reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja czytalam ze sie nie powinno na wywarze miesnym podawac poniewaz w trakcie gotowania mieso wydziela bialko ktore moze silnie uczulac. Powinno sie miesko osobno ugotowac i dopiero dodac do warzyw. Zupke na wywarze dopiero starsze dzieci ale nie pamietam ilo miesieczne. Tak sie nad tym zastanawiam.. Przeciez nas karmili zupami normalnymi i nikt nie bawil sie w gotowanie miesa osobno i jakos zyjemy[emoji3] poki co ja dopiero zaczelam z miesem wiec osobno zrobilam

zrz63e5ehh2r0bb8.png
 
reklama
A co do marchewki to teraz juz je. Tyle ze zmieszana z innymi warzywkami. Nie wiem czy sama by zjadl

zrz63e5ehh2r0bb8.png
 
O to ja nie wiedziałam, że wywaru nie powinno się dawać. Ja codziennie gotuje zupę, bo u mojego syna to podstawa, przeważnie na indyku lub kaczce. Jak się ugotuje mięso i warzywa to odbieram Amelce osobno zanim odprawie te warzywa, mięso i tego wywaru i teraz już tylko ugniatam widelcem, już papek nie robię i wcina :)
 
Jak nie bylo reakcji alergicznej to chyba jest ok. Wlasnie doczytalam ze wywar miesny moze powodowac alergie i jest zbyt ciezkostrawny dla 6 mies maluszka. I ze mozna podawac pi 8 miesiacu

zrz63e5ehh2r0bb8.png
 
Gosia ja czytałam ze najpierw karmisz piersią, dopiero po 40 min podajesz posiłek. Chodzi o to, ze Twoje mleko nadal jest podstawą dla malucha. I posiłki nie mogą zastąpić pór karmienia mlekiem. Mają być tylko uzupełnieniem, żeby nie wpłynęły na obniżenie laktacji.
I dlatego nie jest to tak istotna czy on coś zje czy nie, bo i tak większość potrzebnych składników dostaje w Twoim mleku.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurcze napisałam wiadomość i mi się skasowała cała jak na chwilę przerwalam;( niby też tak kiedyś czytałam ale to dla mnie dziwne bo po 40 min to pewnie nawet nie chciałby buzi otwierać... wiadomo nie czekam 2-3 godzin aż będzie bardzo głodny bo wtedy to łyżeczkę by zjadl pewnie ale jak będzie pełny po mleku i dasz mu taka standardowa porcje obiadku np te120g to moim zdaniem tylko żołądek rozpycha... albo ja zle rozumuje;)


Wczoraj akurat to chodzilo mi o to że miałam nadzieję przetrzymac go ze spaniem głównie żeby już drzemki przed nocą nie miał ale się nie udało bo przy piersi usnal... a potem zabawa do prawie 22;(
 
gosia w teorii gdzie karmisz 40min po cycku zeby nie zaburzyc laktacji nie dajesz pelnej porcji wlasnie tylko malutko, ale ja karmie max co 2h jakos pol godziny po karmieniu daje obiadek obietosciowo powiedzmy pol ziemniaka zjada i za godzine-poltorej znowu cycek wiec nie najada sie tym jakos szczegolnie
 
reklama
Ale ciężki dzień dzisiaj mała taka marudna że myślałam że oszaleje normalnie. Na macie i w bujaku dzis max trzy razy po 20minut reszta na rękach. Spać nie chciala 3drzemki po 20miniut zero odpoczynku. Ja czasem już mam wrażenie że zaraz nie wytrzymam! Nie mam cierpliwości i już sie jej chyba nie naucze taki typ :/ ciężko jest te dzieci wychować. .

wniddf9hpcb059dp.png
 
Do góry