krew.... ale polozna srodowiskowa jak zapytala jaka wydzielina powiedzialam ze juz prawie przejrzysta lekko rozowa i ze prawie nie ma a ona : niech sie pani nie zdziwi jak trysnie ejszcze krew to normalne i za 2 dni trysnela :-D

co prawda nie duzo ... ale jednek kolorek czerwony jak nic .... wiec czekamy dalej ... :confused: no ale jeszcze 3 tyg pologu wiec roznie moze byc... a tez z checia juz do gina bym poszla...
 
Dziewczyny a kiedy po cesarce można zacząć stosować maść na bliznę? 3 tygodnie to chyba jeszcze za szybko nie? Bo nie jestem pewna, czy ta blizna się już wytworzyła. Ja po 1 operacji stosowałam maść cebulową Cepan- jest dość dobra. Tak samo można stosować Contratubex- też jest cebulowa, ale chyba ze 3 razy droższa od Cepanu, a działanie takie same.
 
Dziewczyny a kiedy po cesarce można zacząć stosować maść na bliznę? 3 tygodnie to chyba jeszcze za szybko nie? Bo nie jestem pewna, czy ta blizna się już wytworzyła. Ja po 1 operacji stosowałam maść cebulową Cepan- jest dość dobra. Tak samo można stosować Contratubex- też jest cebulowa, ale chyba ze 3 razy droższa od Cepanu, a działanie takie same.

Ja juz stosuję;-) Możesz smarować, jak tylko się rana zagoiła:tak: Kup sobie i się nie martw...ja cepan używam - ładnie mi się blizna na twarzy zagoila po nim - prawie śladu nie ma:tak:
 
Szczesciary wszystkie te, ktorym krwawienia pokonczyly sie wczesniej niz przed 6 tyg.
Ja zarowno przy Alku jak i przy Marysi krwawilam bite 6 tyg. Przy Marysi mniej od poczatku po 4 tyg w nocy nic tylko w dzien i ostatni tydzien jedynie z rana a po poludniu wkladka czysta (juz wtedy wkladka wystarczala). Teraz zaczelam juz 8 tydzien i mam sucho choc czasem jakas rozowa kropelka sie pojawi.

Sex byl w 6 tyg i powiem, ze nic a nic mnie nie bolalo:tak:a nwet bylo calkiem przyjemnie. Ja nie bylam nacieta wiec mysle, ze to mi pomoglo. Owszem ilosc sluzu pozostawia wiele do zyczenia, ale niestety tak to juz jest przy karmieniu piersia.
 
reklama
a mnie dzis ginekolog badal rano i wierzcie mi to bylo STRASZNE !!! ja myslalam ze tam drugi raz urodze !! pol reki mi wsadzil bo musial dostac sie az do macicy !! masakra !!!
 
Do góry