reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie w nocy

wiem Marti ze to az tak tanio nie jest, ale jesli mialyby byc naprawde dobre to mysle ze warto :-) Jak juz pisalam - jeszczen ie otworzylam tej paczki, ale pamietam "new born" (2) - byly po prostu rewelacyjne i bez porownania lepsze nzi te ktore kupilam pozniej w sklepie. :eek:
 
reklama
mysz- koniecznie daj znac jakiej jakosci są te zachodnie... ale jestem ciekawa :tak:moze też sie skusze :-D choć akurat teraz musze kupić wiec pewnei jutro juz do carrefoura sie wybiore bo zanim by pzesyłka doszła... No ale chociaż bede wiedzieć na przyszłosc ;-)
 
ewula - powiem Ci ze wlasnie Huggies Classic dobrze wspominam - w przeciwienstwie do Super Flex'ow :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Ale jednak stwierdzilam ze Pampersy sa dla Jasia the best - przyszly dzis kurierem 3 jumbo packi (po 88 sztuk) "czworek" produkcji niemieckiej (juz sie przekonalam ze "dwojki" niemieckie byly lepsze niz polskie, wiec z "czworkami" moze byc podobnie) :-) Kupilam na allegro - przy zakupie za 140zl przesylka gratis :-)

Ja raz poprosiłam znajomą o przywiezienie paczki pampów z Niemiec - w ogóle nie zauważyłam róznicy, poza tym, że miały inny kolor, nie miały numerka na sobie (tzn na rzuszku malca) i były droższe niz u nas :eek:
 
Udało mi sie przejść przez cały wątek. Synek budzi się w nocy ale nie narzekam - biorę go do siebie do łóżka koło 2-3 i zasypiam, a po godzinie jak się obudzę, przenoszę go do własnego łóżeczka. Potem budzi się różnie, czasem o 5 czasem o 7, no i czasem śpi z nami do 9-10 a czasem nie chce od 7 rano.
Ostatnio zasypia zaraz po kąpieli, a czasem marudzi i muszę go "docycać", ale generalnie zasypia we własnym łóżeczku, dzisiaj nawet bez smoczka.
Co do pieluszek, to zauważyłam, że jak kupiłam Huggiesy Superflex z promocji w Realu, to były ciensze od tych co wcześniej kupiłam :-( więc na razie na noc zakładamy mu jeszcze te stare, bo śpi w niej całą noc i zmieniamy mu zazwyczaj koło 7-8. Kusi mnie kupić takie lepsze na noc, żeby ich nie przesikiwał, bo teraz sporadycznie mu sie to zdarza. Myszko powiedz koniecznie jak sie sprawują te z allegro.
 
Olineczka a czy Dawid zasypia samodzielnie w tym łóżeczku w którym śpi w nocy?

Aga
:-)mozna tak powiedziec, tzn po kapieli zawsze go zostawiam jescze na chwile na kanapie i kiedy widze ze juz oczka mu sie lepia zanosze go do lozeczka wlaczam pozytywke i wychodze, czasem zasypia od razu, czasem jeszcze musze wrocic i dac smoka pare razy. Ale jesli nie wyczuje momentu i poloze go do lozeczka za wczesnie nie zasnie i bedzie marudzil dobra godzine, a wiec musze byc sprytna.
A co do pieluszek to chyba naprawde ma duze znaczenie jak je sie naklada, wczesniej bardzo czesto przeciekaly a od jakiegos czasu zauwazylam ze jest ok, jak naloze mu ok 19 to nawet te 12 godzin w niej przelezy i nie przecieknie. przecieka czasem jak jest duza kupa. To pampersy 3. nie wiem jakie sa pampersy w POlsce ale tutaj sa tez pampera active, dla bardziej ruchliwych dzieci, sa drozsze od tych zwyklych ale kolezanka mi polecala.
 
No a ze spaniem znowu sie wszystko przestawilo. Ogolnie DAwid mial 3 drzemki ciagu dnia. ok 9-30 do 12, potem ok 13-14 i ok 17-17.30 potem kapiel i ok 19.30 spanie. TEraz rano zasnac nie chce, ciagle marudzi. na spacerze spi 5 minut, i wczoraj nie zasnal ok 17. wiec juz przed 19 byl tak spiacy ze nawet nie dalam rady go wykapac tylko nakarmilam i zasnal, no i o godzinie 3 rano obudzil sie i gadal chyba z godzine. dzieki Bogu nie plakal, wlaczylam mu pozytywke i jakos usnal, ale juz od 6 nie bylo spania. teraz tez powiniem spac a bawi sie w najlepsze.
dzis bede musiala go jakos ululac w dzien bo jak znowu za wczesnie zasnie to sie obudzi o 6.
:-)POlecam hustawke Fisher price z pozytywka i wiszacymi zabawkami, wkladam DAwidka do niej i mam spokoj na dlugi czas, czasem nawet tam zasnie, mozna ustawic ze sama buja, cudny wynalazek.
 
:confused:Mam do Was pytanie! jak zachowujecie sie gdy Wasze dzieci spia, czy chodzicie na paluszkach czy zachwoujecie sie naturalnie. Bo u nas jest taki rozstaw pokoi ze jak kolwiek bedziesz chodzic to i tak jest glosno u MAlegow pokoju, ciagle wszystkich uciszam. Wiem, ze to nie dobrze ale po calym dniu zmagan z DAwdkiem marze zeby chociaz wieczorem posiedziec w spokoju. Wydaje mi sie ze nie przesadzam az tak bardzo ale ogolnie staram sie zeby bylo cicho.
 
U nas nadal sielanka ze spaniem w nocy - polozony wieczorem spi przecietnie do 05:00 , nakarmiony spi dalej do 09:00 :-) Dzis wprawdzie bylo troche zamieszania bo po nakarmieniu zwymiotowal i musial zostac przebrany wiec sie rozbudzil i byl sklonny do zabawy ale poniewaz ja nie bylam to pogadal i zasnal :-)

Co do Pampersow to wczoraj je wyprobowalam i sa troche inne niz te Polskie nie maja tej zielonej warstwy, ktora z tego co wiem uczula sporo dzieci (Jasia raczej nie choc glowy nie dam - uzyl z ta zielona warstwa tylko kilku pieluch dotychczas) a tak to troche sie roznia z zewnatrz. Nie zrobil jeszcze w nia kupy wiec nie wiem jak to z trzymaniem, ale jemu z polskich Pampersow tez raczej nie wyplywalo wiec na pewno bedzie ok :-)
Jestem zawalona tymi pieluchami ale ciesze sie bo przez ponad miesiac nie bede musiala myslec o tym zakupie.
Kupuje wszystko w REALu (Tesco ani Carrefura nie mam w poblizu) a tam zwykle nie ma Pampersow w promocji :-(
 
reklama
U nas zupełnie się nie sprawdzily Huggisy (super flex) - czesto przeciekało, zwłaszca, gdy mąż zakładał pieluchę. tak więc trzeba było sie postarać, przy zakładaniu, aby było dobrze.Natomiast z pampersami nie mamy żadnych kłopotów - po prostu się zakłada i jest dobrze:tak: Nawe jeśli zrobi to mąz;-)
 
Do góry