reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na zasypianie

Zuzia ja kładę się obok Mateusza, czasem chwilę pomarudzi i śpi, innym razem od razu zasypia. Wystarczy że położy się na boczek. Na plecach chyba usnął tylko kilka razy
 
reklama
ale nawet to nie pomaga a o cycu to juz moge pomarzyc aby sie usokoila przy nim. odwraca glowe w drugo strone do tylu i zaczyna krzyczec. nidgy tak nie bylo wczesniej...zaczynam z nia teraz jak takie sceny mi robi wychodzc na spacer i wtedy usypia. ale nie chcialabym jej do tego przyzwyczajac- tzn. do lulania.
 
Zuzia skąd ja to znam. Ostatnio usypialam Kube co 2h bo stawal sie marudny tarl oczy a przy tym straszny krzyk i bronienie sie przed snem. W koncu padal ze zmeczenia. Ale teraz daje mu 3h i zasypia na rękach bez protestów. NIestety tylko na rękach
 
u nas zasypianie w dzień jest zależne tylko i wyłącznie od humoru Kuby.
W ciągu jednego dnia potrafi przerobioć wszystki możliwe opcje zaczynając od zasinięcia samodzielnego kończąc na mega awanturze.
Zasypianie nocne oppukać narazie wporządku i po sereii nieprzespanych nocy dzisiaj było dobrze. Ciekawe co będzie dzisiaj bo za pół godziny powinnam kąpać smyka i szykować spanko a on jeszcze konntynułuje drzemkę popołudniową - troszkę się wydłużyła.
 
Milla pisze:
Zuzia skąd ja to znam. Ostatnio usypialam Kube co 2h bo stawal sie marudny tarl oczy a przy tym straszny krzyk i bronienie sie przed snem. W koncu padal ze zmeczenia. Ale teraz daje mu 3h i zasypia na rękach bez protestów. NIestety tylko na rękach
Milla współczuję Ci dźwigać taki ciężar -11 kg - ale za to jaki słodki :)
 
u nas zasypianie w ciągu dnia albo z butelką herbatki albo w wózku
smoczek już niepotrzebny
jak od czasu do czasu mu dam kiedy placze np. to sie wścieka okropnie ::)
 
u nas tez sa problemy z zasypianiem dziennym udaje sie tylko przy cycu albo na psacerku , malo kiedy Selinka zasnie sama, zreszta nacne zasypianie tez przy cyu najczescie.

My od jakiegos czasu uzywamy smoczka coraz mniej i nawet czasami zauwazylam, ze mala sie go nie domaga a ja jej daje z przyzwyczajenia np do zasypiania, wiec chyba tez juz zaczniemy odstawiac smoczek, a zasypianie przy butelce wody tez czasem skutkuje.

Selinka tez budzi sie w nocy ostatnio i placze i sama nie wiem czy to z glodu czy poprostu chce sie przytulic, bo jak ja biore do lozka to chwyta cyca i zasypia. Dzisiaj ok 2 obudzila sie wiec ja nakarmilam a jak obudzila sie ok 4 to dalam jej smoczek troche pomarudzila i zasnela do 7.30 a rano jak sie obudzila to wcale nie chciala jesc tylko sobie spiewac :)
 
Przypomniałam sobie czas tuż po porodzie i nocne wstawanie co dwie godziny. Jaś ciągle ma biegunkę i muszę go często przewijać. Tyle, że teraz jeszcze muszę wstawać do pracy :p Dobrze, że zaczął się weekend :laugh:
 
reklama
nie wiem co sie mojej Emi odmieniło ale chce sama zasypiac kiedy ja z nia leze jak to usypiala do tej pory wierci sie ciagnie mnie za wlosy i gada
a jak poloze ja sama do lozeczka zasypia w 10minut
ciekawe czy to tak juz na stałe czy chwilowe
 
Do góry