reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Spełnione zaciążone staraczki od stycznia 2012 :)

reklama
domik ja miałam jechać na cc tak zdecydowała dr która była przy porodzie i cała reszta która zleciała się w minutę nie wiadomo skąd ale za sekundę przyszedł ordynator zapytał które dziecko, czy umiem i spróbuję przeć no i mówił do położnej coś o nacięciu. Dali mi tlen i parłam a doktorek cały czas do momentu jak mały wyskoczył trzymał w środku ręce ja myślałam że próbuje mi tak rozwarcie zwiększyć bo miałam niecałe 8 cm a później wyszło że po prostu palcem odciągał pępowinę z szyi małego. W sumie nie wiem ile trwa awaryjne przygotowanie do cc ale kilka parć, nacięcie i mały był już na świecie, w książeczce mam wpisaną drugą fazę chyba 5 min Fakt że siny jak cholera ale zaraz zaczął krzyczeć :-) z resztą jak usłyszałam że tętno mu zanika to chyba i przy 2 cm rozwarcia bym go wypchnęła :sorry2:
agacynda ale słodziuchna! już nie masz wątpliwości co do imienia?
 
Pianko to dobrze ze ordynator glowe na karku mial i odciagal Kubulkowi pepowinke. Jeju ja to chyba bym w sekunde osiwiala...
I fakt, nie mam watpliwosci juz :-) zostaje Anielka. Jagoda nie pasuje do Niej. Przeciez to istny Anioleczek, jak spi, hahahahahahaha :-)
 
agacynda bardzo chwalą tego lekarza, poza tym nie było czasu na myślenie co się dzieje i siwienie..:-p moja znajoma z pracy rodziła w innym szpitalu i też córkę miała zaplątaną w pępowinę tylko że rzadko ją do ktg podłączali i za późno zobaczyli że coś jest nie tak, też rodziła natychmiast normalnie z nacięciem tyle że mała dostała 3 pkt i trafiła na OIOM :no: na szczęście mała ładnie się wykaraskała ze wszystkiego i póki co jest zdrową dziewczynką :tak:
 
Pianko no to tylko zazdroscic takiego pana doktora.
Ja nie wiem jak mozna zaniedbac to ktg. Mi nawet robili co chwile jak juz na fotelu porodowym bylam. A tak to dwa razy dziennie.
W ogole to chcialy sobie polozne skrocic robote i wyslac mnie na cesarke wciskajac mi kit ze slabe zapisy ktg wychodza... Na szczescie wybronil mnie ginekolog.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja przez caly pobyt na porodowce bylam pod ktg czyli jakiez 15 h i to wlasnie ze.wzgledu na.nieprawidlowosci w tetnie plodu ,potem zaczely sie deceleracje i dalej rodzic mialam..a ciagle byly 3 cm wiec na jakis.szybki rozwoj akcji sie nie zapowiadalo.Jak juz malej tetno spadlo i niewyrownalo spowrotem to 3 minuty i bylo po cieciu.Grunt ze dobrze sie skonczylo.

Agacyndo pierwszy spacer jak mala miala 7 dni.Pewnie wczezniej bym sienwybrala ale wtedy bylo po10 st na dworze
 
Agacynda słodka ta twoja córeczka

Pianko dziś znowu od 2giej do 4.30 oglądanie świata ehhhh muszę ją jakoś przestawić żeby w dzień mniej spała a w nocy więcej

a ja chora gardło boli okrutnie, łuki mam czerwone, z nosa zaczyna się lać ....
co na przeziębienie dla mamy, domowe sposoby przestają działać jest coraz gorzej, czytałam ze rutinoscorbin można, że efferalgan można że z paracetamolem ogólnie można, a do ssania że tymianek i podbiał i ze syrop drosetux

chyba skuszę się na efferalgan

co myslicie?
 
mgielko sa w aptekach jakies preparaty na przeziebienie dla kobiet karmiacych-popytaj.Paracetamol na pewno mozna.A tak wiecej to tylko lekarz .
u mnie za oknem jesien.zimno i do dupy krotko mowiac;)
 
agacynda PIĘKNA JEST ANIELCIA!!! te jej usteczka sa rozczulajace!!!
MGIELKA Zdrowka!!!

Kurcze...patrzcie jak to jest... 9 miesięcy chodzisz z brzusiem, dbasz, jest wszystko ok, a na finiszu tyle może się zdarzyć... najwazniejsze, że dzieciaki zdrowe :) my dziś świętujemy pół roczku! boże kiedy to przeleciało:szok:
 
reklama
Agacyndo Anielka piękna jest !!

ja też podczas całego porodu byłam pod ktg bo małemu tętno skakała nawet do 200 a potem spadało do 98 jak się potem okazało mały sobie gdzieś pępowinke uciskał, takie rodzenie pod ktg to strasznie stresujące jest ale bezpieczne

dziewczyny czy u was też zimno ?

Domi mala już sama siedzi? 1oo lat dla księżniczki ;*

Sihaya jak tam waga malutkiej?
 
Ostatnia edycja:
Do góry