reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy ''ten teges'' POŁOGOWE.

Ja mam juz dwie blizny po nacieciu ale "tam". Obydwie od dolnej czesci(tak jakby miedzy cipka a pupka :) ) lekko na skos na posladek. Druga mniejsza od pierwszej. cale nei ciagna ani nie przeszkadzaja.

Co do fiku miku o ktorym pisalam. Codziennie jest lepiej i lepiej. Pierwszy raz byl malo satysfakcynujacy ale hormony, emocje, strach, dyskomfort, brak pewnosci siebie, rozluznienie miesni.
Teraz po 3 razach czuje sie prawie jak przed ciaza :) .
Tyle ,ze swiatlo wole nadal miec zgaszone co by skory i krechy nie widziec :).Mniej sie stresuje :)/ Odczucia fizyczne natomiast nazwalabym "wlasciwe".
 
Ostatnia edycja:
reklama
A kiedy można się poseksić po cesarce? Trzeba pewnie odczekać te 6 tygodni? Ale mąż już się cieszy, że jeszcze tylko 3 tygodnie zostały ;-).
Co do blizny po cesarce to ja mam też nisko, tak na linii, gdzie zaczynają się włoski. :-) A krwawienie u mnie po 3 tygodniach już prawie zanikło. Jeszcze tylko takie drobne plamienie, jak w ostatnim dniu okresu.
 
Mam pytania do dziewczyn po cesarce i nie tylko...Może będziecie mogły mi pomóc...:tak:
Od kiedy można smarować bliznę jakimiś kremami/maściami?Jakie polecacie?
Czy po cesarce można stosować pas poporodowy?Jeżeli tak to od kiedy i czy warto kupić przez allegro czy lepiej gdzieś indziej?Znacie jakieś wiarygodne źródła?
 
Mam pytania do dziewczyn po cesarce i nie tylko...Może będziecie mogły mi pomóc...:tak:
Od kiedy można smarować bliznę jakimiś kremami/maściami?Jakie polecacie?
Czy po cesarce można stosować pas poporodowy?Jeżeli tak to od kiedy i czy warto kupić przez allegro czy lepiej gdzieś indziej?Znacie jakieś wiarygodne źródła?

Ja smaruję cepanem;-)
Pas? jasne! ale gin musi zobaczyć, czy macica się obkurczyła...
Na allegro są przyzwoite za 30 zł (już z dostawą):tak: i sobie kupię tam właśnie
 
Ostatnia edycja:
a ja mam problem z innej beczki ... po malu kurczy mi sie skora na brzuchu i na nogach /schodzi po malu opuchlizna/ i POTWORNIE MNEI WSZYSTKO SWEDZI !!!!! ze nie wspomne o tym ze dopiero teraz widze jakie mam rozstepy na dole na brzuchu !!! masakra !! smaruje to fissanem ale nie widze zeby byl jakis efekt ...

powiedzcie mi czy was tez tak wszystko swedzialo ??


acha musze sie pochwalic ze dzis weszlam w spodnie takie totalnie z przed ciazy ... sadelko wisi jeszcze nad paskiem ale wejsc juz wejde !!!
 
Wow, Mea, weszłaś w spodnie, a dopiero pisałaś, że się nie mieścisz. Gratuluję.
Ja swędzenie mam, ale nie ma nic wspólnego z twoim, bo to swędzenie rany po cięciu.
 
Mam pytania do dziewczyn po cesarce i nie tylko...Może będziecie mogły mi pomóc...:tak:
Od kiedy można smarować bliznę jakimiś kremami/maściami?Jakie polecacie?
Czy po cesarce można stosować pas poporodowy?Jeżeli tak to od kiedy i czy warto kupić przez allegro czy lepiej gdzieś indziej?Znacie jakieś wiarygodne źródła?

Najlepszy krem na zrosty (mi się robiły dwa) to contractubex w żelu, trzeba masować nim miejsce blizny jakieś 15 min, u mnie czyni cuda :) ja zaczełam smarować jak tylko strupki odpadły :)
 
Najlepszy krem na zrosty (mi się robiły dwa) to contractubex w żelu, trzeba masować nim miejsce blizny jakieś 15 min, u mnie czyni cuda :) ja zaczełam smarować jak tylko strupki odpadły :)
mi sie nie robily zrosty dzieki temu,ze duzo łaziłam i ruszalam sie juz jak tylko znieczulenie zeszło:tak: tak doradził lekarz i pomimo,ze bolało starsznie to dało efekt ,bo zrosty nie porobiły się...a co do mosci/kremu do pielegnacji blizny to na razie nie moge jeszcze stosowac...pewnie po 6tyg. dopiero...zobaczymy co lekarz powie ...
 
reklama
Ja na swoje rozstępy kupiłam sobie cepan- mam jeszcze takie fioletowe więc łudzę się że może jeszcze da się z nimi cos zrobić. A wyskoczyły mi skubańce w ostatnim tygodniu- tzn już jak byłam po terminie;-)
Brzuszek mi się prawie całkiem wchłonął tylko taki smieszny galaretkowaty jest, nie odstaje tylko jest na nim definitywnie za duzo skóry.
 
Do góry