reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

no właśnie też jestem tego ciekawa...
my jesteśmy tutaj ponad 3 lata, synek ma irlandzki paszport, i w rubryce obywatelstwo ma wpisany Irish :tak:
no to jak to w końcu jest? :sorry2:
jak dla mnie to jest wsio rybka, pytam tylko w ciekawości :tak:
Cześć :))Z tego co wiem to właśnie jeżeli rodzice są w Irlandi 3 lata dziciątko ma obywatelstwo Irlandzkie;-)Tak mi przynajmniej tłumaczyłam pani w szpitalu przed porodem :tak: pytając ile tu jestem :-) No chyba że coś zle zrozumiałam;-):-D
 
reklama
Cześć :))Z tego co wiem to właśnie jeżeli rodzice są w Irlandi 3 lata dziciątko ma obywatelstwo Irlandzkie;-)Tak mi przynajmniej tłumaczyłam pani w szpitalu przed porodem :tak: pytając ile tu jestem :-) No chyba że coś zle zrozumiałam;-):-D
nie wiem czy pomoge ja jestem 4 lata a moj 5 lat nasz maly ma 2.5roku i mamy paszport irlandzki i narodowosc w nim pisze Irishe....
 
samara- tutaj mundurki sa sliczne i tanie!... heh... chyba polskich nie widzialas!... moje siostry jak mialy kupic w polsce- nie dosc ze drogie jak jasna chol*** to zrobione z jakichs szmat!!!... naprawde nic ciekawego!
tzn tutaj tez zalezy w jakiej szkole... ale moje siostrzyczki maja sliczne!

a... nie wiem kto pisal- ale jesli sie obywatelstwo dostaje to je sie ma... bez wzgledu na to czy nie przedluzysz paszportu... tak mi sie wydaje... bo obywatelstwo to nie jest taka sprwa ze moze sie miec i za chwile nie miec...
heh... ale tego tez nie wiem na 100%:p
 
samara- tutaj mundurki sa sliczne i tanie!... heh... chyba polskich nie widzialas!... moje siostry jak mialy kupic w polsce- nie dosc ze drogie jak jasna chol*** to zrobione z jakichs szmat!!!... naprawde nic ciekawego!
tzn tutaj tez zalezy w jakiej szkole... ale moje siostrzyczki maja sliczne!

No właśnie to do szkoły mojego syna są wg. mnie straszne. Granatowa bluza prawie 100% poliestru z badziewnie wyszytym znaczkiem szkoły z którego wystają nitki. Koszulka to samo tyle, że żółta. Nie wiem jak bluza ale koszulka na pewno po kilku praniach będzie cała w kulkach. Wiem bo z takiego samego materiału miałam bluzki do pracy. Za 3 bluzy i 3 koszulki zapłaciłam 90 euro :szok:
Wiem, że niektóre szkoły mają piękne mundurki. Pamiętam jak byłam w Enniskilen w centrum handlowym to się nie mogłam napatrzeć. Ładnie skrojone, eleganckie jakby szyte na miare.
 
z tego co mowisz to rzeczywiscie nieciekawe:/
ale tak jak mowie- moje siostrzyczki maja cudne mundurki... z dobrych materialow... w sumie caly jeden okolo 100euro... (koszula, sweter, krawat, spodnica, skarpety)
 
takie maja:D
 

Załączniki

  • DSC01872.JPG
    DSC01872.JPG
    81,5 KB · Wyświetleń: 50
reklama
Witajcie dziewczyny,
mam pytanie co do mieszkania socjalnego. Czy mając mieszkanie w Polsce mam jakieś szanse na mieszkanie socjalne w Irlandii? Czy może znacie kogoś kto dostał mieszkanie mając dom lub mieszkanie w innym państwie niż Irlandia? I może wiecie jak i czy w ogóle sprawdzają stan majątkowy w Polsce?
 
Do góry