reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja mam jeszcze plan aby moja coreczka przestała korzystać z pampersow przed urodzeniem dzidziusia. Narazie to kiepsko nam idzie, czekam az zrobi sie cieplej i nie bedzie tyle ubrań nosić. A jak z Waszymi pociechami jest w tych sprawach? Doświadczone mamy macie jakies dobre rady [emoji6]? Przepraszam dziewczyny ze zaśmiecam troche wątek ale w sumie temat tez bedzie dotyczył wszystkie z nas w przyszłości jak nasze brzuchowe maluchy podrosną :-)
 
reklama
Ja mam jeszcze plan aby moja coreczka przestała korzystać z pampersow przed urodzeniem dzidziusia. Narazie to kiepsko nam idzie, czekam az zrobi sie cieplej i nie bedzie tyle ubrań nosić. A jak z Waszymi pociechami jest w tych sprawach? Doświadczone mamy macie jakies dobre rady [emoji6]? Przepraszam dziewczyny ze zaśmiecam troche wątek ale w sumie temat tez bedzie dotyczył wszystkie z nas w przyszłości jak nasze brzuchowe maluchy podrosną :-)
Kochana to mnie teraz zastrzelilas tym pgtaniem odnosnie pieluszek juz nie pamietam jak to sie robilo :-( masakra ile zeczy bede musiala sie uczyc od nowa :-)
 
Jak to się mówi wszędzie dobrze ale w domu najlepiej ;-)

Jak mi wdzystko urosło w ogródku!!! Masakra!

Dziewczyny czy macie jakąś sprawdzona stronkę gdzie na prawdę fajnie opisane co potrzebne dla dzidziusia? Co trzeba kupić....Bo wolę mieć jakąś sciage.... Teraz czas na zakupy:-)
Kochana zerknij do lipcowek tam jest taki watek i jedna dziewczyna opisala wszystko co potrzeba :-) moze tobie tez pomoze:-)
 
Angelikaa, a ile ma córcia? Moja 19mscy, ale się nie zapowiada na odpieluchowanie narazie. A naciskać nie chcę, ale jak będzie cieplej, to spróbujemy bez presji. Może się uda akurat.
 
Nasza córcia dużo czasu za sprawą dziadka spędzała na nocniku ale nie miała wyrobionego nawyku wołania na siku, jedynie wolała kupkę. W minione wakacje gdy było ciepło po prostu ściągnęlismy pampersy, żeby za szybko wszystko nie przyleciało i żeby czuła, że jest mokro i niefajnie, w ruch poszła pieluszka tetrowa. Mamy ogródek, a w domu brak dywanów, wiec przemeczylismy się jakiś tydzień, może dwa, sama doszła do wniosku ze lepiej wołać o nocnik niż chodzić w mokrym.
 
Moja za miesiąc kończy dwa latka. Robiłam juz kilka podejść jak miała roczek, pozniej jak miała 1,5 roku ale zbytnio wytrwała na nocniku nie jest. Puszczam ja czasami bez pieluchy na ok pół godz. przed kąpielą, ale akurat wtedy nie jest zainteresowana siusianiem i kupka. My mamy nowe mieszkanie i troche mnie przeraża aby wszystkiego Mała nie zniszczyła [emoji57]
 
Idziemy dzis do tesciowej na obiad. A przed chwila bylismy u sasiadow na herbatce/ kawce. Takze dzis dzien obijania :-) jutro musze jechac do Zakopanego, zeby wziac zaswiadczenie od lekarza i wyslam wraz z pismem do Zusu. A tak mi sie nie chce.... 45 km w jedna strone z przesiadkami :-)
 
Ja swoją córkę odpieluchowałam jak miała 14 miesięcy. Dostała na święta od chrzestnej nocniczek Tego Baby krzesełko zwykły bez melodii, i sadzałam ją co jakiś czas. Na początku warto sadzać malucha na nocnik po nocnym spaniu albo drzemce bo wiadomo, że wtedy są większe szanse że uda się, oczywiście po fakcie mnóstwo pochwał, brawa itp. Można tez obserwować dziecko, moja córka w momencie gdy robiła siku w pampersa zastygała w bezruchu i miała specyficzną minkę, gdy widziałam to również sadzałam, z czasem gdy już pojęła do czego służy nocnik zaczęłam ją sadzać co godzinę, aż pewnego dnia w kwietniu ubiegłego roku, po prostu zapomniałam założyć jej pampersa na spacer, nie było niespodzianki więc po prostu ściągnęłam go całkowicie na dzień. Na noc zakładałam ale był prawie zawsze suchy i szybko z tego tez zrezygnowałam. Zaopatrzyłam się w takie prześcieradło z ceratką i wpadki mogę policzyć na palcach jednej ręki. U nas poszło bardzo gładko i szybko ale wiem że nie wszystkie dzieci tak chętnie rezygnują z pampersów. Niektóre wolą też od razu załatwiać potrzeby na kibelek przy pomocy nakładki.
Angelika masz podobne podejście jak ja :) Staram się aby mała była jak najbardziej samodzielna, bo mąż długo pracuje i będę z maluchami przez wiele miesięcy sama a co za tym idzie nie zawsze mogłabym ja uśpić, nakarmić itp Gdy córka miała 15 miesięcy zaczęliśmy starać się o rodzeństwo dla niej, udało się od razu i wtedy zaczęłam wprowadzać ułatwienia dla naszego wspólnego dobra :rezygnacja z butelki-picie z kubka, w wózku nie chciała jeździć tylko chodziła nóżkami, spanie we własnym pokoju początkowo w łóżeczku potem w dużym łóżku, samodzielne zasypianie, odpieluchowanie, jeść sama umiała już dużo wcześniej, nawet zupa nie była jej straszna no i najważniejsze wtedy kiedy na prawdę nie mam dla niej czasu musi sama zając się sobą, bo wiadomo noworodka trzeba nakarmić a nie zawsze dziecko je 5 minut a potem sobie smacznie zasypia, bynajmniej ona taka nie była... Z babcią i dziadkiem tez chętnie zostaje, nie okłamujemy jej tylko wprost mówimy że tata jedzie do pracy mama idzie do lekarza zbadać dzidziusia i nie ma płaczu. Los nam trochę pokrzyżował plany i mamy półroczna obsuwę ale każdy kolejny miesiąc przynosi zmiany na plus w jej zachowaniu... bunt dwulatka powoli przechodzi, 19 ząb w drodze, także musi być dobrze :)
A co wy na to żeby bliżej terminów porodów przenieść się po prostu na FB, utworzyć tam zamknięta grupę i pisać sobie o wszystkim tym o czym nie możemy albo krępujemy się tutaj??
 
Ostatnia edycja:
Moja mama uszyje dla maluszka pościel, macie jakiegos sprawdzonego allegrowicza z bawełnami ?? Bo pamiętam że pare osób szyło.


hchyyx8dko6t722z.png

Ja bawełnę i minky kupowałam ze sklepu internetowego drecotton, ale przede wszystkim dlatego że interesowały mnie konkretne wzory, których nie dostałam w sklepie stacjonarnym, a tam znalazłam w dobrej cenie.
 
reklama
Ja tez mam w planie odpieluszkowac malego do porodu, ale nie wiem jak to wyjdzie w praktyce:) czekamy az bedzie cieplo. Moj robi siusiu do nocnika, ale w wiekszosci w pampersa, czesto siusia, bo duzo pije. Wczoraj nawet trafilam z kupa , byly brawa, taki dumny byl, a dzis juz pampers poszedl w ruch;)
Wszystko na dobrej drodze :)
 
Do góry