reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słowa, słówka, teksty, tekściki...

A Ingunia od trzech dni ma nowe słówko:tak:.

Mówi "dziś" co ma znaczyć "widzisz?" i jak widzi coś ciekawego (czyli prawie non stop:-D) to pokazuje rączką i mówi "dziś, dziś??":-):-):-)
 
reklama
Ingunia od trzech dni uwielbia powtarzać:tak:

Mówi:

ociec (podłapała jak mówiłam o moim ojcu:-))
dzieci
psia (psa, np.: miska czy posłanie)
apcik (apsik czyli kichnięcie)

i najnowsze:
buba (czyli..... Bozia - obrazek nad łóżkiem - ciekawa jestem skąd Buba wzięła swój nick:-D:-D:-D)

poza tym mówi jeszcze:

nie cie (nie chcę)
lala

i widzę, że stara się wszystko powtórzyć - z reguły bezgłośnie, jak się do niej mówi, to się wpatruje w usta i naśladuje - rusza buzią bezgłośnie:-D:-D:-D
W sumie coraz lepiej można się z nią dogadać:tak:
 
U nas cisza językowa:-Dfajnie macie,że wasze dzieciaczki tyle mówią.U nas wszystko jest eeeeeeeeeeeeeee albo yyyyyyyyyyyyyyyyy.Oczywiście mówi pare słów ale mało.My cierpliwie czekamy aż Victor się rozgada bo pewnie później buziałka mu się nie zamknie:yes:
 
Vici u nas tez Antek gada swoja chinszczyzną:tak: na szczescie pokazuje co chce:tak: świadomie mówi tylko kilka słow, a z tej jego chinszczyzny mozna by było cały słownik napisac, czasami wypadnie jakies nowe słowko ale nie jest ono mówione świadomie więc sie nie liczy:-)
tak jak nasz mały niespełna 8-miesięczny sąsiad- ostatnio gada mama, baba a sąsiadka twierdzi, że on juz mówi, on nie mówi tylko bawi sie swoim głosem, no cóż... a później takie mamusie piszą że ich dziecko tak szybko zaczęło mówić;-)
 
Hehe też to znam od innych,że ich dzieci już mówią.A z tym pokazywaniem to u nas też ostatnio tylko jednym paluszkiem :-)
 
reklama
Do góry