reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Aaniu-to powiadasz,że szanowny małżonek zarabia wiecej;)))W sumie to dobrze,bo np gdyby zarabiał mniej,to moglibyscie się łapać na minimalną stawkę fis'u-czyli 20e tygodniowo...podejrzewam,że wyższa wypłata jest jednak korzystniejsza:)
Dzindusia-pewnie,że jezeli jest mopżliwość to trzeba się starać o każde pieniążki:)
 
reklama
ania na wszelki wypadek policz sobie z p60 podziel kwote zarobkow przez 52 tyg i ci wyjdzie srednia bo oni tez tak robia..... A nawet jak z jednych payslipow wychodzi ze sie nie lapiecie a z innych ze tak to mysle ze i tak warto wyslac te papiery Ja tez teraz zamierzam tak zrobic tzn maz sie bedzie staral Raz nam wychodzi raz nie ale nie mam nic do stracenia a nawet jak sie o 1euro zalapiemy to i tak placa 20e bo to minimum jakie przyznaja wiec zawsze cos Dziewczyny mi tu poradzily zeby wyslac bo a noz widelec:laugh2::laugh2: pozatym lepiej wyslac teraz bo i tak sie dlugo na decyzje czeka A co jak od stycznia znow cos pozmieniaja i limity zmniejsza??

tichonek a od kiedy jestes moderatorem?? cos mi tu umknelo jak mnie nie bylo hihi gratki:tak::tak::-):-)
 
anineczka - my potrzebowaliśmy tu zupełne odpisy aktów urodzenia dzieci mojego mężą, a mielismy tylko skrócone. Wysłałąm meila do USC w Polsce z prośba o przesłanie dla celów socjalnych (były wydane bezpłatnie), ale przesłali to do Konsulatu i za pocztę droga konsularna zapłacilismy 30E za każdy odpis aktu - czyli spokojnie można.
 
Aaniu-to powiadasz,że szanowny małżonek zarabia wiecej;)))W sumie to dobrze,bo np gdyby zarabiał mniej,to moglibyscie się łapać na minimalną stawkę fis'u-czyli 20e tygodniowo...podejrzewam,że wyższa wypłata jest jednak korzystniejsza:)
Dzindusia-pewnie,że jezeli jest mopżliwość to trzeba się starać o każde pieniążki:)


nio ja to licze wlasnie ze sie zalapiemy na to minimum o ile wogule....... zobaczymy Sprobowac nie zaszkodzi A co tam skoro inni moga to czemu ja nie :)

tichonek nio to gratuluje:-):tak::-)
 
Witam was,czytalam ze niektore z was czekaja na Fis i zastanawiaja sie jak dlugo sie czeka. Maz wczoraj dzwonil do nich to automatyczna sekretarka powiedziala,ze minimalny czas oczekiwania to 15 tygodni.My skladalismy podanie 14 czerwca i wlasnie dzis wplynely pieniazki na konto ale tylko za jeden tydzien.Wyrownania jeszcze nie ma.
 
Witam was,czytalam ze niektore z was czekaja na Fis i zastanawiaja sie jak dlugo sie czeka. Maz wczoraj dzwonil do nich to automatyczna sekretarka powiedziala,ze minimalny czas oczekiwania to 15 tygodni.My skladalismy podanie 14 czerwca i wlasnie dzis wplynely pieniazki na konto ale tylko za jeden tydzien.Wyrownania jeszcze nie ma.
Dość szybko się doczekaliście decyzji bo chodzą słuchy,że i pół roku trza czekać:sorry:
A pieniążki wpłynęły a decyzja na piśmie nie przyszła?
 
reklama
Do góry