reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
agniesia szybko dostaliscie pieniazki

A powiedzcie mi dostaje sie wyrownanie za czas oczekiwania czy licza od dnia wydania decyzji??

Od dnia dojścia do nich wniosku i zawsze od czwartku:-). Jak przychodzi papier, że przyjęli Wam wniosek i że niedługo przyjdzie decyzja to znaczy, że raczej się dostanie FIS. nam przychodziło od razu z wyrównaniem
 
dzwoniłam do fis w zeszły piątek i powiedzieli mi że właśnie rozpatrują wnioski, które wpłynęły 17 marca i ja (a wniosek zarejestrowali 6 kwietnia) powinnam dostać odpowiedź za ok. 3 tygodnie
 
My na FIS zawsze czekaliśmy ok. 12 tygodni:tak: Po wysłaniu formularza w przeciągu tygodnia dostawaliśmy odpowiedź, że dostali nasze papiery i że rozpatrzą sprawę. Bywało że zanim przyszła decyzja na piśmie, pieniądze były już na koncie. Wyrównywali zawsze od momentu dotarcia do nich papierów. Przy wznowieniu FISu, gdzie oni przysyłali pod koniec sami formularz, nie zdarzyło nam się już dostać decyzji na piśmie, tylko od razu pieniądze na konto. W momencie, kiedy urodził się Oliver, pamiętam że żadnej dycyzji znowu nie przysłali, żadnej odpowiedzi, tylko wyrównali wszystko od daty jego urodzenia. Także trzeba sprawdzać w czwartki stan konta;-)
 
reklama
Przepraszam,że Was tak męczę tym fis'em,ale nie mogę znaleźć odp na moje pytanka-no więc
1-czy jak mi się kończy fis to mi przyślą jakiś list,formę przypominającą o tym,że tego i tego dnia się kończy-i tak żeby mieć ciągłość?
2-no jeśli mi już zmienią wysokość fis'u(w związku z urodzeniem się kolejnego dziecka)to czy jest on przyznany na rok-liczone od teraz czy od daty,kiedy fis został mi przyznamy po raz 1szy?tzn np.w kwietniu mi przyznali na 3kę,w lipcu urodziło się 4te...to fis mam do kwietnia czy lipca?
z góry dzięki:)
 
Do góry