reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ślub w ciąży

Ja tez jestem zdania ze branie slubu w ciazy tak na lapu capu nie ma sensu, ale rozumiem tych ktorzy slub biora. My zareczeni jestesmy juz od 2 lat, ale jakos tak nie mozemy sie zebrac. Teraz jestem w 9 miesiacu ciazy i myslimy o slubie razem z chrzcinami, tylko czy gdziekolwiek ktos da takim "bezboznikom" slub? i jeszcze chrzciny?
 
reklama
Byłam w podobnej sytuacji, chcialiśmy wziąźć ślub,a tu nagle okazało sie że jestem w ciąży. Byłam w 5-tym miesiącu ciąży, wesele mieliśmy duże, u nas przeważnie robi się duże wesela trwające no przynajmniej te 2 dni. Bardzo dobrze wspominam swoje wesele :-)
 
Ostatnia edycja:
My mieliśmy ustawioną datę ślubu na 17 września 2005.Wszystko przygotowane,zamówiony fotograf,wpłacona zaliczka na salę.
A tu w styczniu 2005 na teście II krechy :-)
No i termin porodu 13 września 2005.
Nie dało by rady.Odwołaliśmy wszystko,u księdza odwołane,zaliczki przepadły :sorry2:
Wzieliśmy cywilny w czerwcu 2005.Była mała impreza w restauracji z tańcami,tortem i podziękowaniam dla rodziców-tak jak na weselu.Byłam w prawie 6 miesiacu.
Kościelny rok później w kwietniu 2006 łącznie z chrzcianami naszego wówczas 6 miesięcznego malucha ;-)
 
..my planowaliśmy slub rok , na miesiac przed data slubu postanowilismy ze chcemy miec dzidziusia..tydzien po slubie..test i 2 kreski..okazalo sie ze w dniu slubu bylam w 3 tyg ciazy..:))
..w naszym przypadku decyzja o dziecku była śliśle związana ze zbliżającym się ślubem. myślę ze to dało mi poczucie bezpieczeństwa...nie potrafię tego wyjaśnic..po prostu chcialam najpierw wziażć ślub a pozniej być w ciąży..to chyba presja społeczenstwa w ktorym zyjemy..
 
Ja odradzam ślub w ciąży w przypadku gdy wcześniej nie było takich planów i ślub jest konsekwencją ciąży. Uważam, że jedynym powodem pobrania się jest miłość i chęć spędzenia całego życia razem a nie pojawienie się nagle dziecka lub, co gorsze, presja ze strony rodziny. Znam pary, które tak właśnie zrobiły i te związki szybko się zakończyły.
 
My ślub planowaliśmy w lutym tego roku i tak sobie pomyśleliśmy, że skoro zamierzamy się pobrać to można się wziąć za robienie dzidziusia. W ciążę zaszłam w grudniu (więc wszystko szło zgodnie z planem). Niestety okazało się, że A. jako cudzoziemiec potrzebuje pewien dokument którego nie może uzyskać ze swojego kraju, więc trzeba było się udac do sądu, a jak wiadomo sady nie działają szybko więc nadal czekamy. Jestem już w 7 miesiącu ciąży :tak:Mam nadzieje że w tym miesiącu papierek dostaniemy i będziemy mogli w końcu się pobrać :-)
Brzuch będzie już wtedy duuuuży i mam nadzieję że znajdę jakąś ładną sukienkę:rofl2:
 
na pewno znajdziesz:-) ja brałam slub w piątym miesiącu i mialam piekna sukienka która krawcowa w salonie przerobila tak zeby mi bylo wygodnie i zeby ladnie wygladalo, wesele mialm duze, wspominam je bardzo dobrze tanczyalam bawialam sie caly czas troche sie bałam ze nie wytrzymam calej nocy ale udało sie i nawet nie bylam zmeczona tak bardzo :-)
 
reklama
Moji dobrzy znajomi zaręczyli się, zaplanowali ślub, a tu nagle za jakiś czas się okazało że M... jest w ciąży. Chodzili razem ponad 5 lat i nic, a tu jak zaplanowali ślub to pojawił się dzidziuś. Była w szóstym mies.ciąży i miała śliczny okrąglutki brzuszek:-) Ale z tego co widziałam i co mówiła bawiła się wspaniale( ja z resztą też) :-D
 
Do góry