reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SPECJALISCI dla dzieci - godni polecnia

reklama
z tego co wiem nie ma dermatologów dziecięcych, chyba jedyna specjalizacja gdzie jeden lekarz jest dla dzieci i dorosłych. sprawdź w swojej przychodni,
 
Czy znacie może jakieś przychodnie z fajnym okulistą, gdzie możnaby przepłukać dziecku kanalik łzowy? W licu byłam na Chińskiej, znowu jestem tam umówiona na 1 października, ale zastanawiam się czy tam jechać jeśli będąc tam kilka dni temu okulistka nie dopatrzyła się zapalenia spojówek, i musiałam wylądować z niunią na ostrym dyżurze...
 
My byliśmy w "Promyku Słońca" na Swobodnej, niedaleko dworca PKS też z zatkanym kanalikiem łzowym. Po jednej wizycie generalnie nam przeszło...
 
Jeśli nadal szukasz dobrego pediatry to ja mogę polecić dwie Panie: Irenę Fichtel-Zarębską i Liliannę Baran. Do tej pierwszej chodzimy regularnie, u drugiej byliśmy raz ale wywarła na nas bardzo dobre wrażenie, a moje koleżanka chodzi do niej ze swoją córką już od 2 lat i też jest bardzo zadowolona. Różnica, to wygląd gabinetu i wyposażenie - na korzyść Pani Baran (100 zł za wizytę), ale znowu koszt wizyty jest niższy u Pani Fichtel-Zarębskiej (50zł).
 
A ja polecam Pana Doktora Nauk Med. Bartosza Sapilaka - zostal nam polecony przez znajomych. Na szczescie moja corka rzadko choruje-teraz ma juz prawie 14 mies. Ale jak to nastapilo, oczywiscie z przychodni nie moglam zamowic wiyty domowej :crazy:, wiec zadzwonilam do niego. Najpierw szczegolowo wypytal o objawy i ustalilismy termin wizyty domowej. Pan Doktor dokladnie zbadal Zosie, mial ze soba caly sprzet komp. do wypisania dokumentu z wizyty i wydruku recepty. Pobral krew na miejscu, wykonal tez badanie spirometryczne. Wszystko bezbolesnie i milo. Sam ma dzieci i jest bardzo sympatyczny. Taki powinien byc nie tylko pediatra, ale i kazdy lekarz!:tak: Wizyta nie jest moze tania-ale jesli maluch jest chory i nie chce sie wychodzic z nim z domu, to chyba dobra opcja... Dosc dluga i naprawde drobiazgowa wizyta w domu kosztuje w tym przypadku 150 zl. Przynajmniej nie czeka sie w kolejce, gdzie niestety zazwyczaj sa i zdrowe i chore dzieci...
 
reklama
dr Baran to lekarz zajmujący sie maluchami na Chałbińskiego, jest neonatologiem :-)
"przyjemność" rozmowy z nią miałam raz, To ona przekazywała mi pierwsze wyniki małego. Niestety potem już tylko na obchodach ale miała pieczę nas maluchami i nadzorowała leczenie. ciesze się, ze oprócz badań o które prosiłam zaraz po porodzie doleciła jeszcze inne podstawowe, Dzięki temu bardzo szybko wiedzieliśmy, ze mały urodził się z zapaleniem płuc. tylko nie wiem czy zajmuje sie starszymi dziećmi...?
 
Do góry