reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Aha nam doliczyli 400 euro, ale maż rozliczał się w związku małżeńskim i za rok 2007. Nie ma co wyśle jeszcze raz jak tylko w końcu zmienia mężowi w papierach ze ma zone:/ jakos w naszym przypadku strasznie dlugo to trwa:/

Nadal nie znalazlam odpowiedzi czy zwolnienie lekrskie mam juz na 3tyg i nie iem czy czekac nat zaswiadczenie z Polski czy zlozyc juz i powiedziec do doniose albo dosle?;/
 
reklama
Hej Mamusie !Bardzo mi glopio ,ze niezagladam tu czesto ,ale ostatnio niemam na nic czasu:zawstydzona/y:.Mam pytanko czy ktoraś z was słyszala o takiej karcie dzieki której leczenie w polsce jest za darmo ?Mnie cos sie kiedys o uszy obiło ze cos takiego jest ,ale niewiem gdzie to słyszałam i jak to sie nazywa.Jesli ktoś moze mi pomoc to prosze o odpowiedz?!;-)Pozdrawiam.
 
Aha nam doliczyli 400 euro, ale maż rozliczał się w związku małżeńskim i za rok 2007. Nie ma co wyśle jeszcze raz jak tylko w końcu zmienia mężowi w papierach ze ma zone:/ jakos w naszym przypadku strasznie dlugo to trwa:/

Nadal nie znalazlam odpowiedzi czy zwolnienie lekrskie mam juz na 3tyg i nie iem czy czekac nat zaswiadczenie z Polski czy zlozyc juz i powiedziec do doniose albo dosle?;/


Na formularzu do Illness benefit jest napisane zeby dostarczyć jak najszybciej, czyli najlepiej od razu. SW wyśle do Ciebie pismo zapewne z odmowa uzasadniając to niewystarczającą ilością składek w 2006 r. Wyślą też formularz do wypełnienia w razie odwołania, a następnie Ty odeślesz im ten formularz (u mnie część musiała wypełniać księgowa z mojego pierwszego miejsca pracy) razem z zaświadczeniami z Polski. I potem czekasz na pieniążki...
 
Hej Mamusie !Bardzo mi glopio ,ze niezagladam tu czesto ,ale ostatnio niemam na nic czasu:zawstydzona/y:.Mam pytanko czy ktoraś z was słyszala o takiej karcie dzieki której leczenie w polsce jest za darmo ?Mnie cos sie kiedys o uszy obiło ze cos takiego jest ,ale niewiem gdzie to słyszałam i jak to sie nazywa.Jesli ktoś moze mi pomoc to prosze o odpowiedz?!;-)Pozdrawiam.

Witam:-)
Podaje link do stronki na ktorej jest napisane wszystko o tej karcie tylko ze w jezyku angielskim European Health Insurance Card - information . Jesli posiadasz medyczna karte to jest opcja wyslania aplikacji online, jesli nie to musisz wydrukowac sobie formularz i przeslac na adres (jesli jestes z galway) Galway Local Health Office, Community Services, 25 Newcastle Road, Galway. Tel 091 523 122.
Tutaj jest opisane jak ta karta dziala w Polsce Narodowy Fundusz Zdrowia - Wyjeżdżam do...
Najlepiej jak juz bedzie sie w kraju to zadzwonic do przychodni i uprzedzic ich przy rejestracji ze posiadzasz taka karte. Przynajmniej w moim wypadku tak bylo i o ile z wizyta u ginekologa nie mialam problemu to jak mi sie dziecko pochorowalo to juz nie bylo tak wesolo (panie pielegniarki mialy swoje wlasne poglady na temat ubezpieczenia unijnego), ale ja bylam w tamtym roku w PL wiec moze od tego cosik sie zmienilo :confused:

Pozdrawiam Mamuski z Irlandii i przy okazji witam sie, bo nowa jestem na tym forum, ale zagladam tutaj dosc czesto :tak:
 
No to ja mam znowu pytanko:sorry2:skladalam ten wniosek w marcu tego roku,i pisalam o zwrot od pazdziernika 2007,naliczyli 800 euro,ale tych pieniedzy nie dostalam:no:to kiedy mi je wyplaca:confused:o ile wogule wyplaca:dry:???

To pytanie zadaj najlepiej w revenue.
Za zeszły rok powinnaś dostać czek, za ten powinnaś mieć podwyższony tax credit.

A pracowałaś cały zeszły rok w Irlandii?? Jeżeli to był pierwszy rok Twojej pracy w IE to pewnie nie płaciłaś podatku (PAYE) i nie dostaniesz zwrotu, tylko masz zwiększony tax credit.
 
Ostatnia edycja:
FIS po roku się odnawia - przysyłają formularz i podaje się nowe dane.
Ale mam tu dwa pytania: jeśli urodzę dziecko we wrześniu, a FIS mam do czerwca 2009, to czy mogę aktualizować ilość dzieci w trakcie?
I drugie - ktoś potwierdzi lub zaprzeczy, że FIS można dostawać max przez 2 lata?
 
Hej mamusie ja mam znowu pytanko:-)Czy ktoraz z was wie jak sie załatwa zasiłek dla samotnych matek?Mam koleżanke w takiej sytłacji.Jeśli któraś z was mogła by pomóc to bardzo prosze.
 
reklama
Do góry