reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

śpij kochanie , regulowanie trybu dnia naszych maluszków

A próbowałyscie moze kłaść dzieciaczki na brzuszku do spania?
U nas mąż raz tak zrobił na noc i przespała bite 7 godzin! Od tej pory zawsze kładziemy ja na brzuszku do spania na noc i przesypia przynajmniej po 5 godzin (czasem zdarzy się i po 8-9!). Wiem co piszą o spaniu na brzuszku i o śmierci łóżeczkowej ale wydaje mi się, ze nasze dzidziusie są juz wystarczająco duże, żeby tak spać. Nasza Mała przekręca już nawet główkę na drugą stronę jak śpi na brzuszku. U nas to naprawdę pomogło, pomogło też na bóle brzuszka, które od tej pory stały się mniej dokuczliwe.

A co do spania w dzień to też oduczyła się spania w łóżeczku. Na początku odkładałam ją jak zasnęła przy cycusiu i spała ładnie a teraz budzi się i nie ma bata, nie będzie spać! Spi na spacerze w wózku, albo w bujaczku, albo na podusi na kanapie ale to zawsze po tym jak uśnie przy cycusiu. Wiem, że wg pani Hogg usypianie dziecka przy piersi to zbrodnia. ale co ja poradzę. W ogóle nie zgadzam się w wielu kwestriach z panią Hogg, choć przyznaję, że w wielu ma rację. A czytałyście może "Pierwszy rok z zycia dziecka" Tekli S. Nee? Tam zaprezentowane jest bardziej ludzkie podejście do dziecka...

Ogólnie jeśli chodzi o mozliwośc zrobienia czegoś w domu to w naszym przypafku bardzo pomogła mata edukacyjna. Mała leży sobie na niej nawet do pół godzinki, macha łapkami do zabawek i naprawdę mogę wtedy coś zrobić. A raz to mi na niej nawet usnęła, kiedy była pora jej drzemki!

Pozdrawiam wszystkie mamusie!
 
reklama
Po jedzeniu okolo 3 w nocy tez zawsze mala klade na brzuszku bo tak od razu zasypia,jak ja poloze na pleckach to jeszcze pol godziny wstaje smoka podac.I tez na tym brzuszku ladnie przespi 3-4 godziny bez budzenia sie...
 
tez bym sie nie odwazyla na brzuszku klasc, nasze dzieci sa na to stanowczo za male. w dzien pod nadzorem owszem ale nie w nocy:shocked2:
 
Kochane moderatorki - przeniesiecie posty dotyczace sniu z watku o karmieniu piersia?

A wracajac do tematu nowego watku....
Moja Monia nie sypia w dzien :-(
bardzo prosze o sugestie, recepty itp. :-) bo dluzej tak nie pociagne :-(
 
Kochane moderatorki - przeniesiecie posty dotyczace sniu z watku o karmieniu piersia?

A wracajac do tematu nowego watku....
Moja Monia nie sypia w dzien :-(
bardzo prosze o sugestie, recepty itp. :-) bo dluzej tak nie pociagne :-(
Jak dziecko mojej przyjaciółki nie spało w dzień to najskuteczniejsza okazała się suszarka .Mały spał w łóżeczku a w sypialni chodziła suszarka z czasem koleżanka sprawiła sobie z allegro płyte z nagraniem suszarki i przynajmniej nie musiała się martwić ,że chate z dymem puści. U niej to był jedyny sposób ,zeby mogła cos w domu zrobić.a i tak mały dopiero po roku uspokoił się ze snem i mogli wreszcie przesypiać całą noc:tak:
 
Rubi - u nas to samo
a jak zasypia to tylko przy piersi:tak:

Tyle ze Adas nie jest takim Poprzeczniaczkiem jak Twoja Monisia,

jakos te 2 godziny miedzy karmieniami wytrzymuje,
musze powiedziec ze karuzelka Go zajmuje conajmniej na pol godziny,
na dole na lezaczku tez sie rozglada i nie placze
krytycznie jest przed samym karmieniem
 
Ostatnia edycja:
Jeny nie zazdroszcze wam moja dziś cały dzień przespała na szczęście udało mi się wyjśc z nią na 3h na spacer do lasu może dlatego.ciekawe co w nocy będzie:szok:.Ja wszystko moge przy niej zrobić okna pomyje posprzątam ,poprasuje o gotowaniu nie wspomne tylko czekam kiedy to się skończy:-p.Do tego każdy znajomy się pytac pierwsze co :czy daj popalic więc mówie zgodnie z prawdą ,że nie .Ciekawe kiedy se wykrakam:-)
 
Aniolka masz Chogata- tylko sie cieszyc,:tak:
a w nocy tez ladnie spi?
sama zasypia?
W dzień sama zasypia w łóżeczku albo na leżaczku ( o wózku nie wspomne bo to normalne jak ide na spacer) a na noc to ją staram sie przetrzymać do 22-23 troszkę z lenistwa bo ja wtedy moge sobie oglądnąc film i nie stresuje się ,że mała już spi iles godzin (wogule to od 20 to tatus ma pole do popisu z małą jak go cały dzień nie ma to chociaż te 2-3 h niech jej poświęci)i oczywiście zasypia w dużym pokoju na łóżku i tylko ją przenosze do sypialni .W nocy śpi mi od 22 do 3potem do 7 rano i po godzinie znów drzemka.Jak ma gorsze dni to pomaga wibracja w bujaczku ( tak wogule to tylko jak ja włączam to małej zaraz oczy się zamykają nawet jak wstała przed chwilą ) do tego wibracje mam tez w materacu w lóżeczku to jak jest niespokojna np.po szczepieniu to też włączam:-)
A na rekach to może ze 2x zasnęłą jak ją zaczyna sie lulać to to odnosi odwrotny efekt tylko ,ale mój syn tez tak miał.
 
reklama
moja wieczorkiem zasypia zawsze przy piersi i wtedy myk do łożeczka i śpi
w dzień czasami tezusnie przy piersi i ja wtedy przekładam,ale są też dni że nawet na rączkach zasypia i po odłożeniu śpi mi chwilkę
leżaczka nie mam wiec niewiem jak w nim bedzie,ale jak włoże do fotelika to po chwilce tez mi zasypia
ale to wszystko zalezy od dnia
 
Do góry