reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Gosia idz do lekarza. Ja mialam to samo i sie okazalo ze mala ma plesniawki a ja grzybice. Dostalysmy na to Daktarin, ja na brodawki a mala zel na jezyk i teraz juz mnie nic nie boli a meczylam sie z tym chyba ze dwa miesiace i doszukiwalam najrozniejszych przyczyn. Karmienie piersia nie powinno bolec, ja juz marzylam zeby je zakonczyc a teraz nawet jest mi na reke :) Dwoch pediatrow mowilo ze mala ma nalot od mleka i dopiero trzecia pediatra konsultantka laktacyjna powiedziala zeby sie tamci pediatrzy napili mleka i zobacza czy taki nalot im zostanie.

Moja tez moglaby siedziec non stop przed tv :/ i w kazda mozliwa strone glowe przekreci zeby go widziec a niestety telewizor stoi u mnie w centralnym punkcie salonu i musze go wylaczac zeby nie widziala przez co czasami mi sie nudzi bo bym chetnie pozerkala katem oka podczas zabaw.

Moja uwielbia wierszyk "Mialczy kotek mial...", odrazu sie usmiecha jak go slyszy. Pokazujemy jej tez ksiazeczki i czytamy wierszyki. Ostatnio wieksza czesc czasu na zabawy zajmuja nam cwiczenia, wczoraj dostalysmy kolejne. Ciesze sie bo widac efekty i nie robi juz samolotu lezac na brzuchu tylko zalapala ze rece musi miec przed soba i zaczyna siegac po zabawki a to tylko 1,5tyg jak cwiczymy. Na szczescie mloda na rehabilitacji prawie w ogole nie placze a babka jak tylko dzieciak sie mocniej denerwuje i za dlugo wyje to konczy cwiczenia wiec mi podpasowala.

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
Ja kapie codziennie chyba, że późno wracamy skądś. Nie uważam żeby było to źle.

Paper ja tego srokao nienawidzę. Sarka nie sroka serio tak mi na nerwy działa heheheh



atdctrd8ammce1aq.png
 
My jezdzimy do niej do takiego centrum rehabilitacji spokrewnionego z Medicoverem. Przypadkowo na nia trafilismy bo neurolog tez z Medicoveru dala nam skierowanie na cwiczenia i dzieki temu pierwsze 5 spotkan mamy za darmo. Do konca grudnia bedziemy do niej jezdzic co tydzien a pozniej zobaczymy jak kosztowo bedzie to wygladac ale raczej tam zostaniemy. Ja slyszalam o jednej dobrej ktora dojezdza do domu w Warszawie i Wroclawiu ale nie wiem czy by Ci te lokalizacje pasowaly. Jej strona to gelmareh.pl ale osobiscie nie probowalam, na jakims blogu ktos ja bardzo polecal.

My tez kapiemy codziennie bo mala uwielbia.

n59y6iye227k1jnm.png
 
Ja tez kapie codziennie ale od nie dawna. Nabrał już trochę wałeczków i bardzo się poci, zreszta uwielbia kąpiel. Ja kapie w oliatum.
 
Cześć,
Dziewczyny z zamkniętego przepraszam za powtórkę, ale postanowiłam tu tez zapytać, bo może któraś pomoże mi ten problem rozwiązać :)
Czy dzieciaczek którejś z was tez sobie słabo radzi z jedzeniem z łyżeczki ? Jak jej próbuje coś łyżeczką wpakować to prawie wszystko jest wyplute. Myślałam ze chodzi o smaki nowe, wiec jej próbowałam kleik dać łyżeczką, bo z butli to go w moment wciąga i niestety to samo. Czy to możliwe ze dla niej za wcześnie? Myśle ze powinna już jeść warzywka, ale jak mam znów mieć wszystko umazane, łącznie ze mną to mi sie odechciewa ja karmić. Mam wrażenie ze i tak niewiele z tego do brzucha trafia.
 
Chyba jednak za wcześnie. Czytałam ostatnio artykuł czym się różni 4 od 6 na str malgorzatajackowska.com. niestety nie mogę tu wklejać linków jak pisze na tel. Poczytaj. Dziecko musi być gotowe a twoje chyba ci mówi ze jeszcze nie jest.
Dziewczyny kiedy robicie drugi nabór na zamknięte? :)
 
reklama
Dziewczyny pomocy, jakiś sprawdzony sposób na ból brodawek?;( bo już szaleje, bola nawet jak nie karmie, a jak karmie to szczegolnie jedna, na początku to musze zagryzać zeby bo najchętniej to bym krzyczała z bolu:zawstydzona/y:
Jeśli podejrzewasz grzybicę to nie używaj przypadkiem masci Maltan, bo ona zawiera glukozę co jest super pożywką dla grzybka ...

Ja kąpie małego codziennie, ale zawsze jest to raczej takie szybkie obmycie. Ostatnio urządziłam sobie z nim wspólną kąpiel w wannie :) A od wczoraj na 2 tygodnie ma znowu plaster na brzuszku ( na przepukline pępkową) więc wtedy wogóle jest cudowanie z myciem żeby go nie zamoczyć. Z kolei fizjoterapeutka też nam proponuje zaplastrować mu brzuszek , ale z powodu rozstępu mięśni prostych. Czy wasze dzieciaczki mają taki rozstęp? czytałam że to normalne i w miarę jak dziecko rośnie i staje się bardziej ruchliwe i mobilne problem zanika...więc nie wiem czy jest potrzeba już w to ingerować.

Wrzucam zdjęcie, bo małemu w szczęce coś chyba kiełkuje :) 161220162083.jpg , to by tłumaczyło jego
marudkowanie w ostatnim czasie. Smaruję mu dziąsła mascią Dentinox, ale nie chcę przesadzać z jej stosowaniem. czy ta homeopatyczna Camilia jest też skuteczna?

Mój mąż ma od poniedziałku wreszcie tydzień urlopu , więc już mu oswiadczyłam ,że ja też biorę w poniedziałek urlop i wybywam na szoping, muszę dokupić jeszcze trochę prezentów i jakis ciuch nowy by się przydał. Więc wyjdę i nie wiem o której wrócę ;) A w srode mam wigilijkę w pracy więc też będzie wychodne :)
 

Załączniki

  • 161220162083.jpg
    161220162083.jpg
    121,5 KB · Wyświetleń: 100
Do góry