reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie i karmienie - jak często?

Reniuszek Maksio jest moim zdaniem za mały,zeby nie budził sie na jedzenie w nocy. Wiem,ze zdarzaja sie takie niemowlaki ale to chyba rzadkosc. Pocieszajace jest to ,ze z czasem pobudek bedzie coraz mniej :tak: Mój miał tylko kilka nocek gdzie spał pod rzad 4-5 godz a tak to co 2-3 godz pobudka i nie ma zmiłuj:no:
 
reklama
Dziewczyny mam bardzo duży problem ;/ Młody od wczoraj ma bardzo duże problemy ze zrobieniem kupki pręży się i płacze:( Dziś mnie napadał ogromny ból brzucha (z bólu mam aż dreszcze) i zatwardzenie ;/ Co mogę zrobić i podać małemu żeby nie przechodził tego co ja? Bardzo proszę Was o pomoc.
 
Cobra Tymek ostatnio też się strasznie męczył i zaparzyliśmy mu rumianek. Napił się troszeczkę i kupka pojawiła się po 15 minutach. Tylko on miał już skończony miesiąc a Twój chyba jest młodszy jeżeli dobrze pamiętam. Są herbatki koperkowe dla dzieci od 1 tygodnia. Ja dzień po tym jak podałam rumianek zauważyłam, iż w pudełku które dawali w szpitalu była próbka herbatki koperkowej.
 
a mały w końcu zrobił tą kupkę czy nie? bo jeśli nie to można delikatnie wsadzić mu do pupki termometr i po jakimś czasie powinna być kupa - ale to jest sposób tylko na wyjątkowe sytuacje!!!
 
Dziewczyny a czy to jest normalne, że moja Mała nie chce spać? Wczoraj od 7 rano do 19 nie zasnęła na chwilę nawet plakała i marudzila..
Czy są tu Mamy które karmią mieszanie? Hania totalnie nie umie łapać piersi i musze dokarmiać ją MM.. mam wrażenie, że po sztucznym się najada a po moim nie umie zasnąć nawet na 30 min.. do tego mam zapalenie piersi i gorączke..
 
CobraOna zjedz worek kaszy gryczanej! (jeśli karmisz piersią) U nas pomogło! Ja żeby sobie ulżyć dodatkowo wyjadłam cztery saszetki espumisan easy(dostałam w szpitalu na wyjściu). U nas zatwardzenie przerabiałam ze trzy razy :) Za trzecim razem dałam małemu już espumisan w kropelkach... po kilku godzinach zrobił takie kupsko że musiałam z nim pod kran iść :-)

kliki mój mały tez ma takie fazy.. nie chce spać. Leżeć też nie chce, trzeba go nosić. Dzisiaj miałam powtórkę z rozrywki.. od 11 do 19 miał "faze aktywną" :) Przed chwilą wykąpałam go w gorącej wodzie, nakarmiłam (ssał może z 5 min) i błogo ZASNĄŁ
 
kliki20 ja też Adasia dokarmiam butelką, szczególnie wieczorem i w nocy. W dzień daje mu cyca. I u nas też w2 nocy spi jak Aniołek, a po moim mleku jakoś marudzi i jak zasypia to góra na 1godz-1,5.
 
Ala ma regularny nocny 2 godzinny cykl .. chodzimy na rzęsach. Dodatkowo minimum jedna pobudka wiąże się z godzinną aktywnością do następnego zaśnięcia.. Chciałoby się w dzień odespać , ale jak to starszemu wytłumaczyć:-p
 
Kliki
to raczej nie jest normalne żeby tak małe dziecko cały dzień nie spało, widocznie coś mu dolegało...
Kivinko
może inny smoczek by jej spasował? ja też kupowałam inny bo tamtym się krztusił, ten często mu wypada, ale na szczęście w nocy go nie potrzebuje więc to nie problem


czy któraś z was próbowała wdrożyć w życie 'łatwy plan' z 'języka niemowląt'? jesli tak to z jakim skutkiem?
mi strasznie brakuje jakiejś rutyny.. nigdy nie wiem na ile i kiedy mały zaśnie.. tylko nie wiem jak to wprowadzić w życie, bo niby jak mam go uspać jesli on nie chce.. albo on je góra 5-7 minut i nawet nie wiem ile zjada(bo ssie pierś), ale po 1,5 godz góra 2 jest znowu głodny, ale jednorazowo nie zje więcej
ze starszakiem nie miałam takich problemów, zjadał więcej i spał dłużej i częściej, zwłaszcza w tym wieku
 
reklama
Robaczku moim zdaniem z cudem graniczy wprowadzenie stałego rytmu u takich maluchów. Dzieciaczki ledwo rozróżniają dzień i noc . Na pewno warto kąpać, wychodzić na spacer itp. o jednej godzinie i to na pewno pomoże w usystematyzowaniu planu dnia i nocy..
Próbowałam rytm wprowadzić z Antkiem i to tylko doprowadziło do mojej frustracji. Od kiedy skończył 2 msce zaczęłam zapisywać pory jedzenia i spania i z czasem z notatek można było schemat wyłapać. Wyszło wszystko samo, naturalnie
 
Do góry