reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słowa, słówka, teksty, tekściki...

reklama
a u nas mala powtarza po swojemu wszystkie slowa 2sylabowe a jak sa dluzsze to je do 2 skraca :) czasami smieszne slowka wychodza :) oczywiscie uwaznie patrzy sie na usta :) nowych slowek ma sporo ale ciezko mi wszystkie przytoczyc :)
 
Jagoda uczy się wymawiać swoje imię. Na razie wychodzi jej Gagoda.
Na pytanie - ile masz latek, mówi: den i stuka jednym paluszkiem i drugą rękę.

Prawda jest taka, że jak chce, to powie jakiś wyraz. Ostatnio to gumka.
Ale wyraz musi się jej kojarzyć z czymś co ją akurat fascynuje.
Jeszcze trochę i ją tego Nabuchodonozora nauczę ;-):-)
 
Joaska Gagoda rzadzi!! ;-)
to fakt tez przyuwazylam ze moje dziecko jak czyms sie zafascynuje to wypowiada nazwe danego przedmiotu,zwierzatka itp.czesto oczywiscie po swojemu zmutowane ale coraz bardie po polskiemu brzmi ;-)
chociaz kiedy powie Franciszek to nie sadze aby szybko :-D:-D:-D
Wogole to on gada ja najety i uwiezcie mi ze sam jestem w szoku ale wszystko kuma i mozna z nim normalnie podyskutowac.Opowiada co widzi i a co to ,a po co i jak tam i jak.....uffffff.....
podejrzewam ze wasze dzieci tez tak maja wiec za chwile nas czeka A DLACZEGO???? ;-)

Rybciu Dominisia pieknie mowi biorac pod uwage ze jest od niektorych miesiac mlodsza... u nas ide jest naduzywane przez Franka ;-) Jak sie budzi pobawi sie w lozeczku po czym wola "mama buty,mama ide..." no i wiadomo kapciochy i smig z lozeczka na poranne zabawy.
 
chociaz kiedy powie Franciszek to nie sadze aby szybko :-D:-D:-D

buba nigdy nic nie wiadomo :) ja tez nie sadzilam ze mala szybko powie michal a tymczasem od okolo 3 miesiacy pieknie jej to wychodzi ... chodzi po mieszkaniu i jak tylko cos chce od brata to wola : "mi-chal" - musze przyznac ze w szoku bylam jak to pierwszy raz uslyszalam :)
 
Buba - Franek już zdaniami mówi - super:-)

Moja Ingunia już też gada jak stara:tak:. Psa odmienia przez wszystkie przypadki, mówi "pije" jak pies pije, mówi "je" jak pies je, mówi "talcy" (starczy) jak mu nałoży jedzenie do miski:-)
Pies to jej obsesja;-).
Poza tym wszystko powtarza: misio, baran (baban:-)), kotek (kuka) itp.

I baardzo lubi jak jej pokazuję te słówka do nauki czytania - jak tylko je widzi to krzyczy "citać, citać":-D
 
reklama
Moja siostra z tych wygadanych byla jak miala 18 mies to pieknie zdaniami mowila a Victor to chmmmmmmmmm wlasny jezyk uskutecznia i tyle.
Buba z synkiem obys sie nie zdziwila wlasne imie pewnie powie szybciej niz sie tego spodziewasz:yes:
Ja narazie delektuje sie Victora jezykiem bo to ograniczony jezyk ale przy pomocy innych narzadow(rece)rozumiem go doskonale
 
Do góry