reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja daje kaszke ryżowa rano a po poludniu obiadek jakiś. I pić zbytnio nie chce więc kupki są bardzo gęste czasem.
A tak na marginesie to po przebiciu się ząbków dalej maluchy są marudne póki całe te zebale nie wyjda czy potem już jest lepiej? Bo dzis przebil się już drugi;) i nie wiem jak mam się psychicznie nastawić, czy teraz trochę już odetchniemy i będzie spokojniej;)
 
reklama
Gosia to zależy chyba od dziecka :) niektórym od razu mogą zacząć się przebijać górne wiec może być dalej ciężko, a u niektórych przy każdym kolejnym już jest dużo lepiej. Pozytywnie się nastaw, a wyjdzie chyba w praniu i tak :)
 
Polcia, ja zagęszczałam kleikiem. Na 120 ml mm daję 3 miarki kleiku. Ostatnio dodawałam do mm kaszki manny z Bobovita. Teraz myślę już o zwykłej kaszy mannej. Muszę jeszcze poszukać proporcji. A może któraś z was podpowie, ile mm i ile kaszy ugotować?
 
Mm nie wolno gotować wiec na wodzie musisz. Ja gotuje połowę tego.co na opakowaniu. Kurde Igi juz po 180 ml zjada , ostatnio 210 na noc.

atdctrd8ammce1aq.png
 
Wlasnie czytalam, że nie można gotować mm. Tylko nie wiem jeszcze ile tej kaszy ugotować na jaką ilość mm, tak żeby była nie za gęsta na butelkę.
 
Kulka Kuba tez tak zaczął daje mu 180 5 razy dziennie tyle, ze 2/3 razy nie wypije całego czyli wychodzi 2/3 razy 180, reszta 150. U nas na mleko 5/6 miesięcy jest już 210 niby [emoji33]
 
Ja kupiłam 2 juz i mieszam z 1 i tez jest na 210. Wczoraj na noc mu zrobiłam 210 i tyle tez zjadł.

Kardula na pół litra wody 5 łyżek się daje wiec do mm bardzo malutko. Spróbuj np 2 łyżeczki.

atdctrd8ammce1aq.png
 
Hmmm ciekawe ile te nasze maluchy na piersi wypijaja . Mamakulka zdrowa juz jesteś? Twój mały pewnie już ponad 8 wazy. Mój wczoraj skończył 5 miesięcy z wagą 6900. Dziś mieliśmy zajęcia z fizjoterapeuta. Filip przewraca się na brzuch ale ciągle ma za mocne napięcie w nogach i barkach. Az te stopki inaczej układa niż powinien. Skąd się to bierze? 4 tygodnie z nim ćwiczę a mam wrażenie ze jeśli chodzi o napięcie to poprawy brak.
Tak poza tym to wieczorem najlepiej żebym spala z nim w gotowości do zaproponowania piersi. Nie chce zapeszac ale cieszę się bo jak wyszły żeby to nam się unormowal plan dnia. Tak mniej więcej ma 2 godz aktywnosci a później spać. Jeszcze może zmieni się kiedyś to ze nie będzie zasypial przy piersi albo noszony, to będzie super. W nocy nadal częste pobudki pomimo 2 kielkow w buzi. O tyle fajnie ze dostaje pierś i zasypia jak zje. W dzień najlepiej żeby był noszony. Nieraz płacz jest od razu po położeniu go. Nie pomaga zabawianie. On chce na ręce i koniec. Na brzuchu nadal nie za bardzo lubi leżeć. A jak u was wygląda sytuacja?
 
Moja Wiki na noc narazie tylko 180ml. Ale za to w nocy je tez 120ml. Wiec musi dojesc ale w dzień nie raz zrobię jej 180 i nie chce wiec nie wmuszam.
Byłam dziś u fizjoterapeutki polecanej u nas w mieście fajna babka koło 50tki. Ogólnie mała ma trochę obniżone napięcie mięśniowe mamy kilka prostych ćwiczeń żeby zaczęła na brzuszek sie przekręcać. Ale juz w weekend zaczęła powoli na boki sie kulać także jesteśmy na dobrej drodze:)

wniddf9hpcb059dp.png
 
reklama
Igi całe szczęście nie je w nocy.

Agnes dziękuję :) jeszcze mam cholerny kaszel przy którym się poce jak dzika. Normalnie mnie to zadusi. A Ignacy ro juz pod 10 waży pewni :)

atdctrd8ammce1aq.png
 
Do góry