reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie w nocy

reklama
My używamy Bebilonu 2 ale wydaje mi się, że wprowadzenie mleka modyfikowanego powinno się konsultować z pediatrą. A 150 -180 ml. mleka to wcale nie tak dużo. Mój Pietruszek zjada wieczorej kleik robiony na 200ml. mleka i jeszcze zazwyczaj z dodatkiem owoców, więc tak 230 spokojnie zjada a czasami więcej.
 
my dajemy NAN H.A 2. (taka nam wybrał pediatra)
Wojtek zaczynał picie tak od 40 ml i stopniowo pił wiecej. My dajemy butle o 18.30 ( a ostatni popsiłek ok 16 zeby troszke zgłodniał) potem o 19 mycie i potem cycus i 19.40 Wojtek spi :-)
 
a u nas tradycyjnie juz beznadzieja :-( Nawet nowy materacyk do lozeczka nie pomogl... :-(
Czuje sie jakbym miala w domu noworodka budzace sie co3 godziny :baffled: O 01:00, 04:00, 07:00. Na szczescie spal potem do 09:00.
Ale normalnie jak wstaje w nocy po kilak razy to padam na pysk pomimo tego spania do 09:00. chyba sie bede kladla jeszcze wczesniej niz dotychczas - a klade sie dosyc wczesnie bo okolo 22:00.
 
a u nas tradycyjnie juz beznadzieja :-( Nawet nowy materacyk do lozeczka nie pomogl... :-(
Czuje sie jakbym miala w domu noworodka budzace sie co3 godziny :baffled: O 01:00, 04:00, 07:00. Na szczescie spal potem do 09:00.
Ale normalnie jak wstaje w nocy po kilak razy to padam na pysk pomimo tego spania do 09:00. chyba sie bede kladla jeszcze wczesniej niz dotychczas - a klade sie dosyc wczesnie bo okolo 22:00.
U mnie podobnie, ale ja juz się przyzwyczaiłam: pierwsza obudka ja ja kładę się spać czyli koło 1, potem 4 i 7 i spimy do 9-10, ale nie czuję się zmeczona pewnie dlatego, że po przystawieniu go do cyca w momencie zasypiam.
A ostatnio przestawiło mu się robienie kupki i już drugą noc obudził się o 23 i do północy nie chciał spać tylko się bawić, dopiero jak kupkę zrobił :-)
maluszki 5 miesieczne powinny wypijac 150-180ml mleczka modyfikowanego. i potem jeszcze cycus (o ile chca). Tak nam powiedział pediatra.
Dla mojego to strasznie dużo, bo on zarówno zupki jak i mojego odciągnietego mleczka spija 100 maks 120 ml.
moje dziecko dzis spało od 20 do 7 rano z małą pobudką o 3 na smoka, ale i tak jestem z niej dumna:tak:

Żaniu gratulacje!!! My sobie jeszcze długo poczekamy na przespanie nocy. :-(
 
Mysz- to widze ze skończyły sie u ciebie te przespane noce z jednym karmieniem:-( Ciekawe czemu... Moze to od zmiany otoczenia :eek: Ech, żeby u mnie sie małemu tak nie przestawiło.

U nas nadal jest super. Czasem budzi sie na jedno karmienie czasem nie, gorsze noce tez sie zdarzają, np ciagłe wypadanie i wołanie smoka (ech, czasem śpi w ogóle całą noc bez niego a czasem ciągle go woła :eek:) ale w większości przesypiamy całe nocki :-) Np wczorajszej nocy spałam tylko 4 godz, bo uczyłam sie do 2 a wstawałam o 6... Wiec totalne zombi, ale synciu chyba widział ze mamusia miała straszną nocke i dał mi dziś odespac :-D Usnął o 21, o 23 possanie 2 razy smoka (jeszcze nie spałam) i pobudka o 7:45 :-) Tradycyjnie o 8 śniadanko :tak: Wiec spałam ciągiem 8 godzin! Ja juz właściwie zapomniałam jak to jest wstawać co 2-3h... I mam nadzieje ze synciu juz mi tego nie przypomni :sorry: I wam tego życzę, aby przespane nocki nadeszły lada dzień :tak:
 
reklama
my dzis z WOjtkiem nieprzytomni było wiecej wstawania niz spania a to za sprawa Wojtkowych dolnych zabków (dodam pierwszych:-)i kochanego Taty który musiał byc cała noc pod telefonem i jak Wojtek po dzikim płaczu zasypiał to wybudzał go komórka tatusi :wściekła/y:( wyciszyc nie chciał bo by nie słyszał :crazy:) no i znowu płacz i usypianie:no:.
Jak znowu bedzie miał musiał byc pod telefonem to chyba bedzie spał na balkonie albo na kanapie w duzym pokoiku :cool:
 
Do góry